قیمت های پایه امروز در هاله ای از ابهام/ گریدهایی که باید نزولی می شدند

قیمت های پایه امروز در هاله ای از ابهام/ گریدهایی که باید نزولی می شدند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

امروز دفتر توسعه صنایع پایین دستی اعلام کرد که به دلیل فنی قیمت های جهانی به دستش نرسیده است، و برای همین تنها قیمت دلار را در قیمت های این هفته دخیل کرده است که همین موضوع باعث شد تا همه ی کالاها و گریدها به صورت گروهی با 0.5 درصد افزایش مواجه شوند. در این مطلب، نگاهی شده است به قیمت های جهانی مواد پلیمری، و به این پرسش پاسخ داده شده است که اگر قیمت های جهانی به دست دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی رسیده بود، آنگاه قیمت های پایه ی امروز باید چه شکلی می یافتند؟ 

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از پترو تحلیل، در حالی دفتر توسعه صنایع پایین دست شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز نرخ های پایه محصولات پتروشیمی را بدون اعمال قیمت های جهانی جدید تعیین کرده و دلیل آن را مشکل فنی و عدم دریافت قیمت جهانی محصولات پتروشیمی، اعلام کرده است که اکثر فعالان این بازار به قیمت های جهانی دسترسی داشته و بعید به نظر می رسد که شرکت ملی صنایع پتروشیمی به قیمت های جدید دسترسی نداشته باشد.

از سوی دیگر در بازار جهانی افت قیمت پلی اتیلن های سنگین گرید لوله حدودا 150 دلار در هر تن بود و از این رو نرخ های داخلی باید 200 تومان در هر کیلو برای این کالاها کاهش می یافت. همچنین پلی اتیلن های سنگین تزریقی و بادی و پلی پروپیلن ها نیز در هفته جاری روندی نزولی در بازارهای جهانی داشتند، اما نرخ های پایه محصولات پتروشیمی؛ پلیمرها و شیمیایی ها در هفته جاری توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با 0.5 درصد رشد روبه رو شده است.

این در حالی است که نرخ 4 هزار و 200 تومانی دلار در ماههای اخیر برای بازار پتروشیمی دردسرهای بسیاری درست کرده، به طوری که غیرواقعی بودن این نرخ، اکثر دلالان با ورود به معاملات بورس کالا و خرید محصولات اقدام به قاچاق کالاها به کشورهای ترکیه، عراق و هندوستان کردند و سودهای هنگفتی به دست آورند و سبب آنتی دامپینگ محصولات پلیمری در این کشورها شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers