حضوری ناموثر برای صنایع تولید کننده پلیمری و بی اثر برای پتروشیمی

حضوری ناموثر برای صنایع تولید کننده پلیمری و بی اثر برای پتروشیمی

عصر دیروز در شرایطی غیر قابل کنترل، روال انتشار خبرهای همزمان بر هم ریخت و بنابراین گزارش آنچه را که گذشته است (تا به امروز) به شرح خلاصه زیر و باقی را به صورت کاملتر در شماره بعدی ماهنامه مطالعه خواهید کرد.

آنچه در دو روز نخست نمایشگاه رخ داده خلاصه اش اینست که "شرکت ملی صنایع پتروشیمی" در نمایشگاهی متعلق به "صنایع پلاستیک و لاستیک" است، برای موضوعی هزینه کرده است که نه برای خودش بهره ای داشته و نه برای صنایع پلاستیک و لاستیک این کشور. علاوه بر آن نوع عملکرد مدیر عامل جدید این شرکت به گونه ای بوده که ظاهرا ایشان هنوز راهی دراز را برای نشستن بر این صندلی در پیش روی دارند و مهمترین توصیه این رسانه قدیمی اینست که الان بهترن فرصتی است که ایشان در همان نمایشگاه از مدیران اروپایی بیاموزند که رابطه میان مدیریت و رسانه ها چگونه باشد.

براساس گزارش نمایندگان ماهنامه، دیروز و به هنگام مراجعه مدیر جدید این ماهنامه به غرفه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سالن 6، خانم مهندس شاهدایی نه فقط به حضور اهل یک رسانه از ایران توجه نمی کنند، بلکه حتا زحمت یک چرخ بر روی صندلی و نگاه کردن به مراجعه کننده را هم به خودشان نمی دهند. گرچه این موضوع در شماره بعدی ماهنامه به چالش کشیده خواهد شد، اما در همین جا توجه خوانندگان را به برشی نزدیکتر از  تصویر بالا جلب می کنیم (تصویر زیر) تا خوانندگان دریابند که از بخت بد ایران و ایرانی ظاهرا بازهم برای این مدیر پتروشیمی، همان مرغ همسایه غاز است و اگر "خند رویی و مهربانی" دارند، بازهم برای خارجیان است، نه صاحبان صنایع و رسانه ها. نگاه کنید به سه برش تصویری:

 فارغ از تصاویر حاشیه ای بالا، تحلیلی که در شماره 329 ماهنامه ارایه خواهد شد، نشان خواهد داد که چگونه در حالی که روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به بهانه ی نداشتن بودجه، از برگزاری هرگونه نشست خبری (حتا برای رسانه های تخصصی) خودداری کرد، دهها میلیون تومان بودجه صرف شده است تا به خارجی های حاضر در خارج همان چیزهایی را نشان دهند که خودشان برای ایرانی ها طراحی کرده اند.

یکی از این نمایش ها، یادآوری برگزاری "ایران پلاست" است. و این در حالیست که این شرکت نمایندگی بین مللی این نمایشگاه را به نمایشگاه دوسلدورف سپرده و یکی از تصاویر خندان بالا هم نشان می دهد که آقای "ارهارد وینکمپ" (از امضاء کنندگان قرارداد) در همان کنفرانس حضور دارد. و این یعنی تبلیغ برای خارجی با پول ایرانی در یک مکان خارجی!!!

موضوع انگلیسی صحبت کردن مقامات ایرانی (نه فقط بر خلاف پروتکل های جهانی، بلکه آن هم دون مهارت در سخنگویی و به صورت دست و پا شکسته) موضوعی دیگر بود که در پایان خبر اول به آن اشاره کرده بودیم و جزییات آن را هم در شماره بعدی ماهنامه مورد اشاره قرار خواهیم داد.

به هر روی برگزاری این کنفرانس، از آن کارهای عجیب بود که ایرانی ها به مدل خودشان انجام دادند. تنها حاصل این برنامه هم صورت حساب هاییست که کنترل آنها از دست سازمان حسابرسی کل کشور خارج است و صرف باید به آن مهر OK بزنند. همان لبیکی که سرکار خانم شاهدایی با بیان جمله زیر سخنانشان را در این کنفرانس خاتمه دادند. بخوانید و مشعوف شوید:

 Two weeks events 13 IPF may be it will be in April 2017 and also Iranplast will be in Deptember. OK? Hope to see you next week

ای وای بر ملت و صنعتی که معاون وزیر نفتش می رود در یک فرصت جهانی و به جای نمایش توانمندی های صنایع تکمیلی اش در بیان فقط یک جمله که روی کاغذ نوشته نشده؛ لغت هفته را به جای روز و بازهم لغت هفته را به جای سال به کار می برد.

OK?

مراسم روز ملی ایران در نمایشگاه K2016 در حال برگزاری

گزارش تصویری نمایندگان ماهنامه صنایع پلاستیک از بازدید روز نخست نمایشگاه K2016

اعلام برنامه مراسم روز صنعت پتروشیمی ایران در نمایشگاه K2016 و نمایش بی انگیزگی مسوولان

گزارش همزمان حضور نمایندگان ماهنامه صنایع پلاستیک در کنفرانس خبری نمایشگاه K2016

دسته: پر بازدید

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers