تقدیر تشکل ها و انجمن های پلیمری از مهندس رضا محتشمی پور

تقدیر تشکل ها و انجمن های پلیمری از مهندس رضا محتشمی پور

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دیروز یکشنبه 15 مهرماه 1397، تشکل ها و انجمن های پلیمری و اعضای برجسته ی آنها، به محوریت انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران، در محل خانه تشکل های اتاق بازرگانی جهت تقدیر از زحمات مهندس محتشمی پور، ریاست سابق دفتر توسعه صنایع پایین دستی (تکمیلی) دور هم جمع شدند. 

به گزارش صنایع پلاستیک، بسیاری از تشکل های پلیمری به دعوت انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران، در محل خانه تشکل های اتاق بازرگانی تهران دور هم جمع شدند تا از آقای مهندس محتشمی پور، تجلیل نمایند.

مهندس محتشمی پور، سالها ریاست دفتر توسعه صنایع پایین دستی (تکمیلی) پتروشیمی را عهده دار بود و در بسیاری از مواقع از منافع صنایع پایین دستی در مقابل سیاست گذاری های غلط در بالادست و .... دفاع کرد. 

برخی از منتقدان وی، معتقدند که در نهایت ایشان نیز کارامند پتروشیمی بوده است، و منافع این شرکت را در نظر داشته است که در حقیقت همان منافع پتروشیمی هاست. اما ما معتقدیم، ایشان در بسیاری اوقات، منافع صنایع پایین دستی را لحاظ کردند، هر چند در برخی موارد نیز بنا به هر دلیلی موفق به انجام کار خود به شکل جامع و مانع نشدند. اما در شخصیت، توانایی ها و نیت ایشان نمی توان تردید کرد. در روزگاری که فساد در بنگاههای اقتصادی پربازدهی نظیر پتروشیمی ها، ریشه دوانده است وجود افرادی سالم نظیر مهندس محتشمی پور، غنیمتی است. 

شاهد ادعای ما، همین مراسمی است که متاسفانه و احتمالا یکی { یا تنها } (جون مطمئن نیستیم محتاطانه اظهار نظر می کنیم) رسانه تخصصی ای بودیم که به آن دعوت نشدیم که توسط انجمن های بخش خصوصی گرفته شد. به راستی من کمتر به یاد دارم که یک مقام دولتی به جهت انجام فعالیت هایش توسط بخش خصوصی در وقتی که جایگاه خود را واگذار می کند و عملا دیگر منافعی برای انجمن ها و اعضایشان ندارد، مورد تقدیر آنها واقع شده باشد.

در این مراسم مهندس صحاف امین، از روابط حسنه آقای مهندس رضا محتشمی پور با تشکل ها و انجمن های پلیمری سخن گفتند و آقای مهندس روح الله وحید کیانی از افرادی که سالهای سال در کنار مهندس محتشمی پور در دفتر توسعه صنایع تکمیلی خدمت کرده اند، نیز از درگیری هایی که مهندس محتشمی پور در دول نهم و دهم و زمانیکه دولت داشت خیلی سریع پتروشیمی ها را خصوصی می کرد، با مقامات آن دولت سخن گفت. وی در انتها افزود: مهندس محتشمی پور در دوران مسوولیت خود سعی در جایگاه سازی برای تشکل های بخش خصوصی داشت و به قول مهندس صحاف امین، این امر نیز تا حدی محقق شده است و بخش دیگری هم بایست محقق شود، که هنوز نشده است. 

در پایان این مراسم، تشکل ها و انجمن های پلیمری با اهدای هدایایی از زحمات چندین و چند ساله مهندس محتشمی پور، تقدیر کردند.

طبعا به علت عدم حضور مستقیم نماینده رسانه صنایع پلاستیک در این اجتماع، گزارش فوق بر اساس گفت و شنود ما با یکی دو تن از حضار در مراسم تهیه شده و جهت تکریم و گرامیداشت زحمات مهندس رضا محتشمی پور، منتشر می گردد. 

تصویر این خبر نیز برگفته از وبسایت انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشد. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers