اخبار ویژه

خبر

دومین نشست بین الملی بازیافت پلاستیک های کشاورزی

امتیاز کاربران

سازمان بازیافت و بازسازی پلاستیک در اروپا (EPRO) همراه شرکت جمع آوری بازمانده های تولیدات پلاستیکی خطرناك (RIGK) ميزبان کنفرانس بازیافت فیلم های کشاورزی هستند. اين دو نهاد اروپايي دومين نشست جهاني خود را با موضوع "پلاستیک های کشاورزی و ظرفیت بازیافتی آنها" برگزار می کنند .

این رویدا قرار است که در تاریخ 26 تا 28 آوريل 2017 در هتل دورینت پالاس شهر Hesse در ايالت "ويسبادن" آلمان شکل بگیرد. نحوه ی برگزاری این کنفرانس بین المللي مشابه  سال 2015 می باشد  که در آن 120 نفر حاضر در جلسه در باره ی بازیافت فیلم هاي کشاورزی  به بحث و گفتگو و تبادل نظر نشستند .

این کنفرانس برآن است که درباره ی ساز و کار و ابتکارات بازیافت پلاستیک های کشاورزی  اطلاعاتی را در اختیار حاضرین قرار دهد ، لازم به ذکر است که این نشست از لحاظ زمانی با نمایش محصولات و خدمات تازه در بخش بازیافت و پسماندها مقارن است .

در این نشست پرفسور "هلموت ماعور" از کمیسیون اروپا به ارائه سخنرانی خود می پردازد و همزمان با پذیرایی عصرانه، فیلم فاخر گل رز براي حاضران نمایش داده خواهد شد . "جان باعر" ازشرکت جمع اوری تولیدات پلاستیکی خطرناک  در اين رابطه گفته است: "افزایش تقاضای مواد غذایی  در بین جمعیت جهان این نوید را می دهد که ما همیشه می بایست تاثیر و کارامدی تولیدات گیاهی  و دامی را افزایش دهیم . تولیدات پلاستیکي مثل فیلم های کشاورزی ، توري هاي مشبك، الیاف ، سیستم ابیار ي،  بسته بندی محصولات گیاهی به منظور محافظت از انها ، بارور کردن خاك و بهداشت محصولات، از موضوعات ارزنده ای هستند که باید در اینجا مورد بحث و برسی قرار گیرند . همه  باید تا جابی که می شود  و می توانند شرایط را برای بازیافت پلاستیک های کشاورزی فراهم کنند، و بتوانند  ظرفیت هایی را برای استفاده دوباره  و بازیابی این مواد را محیا سازند، دهمين نشست ما بررسي و بکارگیری راه حل  ها خواهد بود و سعی می کنیم  که در این نشست با ارائه پبشنهاد ها و نظراتی این طرح ها را به مرحله اجرا برسانیم ".

این کنفرانس به زبان انگلیسی برگزار می شود و اصل خبر آن در سايت جهاني "پليمر مديا" در آدرس زير منتشر شده است.

http://pimi.ir/rigk-and-epro-to-host-agri-film-recycling-conference

برگردان : امید امیدی

رونمایی کمیسیون اروپا از طرح استراتژیک پلاستیک ها

امتیاز کاربران

در 26 ژانویه کمسیون اروپا از طرح  استراتژی پلاستیک ها رو نمایی کرده است. این طرح  خلاصه ای از مطالب مهم در صنعت پلاستیک را طبق اصول و موازین اتحادیه بسته بندی اروپا (CEP) ارايه می دهد. این طرح کل دوره ی دوام مواد را در نظر می گیرد و توسط پیش بینی های امسال کمیسیون، راه را برای استراتژی اتحادیه اروپا همواره می کند.

صنايع تبدیلي پلاستیک اروپا (EUPC) متوجه شدند که این طرح با ارائه چشم اندازي وسیع، اخرین فناوری ها و نقش مصرف کننده و صنعت را در نظر می گیرد، و بنابراين، کاهش مقدار بازیافت و ظرفیت استفاده ی دوباره از پلاستیک ها را پذيرفتند.

این طرح به منظور جلوگیری از پراکندگی مواد پلاستیک در طبیعت و کاهش آلودگی در فرآیند بازیافت پلاستیك در اروپا از استانداردهای تمیز تر و چارچوب های با دوام تر  استقبال می کند.

با حضور بیش از 50 هزار شرکت و گردش 280 بيليون یورو در اتحادیه اروپا، صنايع تبدیلي پلاستیک اروپا با آینده نگری خود میخواهد تخصص و توانایی های خود را در اختیار سیاست گذاران قرار دهد و خود را وارد فهم عمیقی از پیچیدگی های صنعت پلاستیک کند. استراتژی پلاستیک مورد انتظار نه تنها فرصت زیادی را در اختیار اروپا قرا می دهد، بلكه اگر به درستی انجام بپذیرد نتایج آن را می توان در اشتغاال و ابتکارات و اختراعات مشاهده کرد.

الکساندر دنجیس ، مدیر عامل صنايع تبدیلي پلاستیک اروپا با استقبال از این طرح  یاداور شد :

" اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه ی ما ذی نفعان بنشینیم و راه حلي مناسب را در راه اعتلا و توسعه ی صنعت پلاستیک در اروپا بیابیم ، ما با نگاهی به آینده و برگزاری جلسات گفتگو و مناظرات میخواهیم مخصوصا حالا که برخي از نقاط جهان اهمیت محیط زیست را نادیده گرفته اند، تدابیر و راهکارهای درستی را که باعث پیشرفتمان بشود، بیازماییم."

در طول سال 2017 صنايع تبدیلي پلاستیک اروپا با DG environment ، همکاری نزدیکی خواهند داشت و همه اعضای ذی نفع همچنین نوآوران برآنند تا این استراتژی را بهبود بخشند.

اصل اين مطلب كه از مجله آنلاين "مك پلاس" برگرفته شده، در سايت جهاني "پليمر مديا" به آدرس زير انتشار يافته است:

http://pimi.ir/eupc-engages-in-the-strategy-for-plastics

برگردان : امید امیدی

ماهنامه "صنایع پلاستیک" و پورتال "پلیمر مدیا" حامیان رسانه ای "اصفهان پلاست"

امتیاز کاربران

شرکت " متحدان آریا " با ارسال نمابری، به ماهنامه صنایع پلاستیک و سایت جهانی پلیمر مدیا، ضمن اعلان برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست و زمان برگزاری آن از مجموعه ی جراید و رسانه های حقیقی و مجازیِ ذیل مدیریت و نام آقای ساعت نیا خواسته است تا بعنوان حامی یازدهمین دوره ی نمایشگاه اصفهان پلاست با شرکت متحدان آریا، جهت برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه همکاری نمایند.لازم به ذکر است که ماهنامه صنایع پلاستیک و شخص مهندس ساعت نیا، از اولین دوره ی برگزاری این نمایشگاه از جمله ی حامیان جدی این نمایشگاه بوده اند.

 

متن نامه خطاب به مدیر مسئول ماهنامه و جناب آقای ساعت نیا به شرح زیر است : 

با احترام؛ 

به استحضار می رساند،شرکت "متحدان آریا " با همکاری شرکت نمایشگاه های بین مللی استان اصفهان و کلیه انجمن ها و تشکل های مربوطه در نظر دارند " یازدهمین نمایشگاه بین مللی اصفهان پلاست " را از تاریخ 31 مرداد تا 3 شهریور سال آینده در محل نمایشگاههای بین مللی اصفهان برگزار نمایند.

با عنایت به اهمیت انعکاس و ضرورت اطلاع رسانی این رویداد در سطح داخلی و بین مللی ستاد برگزاری نمایشگاه علاقه مند است در راستای اطلاع رسانی هر چه بهتر این نمایشگاه از همکاری آن مجموعه بعنوان حامی رسانه ای بهره مند گردد.

مزید امتتان خواهد بود در صورت تمایل، مراتب آمادگی از طریق شماره ی نمابر 22240012-021 بصورت مکتوب به ستاد برگزاری نمایشگاه ارسال گردد .

علی شالباف مدیر برگزاری نمایشگاه 

زیر مجموعه ها