همکاری اراکی ها در راستای اقتصاد مقاومتی؛ سپردن ساخت تجهیزات پتروشیمی شازند به ماشین سازی اراک

همکاری اراکی ها در راستای اقتصاد مقاومتی؛ سپردن ساخت تجهیزات پتروشیمی شازند به ماشین سازی اراک

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

تفاهم نامه ساخت تجهیزات پتروشیمی شازند توسط ماشین سازی اراک با حضور ابراهیم ولدخانی مدیر عامل پتروشیمی شازند ومهندس جعفر صفری مدیر عامل ماشین سازی اراک به امضاء رسید.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از اقتصاد برتر، بر اساس گفت و گوی مدیران عامل دو مجموعه از مدت ها پیش مذاکراتی در خصوص داخلی سازی تجهیزات پتروشیمی شازند توسط متخصصان ماشین سازی اراک صورت گرفته بود که در سال حمایت از تولید ملی این مذاکرات به مرحله اجرا درآمد.

در ابتدای مراسم مدیرعامل پتروشیمی شازند اظهار کرد: در کشور یک وظیفه شرعی و یک وظیفه کاری بر عهده ماست. صنایع نفت وگاز و پتروشیمی که از صنایع اصلی کشور است و نقطه محرک اقتصاد کشور محسوب می گردد، متاسفانه در سنوات گذشته به دلیل فشارهای کشورهای خارجی امکان استفاده از تکنولوژی در این صنعت بسیار محدود شده و حتی در بعضی موارد ناممکن گردیده است. برای اینکه بتوانیم بر این فشارها غلبه کنیم و در راستای اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالای داخلی و همین طور اشتغال زایی حرکت کنیم، بنده که حدودا 30 سال در خدمت صنعت بودم اعتقادم بر این بود که از توان و پتانسیل داخلی کشورمان استفاده کنیم که خوشبختانه در بیشتر صنایع توانمندی خوبی در کشورمان ایجاد شده است.

توانمندی ماشین سازی اراک با استانداردهای اروپایی

مدیر عامل پتروشیمی شازند گفت:از اینکه مجموعه ماشین سازی اراک با امضاء این تفاهم نامه موافقت کرده تا درتوسعه و ساخت و تامین تجهیزات ثابت مورد نیاز پتروشیمی یا تعمیرات اساسی اورهال با ما همکاری کند را به فال نیک می گیریم .

شرکت ماشین سازی یکی از شرکتهای توانمند کشور است که در حوزه های مختلف نفتی، گازی و تجهیزات متخصص فعالی دارد،ماشین آلات و ابزاری در اختیار دارد که حتی در خارج از کشور هم مشاهده نکردیم.

مدیر روابط عمومی پتروشیمی شازند: اتفاق بزرگ ملی

در ادامه مراسم،حسن رجبی مدیر روابط عمومی پتروشیمی شازند ضمن تشکر از هیات مدیره و مدیر عامل این واحد با اظهار خرسندی از اینکه در سال حمایت از تولید ملی 2 صنعت بسیار معظم و بزرگ استان مرکزی و کشور، شرکت ماشین سازی اراک و شرکت پتروشیمی شازند، این تفاهم نامه را به امضا می رسانند، اظهار کرد بسیاری از واحدهای داخل کشور وابسته به این دو صنعت هستند چه توسط پتروشیمی که تامین خوراک می شوند و چه ماشین سازی اراک که هم در سطح ملی در جای جای کشور آثار و برکاتش وجود دارد و هم در خارج از کشور جزء صنایع بسیار ارزشمند هستند.

جعفر صفری مدیرعامل ماشین سازی اراک نیز ضمن قدردانی از مجموعه پتروشیمی شازند گفت: ماشین سازی حدود 50 سال قدمت دارد و در بخش های مختلف از جمله تجهیزات نفت و پتروشیمی و گاز و همچنین کارخانه سازی فعالیت دارد و توانسته است در دهه 80 حدود 110 هزار تن محصول تولیدی کارخانه را تولید نماید و اگر متوسط هر کیلو را 5 دلار در نظر بگیریم 550 میلیون دلار می شود.

مدیرعامل ماشین سازی اراک: با بهترین کیفیت و قیمت مناسب می سازیم

وی افزود: یک اراده ملی در حال اتفاق افتادن است و واقعا الان آمده ام تا در مجموعه پتروشیمی، به اتفاق همکارانم دین خود را ادا نماییم

و هر آنچه که نیاز پتروشیمی می باشد چه از نظر کیفیت و قیمت و از نظر زمان در خدمت شما باشیم و من امروز این پیوند را مبارک می دانم و این دو واحد مجزا از هم جهش بسیار خوبی خواهند داشت. ما آمادگی داریم تا در اسرع وقت با کیفیت و قیمت مناسب و حتی با آوردن یک تیم در داخل پتروشیمی کمک بیشتری انجام دهیم .

مدیرعامل پتروشیمی: هدف؛ تحقق اقتصاد مقاومتی

در حاشیه این مراسم ابراهیم ولدخانی در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد برتر در خصوص دستاوردهای این تفاهم نامه برای پتروشیمی شازند گفت:خوشبختانه امروز تفاهم نامه بین شرکت پتروشیمی شازند و ماشین سازی اراک منعقد شد که انشالله در راستای اقتصاد مقاومتی کلیه تجهیزاتی که در این واحد مورد نیاز هست بتوانیم با توجه به توانمندیهایی که در آن شرکت وجود دارد بسازیم و این امر دو مزیت برای این شرکت خواهد داشت. اول جلوگیری از خروج ارز کشور و مورد دیگر اینکه بتوانیم از پتانسیل بالقوه ای که در واحدهای صنعتی مختلف کشور وجود دارد استفاده کنیم و در این راستا بتوانیم اشتغال را بهبود نسبی بدهیم و با توجه به تحریم‌های اخیر حداقل مطمئن باشیم که اورهال ها و تجهیزاتی که مورد نیاز هست میتواند در دسترسمان قرار بگیرد.

وی همچنین در خصوص اینکه چه مقدار توانایی از نظر تخصصی و طراحی و مهندسی شرکت ماشین سازی میتواند پاسخگوی نیاز شما باشد و چه حجمی از نظر تناژ و ارزش ارزی و ریالی شما را می تواند پاسخگو باشد اظهار داشت: من فکر میکنم شرکت ماشین سازی اراک یک شرکت توانمند است. ضمن اینکه ما در قسمت فنی نیروهای توانمندی داریم و بخش مهندسی معکوس و ساخت داخلی ما یک سالی هست که فعالیتش را شروع کرده و این شرکت میتواند بخش عمده ای از تجهیزات ما را تامین نماید و انشالله تا 2 سال آینده اتکای خیلی کمتری نسبت به تامین کننده خارجی خواهیم داشت.

مدیرعامل ماشین سازی اراک: نیم قرن تجربه را به میدان می آوریم

جعفر صفری مدیرعامل ماشین سازی اراک نیز در پاسخ سوال خبرنگار اقتصاد برتر در خصوص اینکه شرکت ماشین سازی اراک چه پیشینه ای در زمینه طراحی و تولید تجهیزات نفت و گاز دارد گفت:ماشین سازی اراک سابقه بیش از 50 ساله در زمینه تجهیزات نفت وگاز و پتروشیمی و نیروی صنایع کارخانه سازی دارد و خوشبختانه اولین روزهای کاری ماشین سازی اراک همزمان با تاسیس پالایشگاه تهران که قبل از انقلاب ساخته شده نقش اساسی را داشته است و در 8 پالایشگاه کشور و قریب به اتفاق پتروشیمی های کشور و بالای 21 فاز از 24 فازی که در عسلویه اجرا شده را ماشین سازی نقش عمده و اساسی و حیاتی خودش را ایفا کرده است. خوشبختانه در زمینه ساخت تجهیزات پالایشگاهی و پتروشیمی که در حدود حجم 60 درصد اقتصاد را به خودش اختصاص داده صد در صد کیفیت داخلی آن در ماشین سازی اراک وجود دارد ولی تا کنون متاسفانه به دلایل مختلف از این پتانسیل استفاده نشده است.
خوشبختانه با این تفاهم نامه ای که انجام شد تجهیزات جمعی که برای گسترش و برای اورهال و تعمیرات اساسی پتروشیمی مورد نیاز هست در داخل ماشین سازی اراک با توجه به توانمندیهای داخل کارخانه و حتی صنایع جنبی که میتوان با مدیریت از نیروهای آنها هم استفاده کرد، نیازهای داخلی را میتوانیم صد در صد جوابگو باشیم. این به معنای قطع رابطه با خارجی ها نیست ولی با توجه به تحریم ها ما پتانسیل خود را بالا می بریم و تا آنجایی که لازم است از تکنولوژی آنها هم استفاده میکنیم. خوشبختانه دو واحدی که به تفاهم رسیده اند از قدرتمندترین، بزرگترین و با سابقه ترین صنایع کشورمان هستند؛ ماشین سازی با بیش از 50 سال سابقه و پتروشیمی شازند اراک جزء بزرگترین صنایع پتروشیمی کشور از نظر مهارت ، تخصص و طراحی و مهندسی است. انشاالله با تشریک مساعی این 2 واحد در 2 سال آینده خواهید دید که چه تغییرات وتحولات خوبی در اینجا اتفاق خواهد افتاد و این گستره به گستره های پتروشیمی و پالایشگاهی دیگر اختصاص خواهد یافت و صنایع در حال جهش به پیش خواهند رفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers