شانزدهین دوره نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان؛ مرداد 97 در لاهور

شانزدهین دوره نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان؛ مرداد 97 در لاهور

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

"شانزدهمین دوره نمایشگاه بین مللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان - 2018" رویدادی سه روزه است که از 2 الی 4 آگوست سال 2018 میلادی مقارن با 11 تا 13 مردادماه سال 1397 برگزار خواهد شد. این نمایشگاه به صورت رویدادی سالانه برگزار می شود و نباید آنرا با نمایشگاه 3P پاکستان که اواخر اسفنده ماه جاری برگزار می شود، اشتباه گرفت. مرکز نمایشگاهی لاهور میزبان این رویداد بین المللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان است.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، این نمایشگاه به نسبت نمایشگاه 3P پاکستان قدمت بیشتری دارد و نمایشگاه اصلیِ صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان محسوب می گردد. به گفته ی برگزار کنندگان، در شانزدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی پلاستیک و بسته بندی پاکستان این هدف دنبال می شود که صنایع پلاستیک و بسته بندی نقطه ی ثابت و مشترکی را برای یافتن جدیدترین منابع و نوآورانه ترین فناوری ها جهت یکپارچه کردن بخش هایی از صنعت پلاستیک و بسته بندی بیابند. 

نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان، محل تلاقی ایده آلی است از ایده ها، نظرات، محصولات و خدمات تامین کنندگان محلی و بین مللی که صاحبان نام های تجاری و برندهای بزرگ جهانی، منطقه و داخلی را نیز شامل شده و گرد هم می آورد.

تولید کنندگان، صنعتگران، اهالی بازار و بازاریابان، تجار و متخصصان صنعت در بازار، در نمایشگاه ایده آل پاکستان - لاهور، برای دیدن پیشرفته ترین ماشین آلات و مواد زیر یک سقف دور هم جمع خواهند شد.

گفته می شود، پاکستان از یک بازار داخلی در حال رشد و توسعه و در عین حال مهم در ناحیه ی جنوب و جنوب شرق آسیا با نرخ رشد موثر 16 درصد (در حیطه صنایع پلاستیک و چاپ و بسته بندی ) در سال برخوردارست که به خودی خود جذابیت فراوانی را برای سرمایه گذاران، بازرگانان و صنعتگران حوزه پلاستیک، چاپ و بسته بندی به وجود می آورد این بخش تا حد زیادی منجر به درآمد دولت و تامین اشتغال بیش از ششصد هزار (600000 هزار ) نیروی کار اعم از نیروی کار ماهر و ساده شده است.(آمار تا سال 2017 )

سرمایه گذاری برآورد شده در بخش یکپارچه از پلاستیک و بسته بندی در سال جاری حدود 260 میلیون دلار ارزیابی می شود که سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی از این رقم حدود 49 درصد است.

همچنین 6500 (شش هزار و پانصد ) واحد تولید پلاستیک در پاکستان وجود دارد که مبین بازار مناسب برای صنعتگران مرتبط در حوزه ی پلاسیتک در ارایه ی محصولات خود در این حیطه از مواد اولیه گرفته تا ماشین آلات پردازش پلاستیک و سایر نوآوری ها و ابداعات در نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان یا رویدادهای مشابه در این کشور است. تنها رقمی در حدود 80 تا 90 درصد از مواد اولیه ی صنایع پلاستیک وارداتی است که نمونه ای از ظرفیت بالای این صنعت برای جضور و ارایه ی محصولات و خدمات شرکتهای خارجی در پاکستان است. هر چند این نکته نباید از چشم پتروشیمی ها و تولیدکنندگان مواد اولیه ی کشورمان، به خاطر وجود مزیت های فراوان بازار پاکستان (از جمله هزینه ی حمل و نقل و فرهنگ مشترک و ... ) دور بماند، اما از آنسو نباید سبب شود تا تنها به یک صادرکننده ی مواد خام یا مواد ساده و اولیه ی پتروشیمی به پاکستان بدل شویم. برای این مهم لازم است، که صنایع میان و پایین دستی و به ویژه صنعت پلاستیک کشورمان نیز با تمام قوا و با استفاده از توان فنی و کیفی خود در این بازار رو به رشد مشارکت داشته باشند.

علاوه بر همه ی این موارد، باید توجه داشت که به تازگی دولت پاکستان با همراهی سرمایه گذاران بین المللی، دست به توسعه ی صنعت پلاستیک و پتروشیمی این کشور زده اند و در حال حاضر ، 7 واحد تولیدی بالادستی و 700 واحد تولیدی پایین دستی در این بخش سازمان یافته اند. همچنین طبق برآورد مسوولان نمایشگاه بین 600 تا 700 بنگاه متوسط مرتبط در پاکستان موجود است که وسعت و جذابیت این بازار را می نمایاند.

در بخش پلاستیک "نمایشگاه بین المللی پلاستیک  و بسته بندیِ پاکستان 2018 " ماشین آلات اکستروژن، تزریق پلاستیک، ریخته گری، قالب و متعلقات مرتبط با صنعت قالب سازی، ماشین آلات لیبل -برچسب زنی -، مواد اولیه، مستر بچ، ابزارها و ماشین آلات اندازه گیری و تست و ابزار تحلیلی صنعت، پلیمرها و ماشین آلات پردازش پلاستیک، انواع مواد شیمیایی ساده و کامپوزیت ها، ترمو فرمینگ و جز آن نمایش داده می شود و در بخش چاپ و بسته بندی نیز انواع چسب ها و مواد افزودنی، ماشین آلات آب بندی کیسه ها، مبدل ها، ماشین آلات پر کردن و مهر و موم بسته ها، ماشین آلات افست، مواد آلی و مواد معدنی مرتبط، ماشین آلات چاپ برچسب، ماشین آلات برقی و کوچک بسته بندی مواد، ماشین آلات پرکن و بسته بندی افقی و عمودی، ماشین آلات برش و غیره به نمایش در خواهد آمد .

هر چند شانزدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان - 2018 برای بازدید عموم آزاد است، اما به صورت اخص دعوت شده تا صنعتگران حوزه ی صنعت خودرو، ساخت و ساز ساختمان، واردکنندگان، فروشندگان و تامین کنندگان مواد شیمیایی، طراحان، مشاوران، مهندسین، بخش های مرتبط با صنعت الکترونیک و برق، لوازم خانگی، و تولیدکنندگان محصولات عمومی، بهره برداران از تجهیزات و مواد یو پی اس، وارد کنندگان و صادر کنندگان و بازرگانان، مشارکت کنندگان در صنایع مرتبط با محصولات غذایی و آشامیدنی (تولید و توزیع )، صنایع و کارگزاران IT و مخابرات، فعالان صنعت مواد دارویی و آرایشی و بهداشتی تولید، و متخصصان حرفه ای پلاستیک، چاپ، بسته بندی و مدیران تولید صنایع گوناگون، ناشران از کتابها، مجلات، سازمان های رسانه ای تولید کنندگان اسباب بازی، عمده فروشان و خرده فروشان، دست اندرکاران تولید و توزیع کاغذ و مقوا حتما از این نمایشگاه دیدن به عمل آورند و از تولیدات و خدمات و نوآوری های ارایه شده ی در آن برای بهبود و توسعه ی مناسب کسب و کار خود بهره مند گردند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers