یک اتفاق عجیب/ اعلام قیمت های پایه جدید مواد پتروشیمی فقط با استفاده از تغییرات قیمت دلار

یک اتفاق عجیب/ اعلام قیمت های پایه جدید مواد پتروشیمی فقط با استفاده از تغییرات قیمت دلار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

امروز یکشنبه بود و مطابق روالی که دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی از اردیبهشت ماه سال 1396 تا به حال، باب کرده است منتظر بودیم که قیمت های پایه ی محصولات پلیمری و شیمیایی برای یک هفته اعلام شود. این اتفاق افتاد، اما با یک اتفاق عجیب و منحصر به فرد!!! 

دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی (پتروشیمی) ضمن اعلام قیمت های پایه ی جدید، به عنوان قیمت های مبنای بورس کالا در هفته ی آتی، توضیحی را ارایه کرد که هم بسیار "عجیب" و هم "غیرقابل قبول" است. این دفتر توضیح داد: " به دلیل مشکل فنی و عدم دریافت قیمت جهانی محصولات پتروشیمی، قیمت گذاری اعلام شده بر اساس قیمت جهانی هفته گذشته محصولات پتروشیمی و نرخ جدید ارز است." 

همانطور که می دانید، کشف نرخ قیمت های پایه مواد پلیمری و شیمیاییی ( پتروشیمیایی)، تابعی از دو فاکتور است، یکی تغییرات قیمت ارز و دیگری 95 درصد FOB خلیج فارس ( یا میانگین قیمت جهانی مواد) ! از اطلاعیه دفتر مذکور، و با توجه به فرمول کشف قیمت ها، باید در نظر گرفت که فقط  0.5 درصد افزایش قیمت دلار بانکی (دولتی) در قیمت ها لحاظ شده است و برای همین این هفته، همه ی کالاها و گریدها، نسبت به هفته ی گذشته با 0.5 درصد افزایش قیمت مواجه شدند. چرا که قیمت های پایه ی جهانی به دست دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی (تکمیلی ) نرسیده است!!!! 

لینک دانلود فایل قیمت ها 

مقایسه اجمالی محصولات پلیمری 10 تیر و 17 تیر ( با تشکر از کارگزاری حافظ - برای دیدن عکس در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید.) 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers