آرشیو اخبار

همایش های داخلی و خارجی

تعیین زمان برگزاری نمایشگاه Interplastica 2019

امتیاز کاربران

دوره ی بعدی نمایشگاه Interplastica، بیست و دومین دوره ی نمایشگاه بین المللی پلاستیک و لاستیک روسیه است که در مرکز نمایشگاهی Krasnaya Presnya در شهر مسکو و از 29 ژانویه تا 1 فوریه ی سال 2019 میلادی مقارنبا 9 تا 12 بهمن ماه 1397 هجری شمسی برگزار می شود.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، شرکت برگزارکننده ی نمایشگاهی Messe Düsseldorf و شرکت تابعه ی آن OOO Messe Düsseldorf Moscow انتظار دارند تا حدود 600 شرکت از روسیه و سایر کشورهای جهان در این نمایشگاه حضور به هم رسانند.

افزایش مصرف در بخش های عمده ی بازار روسیه منجر به ایجاد یک تقاضای بزرگ برای محصولات پلاستیکی و لاستیکی شده است. سرمایه گذاری توسط تولیدکنندگان در فن آوری مدرن تولید و مواد اولیه و کمکی به منظور رفع نیازهای بازار روسیه، به شدت در حال افزایش است.

Interplastica 2019 به عنوان نمایشگاه پیشروی صنایع پلاستیک و لاستیک در روسیه، یک پلت فرم ایده آل را برای غرفه گذاران و سرمایه گذاران جهت ورود به این بازار پر سود عرضه می کند. بخش های مختلف نمایشگاه که در انتهای مطلب به صورت مشروح و البته مجزا به آنها اشاره خواهد شد، طیف وسیعی را شامل می شوند، از ماشین آلات و تجهیزات جانبی گرفته تا مواد خام و کمکی و همچنین محصولات تمام شده یا نیمه تمام شده ی پلاستیکی و لاستیکی بخش های گوناگون این نمایشگاه را تشکیل می دهند.

بازدیدکنندگان به طور عمده تولیدکنندگان مواد خام، تولیدکنندگان و کاربران محصولات نهایی پلاستیکی و لاستیکی از کشورهای روسیه و کشورهای حوزه ی اوراسیا و اروپای شرقی خواهند بود.

Interplastica بخشی از نام تجاری، Global Gate است که شرکت Messe Düsseldorf ، فعالیت جهانی خود را برای صنایع لاستیک و پلاستیک ذیل آن ترکیب نموده است. این نام تجاری، شامل ده نمایشگاه است که بر اساس صلاحیت و تجارب سازمان دهی ما، نمایشگاه بین المللی کا دوسلدورف، مهمترین این نمایشگاههاست.

همه ده رویدادی که نام تجاری Global Gate دسته بندی شده اند، سیستم های ارتباطی ایده آل حرفه ای را برای ورود به بازارهای امید بخش در حال رشد اروپای مرکزی و شرقی، خاورمیانه، شمال آفریقا، چین و هند و آسیای جنوبی شرقی در بخش پلاستیک و لاستیک هستند.

یک نمایشگاه بسته بندی جانبی

رویداد upakovka یک نمایشگاه پیشرو در صنعت بسته بندی و بخش پردازش وابسته و مرتبط با آنست که در سال 2019 همزمان با نمایشگاه Interplasticaبرگزار می شود.

حدود 900 شرکت از 30 کشور، نو آوری های خود را در دوره ی پیشین این نمایشگاه که در ژانویه ی سال جاری میلادی (سال 2018) برگزار شد، به نزدیک به سی هزار (29.800) بازدیدکننده ای که از این نمایشگاه بسته بندی دیدن نمودند، نمایش دادند.

بخش گوناگون نمایشگاه Interplastica در سال 2019 :

 • ماشین آلات و تجهیزات جانبی برای صنایع پلاستیک و لاستیک
 • ماشین آلات و تجهیزات جانبی برای فرآوری و بازیافت
 • ماشین آلات و تجهیزات پزدازش
 • ماشین آلات پردازش و پسا پردازش
 • ماشین آلات و امکانات برای اتمام پروسه تولید اعم از تزئیین، چاپ و علامت گذاری
 • ابزارها
 • لوازم جانبی صنایع پلاستیک و لاستیک
 • امکانات و تجهیزات برای کنترل، اندازه گیری، تنظیم و آزمایش
 • مواد اولیه و مواد کمکی
 • مستربچ ها و انواع کامپاندها 
 • محصولات نیمه تمام و تمام شده ی پلاستیک و لاستیک
 • تجهیزات حمل و نقل و انبارداری صنایع پلاستیک و لاستیک
 • خدمات برای صنایع پلاستیک و لاستیک

ایران پلاست 2018؛ از حمایت تا خیانت به صنعتگر و کالای داخلی

امتیاز کاربران

برخی منابع آگاه، و به صورت مشخص سایت پلمیر و بسته بندی (پپنا)، اعلام کردند که پیش ثبت نام "ویژه " ی نمایشگاه ایران پلاست 2018 آغاز شده است و برخی از صنعتگران در صورت پرداخت ارقامی نظیر 25، 50، 75، 100 ،150 و 250 میلیون تومان  این امکان را دارد تا پیش از دیگران اقدام به جانمایی غرفه ی خود نمایند و بهترین غرفه ها و اماکن نمایشگاه را به صورت انحصاری از آن خود نمایند!؟!  

در ادامه ی خبر این رسانه آمده است، اگر فردا روی که پیش ثبت نام " واقعی" آغاز شد و احیانا وارد وبسایت شدید و مشاهده کردید که در نقشه های سایت نمایشگاه ، بهترین جاها، از قبل رزرو شده و به  عبارتی پر شده اند، اصلا تعجب نکنید!!! چرا که هر چقدر که پول بدهید آش خواهید خورد! به راستی این است معنای عدالت؟!

پر و اضح است چنین رویکردی اگر اتفاق بیافتد،  خلاف اصل عدالت است و به معنای تقویت قوی تر در این بازار طبیعتا پر مشک است، نباید عده ای خاص با در دست داشتن ناموجه مجوز یک نمایشگاه، اجازه دهند تا عده ای اقدام به اخاذی از صنعت و صنعتگران کنند و روالی پیش بگیرند که باعث شود، قوی قوی تر شده و ضعیف بیشتر رو به ضعف نماید.

شرکت در یک نمایشگاه، مانند شرکت در یک مسابقه است، نباید کسی به خاطر شرایط مالی و .. از نوع ویژه ای از رانت برخوردار باشد چرا که خلاف رقابت اصولی است. رقابت در بازار آزاد که به زعم این دوستان احتمالا رقابت در بهترین شرایط است، مشروط به رعایت اصل انصاف است. ممکن است بگویند که در نهایت همین جاها به همان نفرات خواهد رسید. حرفی نیست. ما نیز معتقدیم بالاخره برخی شرکتها از تمول و تمکن مالی بیشتری برخودار هستند، اما نباید حتا از این شرکتها نیز پولی به ناحق ستانده شود. نباید "قانون" اینطور ملعبه شود. باید همه در شرایط رقابتی یکسان، بتوانند غرفه های خود را انتخاب کنند. کسی نباید دیناری اضافه به خاطر چیزی که حقش هست، بپردازد. چنین اعمالی که از سوی مرتکبین احتمالی آن، به عنوان لطف در حق صنعتگر صورت می پذیرد، صراحتا خلاف قانون، عقل و شرع است. سایت باز شود، پیش ثبت نام برگزار شود، هر کس رقم بالاتری برای جای بهتر پرداخت، یا رقم مورد نظر برگزارکننده را، آنگاه صاحب آن نقطه از سالن نمایشگاه شود. کسی در این بحثی ندارد. مشکل زمانی پیش می آید که می خواهند از صنعتگر موفق ما "بیشتر" بگیرند. چرا فلان شرکتی که چنین توانی را هم دارد که مثلا 200 میلیون بیشتر بپردازد، نباید این مبلغ صرف هزینه ی توسعه ی کسب و کارش کند؟ چرا نباید این رقم صرف هزینه ی بهبود اوضاع معشیتی کارگران شود؟ چرا باید عده ای - ولو که توان مالی هم نداشته باشند- احساس کنند، از همان گام اول با تبعیض مواجه شده اند؟!؟

از قضا چون ما هم در ایران زندگی می کنیم، خبر داریم زندگی خرج دارد و پیمانکارانی که با برگزارکننده ی اصلی و دارندگان ناموجه و بدقول مجوز نمایشگاه کار می کنند هم باید درآمد داشته باشند، حرفی نیست، قرار نیست کسی مجانی کار کند و تا به حال هم کار نکرده است، اما این درآمد باید اولا مشروع  و در نتیجه معقول باشد، ثانیا موجب تضعیع حق دیگران نشود و ثالثا اصل رقابت منصفانه را نقض نکند. رابعا، قانون را به عنوان پایه ی اصلی هر جامعه ی متمدنی ریشخند ننماید. بسیار پیش می آید در کشورهایی که متاسفانه سو مدیریت و فساد در آنها به گفته ی مسوولان بیداد می کند چنین اتفاقاتی رخ دهد، اما حداقل دیگر به این امر افتخار نمی شود. اینکه زندگی خرج دارد، استفاده از هر شیوه ی کسب درآمد (از قبیل زورگیری، اخاذی و ... ) را توجیه نمی کند. برخی از کارها مصداق اقدامات مجرمانه است که البته برای کسب درآمد هم رخ داده است، اما آیا اقدامات مجرمانه کسب درآمد را توجیه می کند!! هرگز!؟ ما مطمئن هستیم، کسی هم آگاهانه چنین مقاصدی در سر ندارد. اما متاسفانه نتیجه شاید یکی باشد و آگاهی یا عدم آگاهی نقش مهمی را ایفا نکند.

ما مطمئن هستیم، که همکارانمان رسانه ای مان در وبسایت خوب پپنا، همچون همیشه که انشالله بلا قید و شرط حامی صنعتگران بوده اند به نفع صنعتگران رنج دیده ی این مملکت - چه کسی توان پرداخت این ارقام را دارد و انصاف نیست که برای حقش بیش از آنچه باید بپردازد و چه اکثریتی که چنین توانی ندارند- این خبر را رسانه ای کرده اند،نیز هم گام با اکثریت صنعتگران پلاستیک ایران،تمام مساعی خود را برای ممانعت از این امر به کار گیرند.

بر عهده ی شرکت معتبر سپنتا کیش به عنوان برگزارکننده ی نمایشگاه ایران پلاست و نیز روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان دارنده ی فعلی مجوز نمایشگاه ایران پلاست به مثابه یک امانت از سوی صنعت پلاستیک است، تا هر چه زودتر نسبت به این خبر واکنش نشان داده و مانع از تضعیع حقوق صنعتگرانی شوند که در سخت ترین شرایط تاریخی خود به سر می برند و فرصت هایی مانند ایران پلاست را جایی برای گسترش کسب و کار خود فرض می کنند و نه جایی برای تحقیر در مقابل شرکتهای بزرگی که در این شرایط اقتصادی توانایی پرداخت چنین ارقامی را دارند.

البته این موضوع یکبار دیگر، باعث می شود تا این نکته پیش بیاید که آیا کسانی که مجوز نمایشگاه را در اختیار دارند، اساسا دغدغه ی صنعت را دارند و یا از حالا برای جبران عدم حضور چشمگیر چشم تیله ای ها، در حال تدارک روش هایی برای جبران مافات هستند؟!؟! آیا این نمایشگاه نباید به دست صاحبان اصلی آن، چنان که قرار بود سپرده شود. البته مسوولان فعلی که صراحتا صاحبان صنعت را از اداره ی این نمایشگاه عاجز می دانند و انتظاری نیست که بخواهند کارهای حداکثری کنند اما دست کم و لااقل این انتظار به جاست، در چنین مواردی که از سوی رسانه های تخصصی این صنعت منتشر شده و قطعا قرین به واقعیت هستند، ورود نموده و عکس العمل نشان دهند آنهم به نفع صنعتگر صنایع پلاستیک ایران . هر چند، اینکه روابط عمومی پتروشیمی چرا باید به نفع صنعتگر پلاستیک وارد عمل شود خود محل بحث است، چرا که وظیفه ی این نهاد، حفاظت از منافع پتروشیمی هاست ولی فعلا مجوز نمایشگاه در دست این بزرگوارانست، در نتیجه اخلاقا بر عهده ی آنانست که حتا در صورت احتمالی بودن این خبر نیز به آن ورود کرده و جلوی تضعیع حق صنعتگر صنایع پلاستیک را بگیرند، هر چند در شرح وظایف سازمانی شان نباشد.

شخصا با شناختی که دارم  بعید می دانم که همکاران رسانه ای حرفه ای مان در سایت پلیمر و بسته بندی موسوم به پپنا، بدون سند و مدرک کافی خبری به این اهمیت را منتشر کنند، اما انشالله که این خبر تکذیب شود  و استثنا همصنفان ما، اخبار اشتباهی را دریافت کرده باشند. هر چند همانطور که گفتم بنده سخت بعید می دانم که چنین شود. اما مخاطبان محترم ما در نظر داشته باشند، این درد و دل، تحلیل یا هر چه که شما بنامید، بر اساس محتویات خبری بود که سایت تخصصی پلیمر و بسته بندی (پپنا) منتشر نمود و لینک آن در ادامه ی مطلب آمده است.

ما آرزومندیم که عزیزان برگزارکننده و نیز متولیان اصلی نمایشگاه، در کل نمایش موفقی داشته باشند و صنعت پلاستیک کشور از محل برگزاری ایران پلاست منتفع شود و نه متضرر. امید که این خبر یا صخت نداشته باشد یا اگر دارد، روابط عمومی شرکت صنایع ملی پتروشیمی نسبت به آن واکنش مناسب نشان داده و مانع از چنین اخاذی غیرقانونی از صنعتگران متمول و موفق شوند.حال اینکه مجوز نمایشگاه باید در دست که باشد؟ یا ایران پلاست چه نکات مثبت و منفی ای داشت و ... جملگی مسایلی است فنی که می توان در رابطه با آنها نظرات متفاوتی داشت، اما می توان در عین این تفاوتها، در حمایت از صنعتگر فاقد حامی ایرانی اشتراک نظر داشت و سعی و تلاش کرد. یکی با قلم و دیگری با کلام نافذش در برگزارکنندگان.

برای مطالعه اصل این خبر تاسف انگیر در سایت پلیمر و بسته بندی (پپنا):

https://goo.gl/om9ivS

منبع عکس خبر: سایت خبری پلیمر و بسته بندی (پپنا)

کارگاه آشنایی با مبانی دستگاه رئومتر در اصفهان

امتیاز کاربران

 

هر چند آمار دقیقی در دست نیست، اما بدون شک بعد از استانهای تهران و البرز که واجد بیشترین تعداد کارخانجات صنایع پلاستیک هستند، استان اصفهان نیز یکی از قطبهای این صنعت در کشور به شمار می رود و دارای تعداد زیادی واحد مرتبط با انواع صنایع پلاستیک است. حال جهت آشنایی کاربران با مبانی دستگاه رئومتر، یک دوره کارگاه آموزشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 2 و 3 اسفندماه سال 1396 در شهر اصفهان برگزار می شود.

به گزارش وبسایت ماهنامه ی صنایع پلاستیک، انجمن رئولوژی ایران با همکاری آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اصفهان یک دوره ی آشنایی با مبانی دستگاه رئومتر را در قالب یک کارگاه آموزشی در تاریخ 2 و 3 اسفند ماه سال جاری برگزار می نماید.

بنا به اطلاع ماهنامه صنایع پلاستیک سرفصل های این کارگاه آموزشی دو روزه که هم جنبه ی عملی و هم جنبه ی تئوریک دارد عبارتند از :

 • مقدمه درباره علم رئولوژی
 • کاربرد رئولوژی در صنایع مختلف و تست های رایج مورد استفاده
 • بررسی خواص رئولوژیکی محلولها، مذابها، سوپانسیونها و امولسیونها
 • معرفی قابلیت های رئومترهای چرخشی سری MCR
 • کار با دستگاه رئومتر توسط کاربران

مدرس این دوره ی آشنایی با مبانی دستگاه رئومتر آقای دکتر "بابک کفاشی"، استاد و عضو هیات علمی دانشگاه تهران هستند و محل برگزاری این کارگاه آموزشی دانشگاه اصفهان می باشد.

هزینه ی حضور در کلاسها 300 هزارتومان در نظر گرفته شده است که برای دانشجویان دانشگاه اصفهان 40 درصد، دانشجویان غیردانشگاه اصفهان 20 درصد و اعضای شبکه ی آزمایشگاههای علمی ایران 30 درصد تخفیف نیز منظور شده است.

به جهت محدودیت در تعداد نفرات اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام خود را قطعی نمایند.

 

   برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

شانزدهین دوره نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان؛ مرداد 97 در لاهور

امتیاز کاربران

"شانزدهمین دوره نمایشگاه بین مللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان - 2018" رویدادی سه روزه است که از 2 الی 4 آگوست سال 2018 میلادی مقارن با 11 تا 13 مردادماه سال 1397 برگزار خواهد شد. این نمایشگاه به صورت رویدادی سالانه برگزار می شود و نباید آنرا با نمایشگاه 3P پاکستان که اواخر اسفنده ماه جاری برگزار می شود، اشتباه گرفت. مرکز نمایشگاهی لاهور میزبان این رویداد بین المللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان است.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، این نمایشگاه به نسبت نمایشگاه 3P پاکستان قدمت بیشتری دارد و نمایشگاه اصلیِ صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان محسوب می گردد. به گفته ی برگزار کنندگان، در شانزدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی پلاستیک و بسته بندی پاکستان این هدف دنبال می شود که صنایع پلاستیک و بسته بندی نقطه ی ثابت و مشترکی را برای یافتن جدیدترین منابع و نوآورانه ترین فناوری ها جهت یکپارچه کردن بخش هایی از صنعت پلاستیک و بسته بندی بیابند. 

نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان، محل تلاقی ایده آلی است از ایده ها، نظرات، محصولات و خدمات تامین کنندگان محلی و بین مللی که صاحبان نام های تجاری و برندهای بزرگ جهانی، منطقه و داخلی را نیز شامل شده و گرد هم می آورد.

تولید کنندگان، صنعتگران، اهالی بازار و بازاریابان، تجار و متخصصان صنعت در بازار، در نمایشگاه ایده آل پاکستان - لاهور، برای دیدن پیشرفته ترین ماشین آلات و مواد زیر یک سقف دور هم جمع خواهند شد.

گفته می شود، پاکستان از یک بازار داخلی در حال رشد و توسعه و در عین حال مهم در ناحیه ی جنوب و جنوب شرق آسیا با نرخ رشد موثر 16 درصد (در حیطه صنایع پلاستیک و چاپ و بسته بندی ) در سال برخوردارست که به خودی خود جذابیت فراوانی را برای سرمایه گذاران، بازرگانان و صنعتگران حوزه پلاستیک، چاپ و بسته بندی به وجود می آورد این بخش تا حد زیادی منجر به درآمد دولت و تامین اشتغال بیش از ششصد هزار (600000 هزار ) نیروی کار اعم از نیروی کار ماهر و ساده شده است.(آمار تا سال 2017 )

سرمایه گذاری برآورد شده در بخش یکپارچه از پلاستیک و بسته بندی در سال جاری حدود 260 میلیون دلار ارزیابی می شود که سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی از این رقم حدود 49 درصد است.

همچنین 6500 (شش هزار و پانصد ) واحد تولید پلاستیک در پاکستان وجود دارد که مبین بازار مناسب برای صنعتگران مرتبط در حوزه ی پلاسیتک در ارایه ی محصولات خود در این حیطه از مواد اولیه گرفته تا ماشین آلات پردازش پلاستیک و سایر نوآوری ها و ابداعات در نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان یا رویدادهای مشابه در این کشور است. تنها رقمی در حدود 80 تا 90 درصد از مواد اولیه ی صنایع پلاستیک وارداتی است که نمونه ای از ظرفیت بالای این صنعت برای جضور و ارایه ی محصولات و خدمات شرکتهای خارجی در پاکستان است. هر چند این نکته نباید از چشم پتروشیمی ها و تولیدکنندگان مواد اولیه ی کشورمان، به خاطر وجود مزیت های فراوان بازار پاکستان (از جمله هزینه ی حمل و نقل و فرهنگ مشترک و ... ) دور بماند، اما از آنسو نباید سبب شود تا تنها به یک صادرکننده ی مواد خام یا مواد ساده و اولیه ی پتروشیمی به پاکستان بدل شویم. برای این مهم لازم است، که صنایع میان و پایین دستی و به ویژه صنعت پلاستیک کشورمان نیز با تمام قوا و با استفاده از توان فنی و کیفی خود در این بازار رو به رشد مشارکت داشته باشند.

علاوه بر همه ی این موارد، باید توجه داشت که به تازگی دولت پاکستان با همراهی سرمایه گذاران بین المللی، دست به توسعه ی صنعت پلاستیک و پتروشیمی این کشور زده اند و در حال حاضر ، 7 واحد تولیدی بالادستی و 700 واحد تولیدی پایین دستی در این بخش سازمان یافته اند. همچنین طبق برآورد مسوولان نمایشگاه بین 600 تا 700 بنگاه متوسط مرتبط در پاکستان موجود است که وسعت و جذابیت این بازار را می نمایاند.

در بخش پلاستیک "نمایشگاه بین المللی پلاستیک  و بسته بندیِ پاکستان 2018 " ماشین آلات اکستروژن، تزریق پلاستیک، ریخته گری، قالب و متعلقات مرتبط با صنعت قالب سازی، ماشین آلات لیبل -برچسب زنی -، مواد اولیه، مستر بچ، ابزارها و ماشین آلات اندازه گیری و تست و ابزار تحلیلی صنعت، پلیمرها و ماشین آلات پردازش پلاستیک، انواع مواد شیمیایی ساده و کامپوزیت ها، ترمو فرمینگ و جز آن نمایش داده می شود و در بخش چاپ و بسته بندی نیز انواع چسب ها و مواد افزودنی، ماشین آلات آب بندی کیسه ها، مبدل ها، ماشین آلات پر کردن و مهر و موم بسته ها، ماشین آلات افست، مواد آلی و مواد معدنی مرتبط، ماشین آلات چاپ برچسب، ماشین آلات برقی و کوچک بسته بندی مواد، ماشین آلات پرکن و بسته بندی افقی و عمودی، ماشین آلات برش و غیره به نمایش در خواهد آمد .

هر چند شانزدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان - 2018 برای بازدید عموم آزاد است، اما به صورت اخص دعوت شده تا صنعتگران حوزه ی صنعت خودرو، ساخت و ساز ساختمان، واردکنندگان، فروشندگان و تامین کنندگان مواد شیمیایی، طراحان، مشاوران، مهندسین، بخش های مرتبط با صنعت الکترونیک و برق، لوازم خانگی، و تولیدکنندگان محصولات عمومی، بهره برداران از تجهیزات و مواد یو پی اس، وارد کنندگان و صادر کنندگان و بازرگانان، مشارکت کنندگان در صنایع مرتبط با محصولات غذایی و آشامیدنی (تولید و توزیع )، صنایع و کارگزاران IT و مخابرات، فعالان صنعت مواد دارویی و آرایشی و بهداشتی تولید، و متخصصان حرفه ای پلاستیک، چاپ، بسته بندی و مدیران تولید صنایع گوناگون، ناشران از کتابها، مجلات، سازمان های رسانه ای تولید کنندگان اسباب بازی، عمده فروشان و خرده فروشان، دست اندرکاران تولید و توزیع کاغذ و مقوا حتما از این نمایشگاه دیدن به عمل آورند و از تولیدات و خدمات و نوآوری های ارایه شده ی در آن برای بهبود و توسعه ی مناسب کسب و کار خود بهره مند گردند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش از امروز

امتیاز کاربران

در جالیکه اکثر فعالان صنعت پلاستیک برای نمایشگاه تهران پلاست که از فردا سوم بهمن ماه به مدت سه روز، آغاز به کار می نماید آماده می شوند و افکار عمومی این صنعت مشغول این رویداد است، از امروز چهاردهمین دوره نمایشگاه نفت و انرژی کیش در این جزیره آغاز به کار کرد.

 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش با حضور معاونان وزیر نفت و بیش از 180 شرکت داخلی،خارجی و نمایندگی از دوم تا پنجم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، آخرین فرصت ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری در صنعت انرژی ایران و بررسی دستاوردهای سازندگان و تولیدکنندگان نفت، گاز، پتروشیمی، آب و برق و انرژی های نو از محورهای اصلی نمایشگاه امسال است.

 همچنین، بررسی نقش ابزارهای نوین بیمه های بین‌المللی در سرمایه گذاری خارجی و معرفی نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران و صدور گواهینامه برای سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران از محورهای جانبی چهاردهمین نمایشگاه نفت و انرژی کیش خواهد بود.

در این دوره از نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش، نمایندگانی از کشورهای آلمان، ارمنستان، اسکاتلند، سوئد، کره‌جنوبی، آفریقای جنوبی، چین، گرجستان، ایتالیا، فرانسه، سوییس، روسیه، اتریش، امارات متحده عربی و عراق حضور دارند.

 این نمایشگاه با حمایت وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران،  سندیکای صنعت برق ایران و جمعی از شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی در فضایی معادل 18000 متر مربع برگزار می‌شود.

در طی برگزاری این نمایشگاه چندین و چند نشست تخصصی برای متخصصان و حضار در نظر گرفته شده است.

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers