یک اتفاق عجیب/ اعلام قیمت های پایه جدید مواد پتروشیمی فقط با استفاده از تغییرات قیمت دلار

یک اتفاق عجیب/ اعلام قیمت های پایه جدید مواد پتروشیمی فقط با استفاده از تغییرات قیمت دلار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

امروز یکشنبه بود و مطابق روالی که دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی از اردیبهشت ماه سال 1396 تا به حال، باب کرده است منتظر بودیم که قیمت های پایه ی محصولات پلیمری و شیمیایی برای یک هفته اعلام شود. این اتفاق افتاد، اما با یک اتفاق عجیب و منحصر به فرد!!! 

دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی (پتروشیمی) ضمن اعلام قیمت های پایه ی جدید، به عنوان قیمت های مبنای بورس کالا در هفته ی آتی، توضیحی را ارایه کرد که هم بسیار "عجیب" و هم "غیرقابل قبول" است. این دفتر توضیح داد: " به دلیل مشکل فنی و عدم دریافت قیمت جهانی محصولات پتروشیمی، قیمت گذاری اعلام شده بر اساس قیمت جهانی هفته گذشته محصولات پتروشیمی و نرخ جدید ارز است." 

همانطور که می دانید، کشف نرخ قیمت های پایه مواد پلیمری و شیمیاییی ( پتروشیمیایی)، تابعی از دو فاکتور است، یکی تغییرات قیمت ارز و دیگری 95 درصد FOB خلیج فارس ( یا میانگین قیمت جهانی مواد) ! از اطلاعیه دفتر مذکور، و با توجه به فرمول کشف قیمت ها، باید در نظر گرفت که فقط  0.5 درصد افزایش قیمت دلار بانکی (دولتی) در قیمت ها لحاظ شده است و برای همین این هفته، همه ی کالاها و گریدها، نسبت به هفته ی گذشته با 0.5 درصد افزایش قیمت مواجه شدند. چرا که قیمت های پایه ی جهانی به دست دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی (تکمیلی ) نرسیده است!!!! 

لینک دانلود فایل قیمت ها 

مقایسه اجمالی محصولات پلیمری 10 تیر و 17 تیر ( با تشکر از کارگزاری حافظ - برای دیدن عکس در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید.) 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers