کنسرسیومی برای ایجاد "کانال بازیافت پلی استایرن" در فرانسه

کنسرسیومی برای ایجاد "کانال بازیافت پلی استایرن" در فرانسه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

یک کنسرسیوم از شرکت های برجسته فرانسوی، نیروهای خود را برای اجرای نقشهی راه اقتصاد چرخه ای (Circular Economy) دولت فرانسه ، با هدف ایجاد یک کانال بازیافت پلی استایرن در کشور تا سال 2020، همسو کرده اند.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک، ژنرال دنیای انرژی شرکت نفتی Total SA، موو سسه خیریه بازیافت Citeo، و همچنین شرکت چند ملیتی Saint-Gobain و اتحادیه فرانسوی تولید کنندگان لبنیات تازه (Syndifrais)، اواخر ژوئن 2018 اعلام کردند که مشارکت برای راه اندازی یک کانال بازیافت پلی استایرن را در مقیاس صنعتی در فرانسه آغاز نموده اند.

این شرکت ها ظرف 18 ماه تأیید فنی و هزینه پروژه را ارزیابی خواهند کرد.

این اطلاعیه توسط شرکتهای مذکور، در مجمع جهانی مواد غذایی، که در 27-29 ژوئن سال 2018، در شهر نانس فرانسه برگزار شد، اعلام شد.

این پروژه شامل جمع آوری بسته بندی های پلی استایرن پس از مصرف و یافتن راه حل های فنی مناسب برای بازیافت آن خواهد شد. علاوه بر این، این شرکتها درصدد هستند تا راه حلی مقرون به صرفه برای بازیافت پلی استایرن، که بسیار پیچیده و هزینه بر است، بیابند.

به گفته ی شرکت Total، هر ساله حدود 110،000 تن بسته بندی پلی استایرن وارد بازار بسته بندی فرانسه می شود، این بسته بندی ها پس از مصرف، معمولا دفن می شوند.

به عنوان بخشی از این پروژه، تولیدکنندگان فرآورده های لبنی تازه فرانسه، از طریق مووسسه ی بازیافت خیریه ی Citeo، جداسازی، مرتب سازی و تهیه "چند صد تن" پلی استایرن پس از مصرف را به عنوان بخشی از برنامه ی مرتب سازی ضایعات خانگی، سازماندهی کرده اند.

شرکت توتال، از پلی استایرن مرتب شده و آماده شده در واحد تولید پلاستیکی خود در فرانسه وCarlingFeluy بلژیک استفاده خواهد کرد.

غول انرژی در سال گذشته پس از سه سال کار، مجتمع پتروشیمی کارلینگ - سنتآوولد خود را در شرق فرانسه راه اندازی کرد.این شرکت 200 میلیون یورو به منظور ارتقاء امکانات و ساخت واحدهای با ارزش افزوده جدید سرمایه گذاری کرده است.

به گفته Total، این سایت در حال حاضر یک "سایت تولید پلیمر در اروپا" است. این شرکت همچنین از ضایعات پلی استایرن و منابع دیگر مانند ضایعات پلی استایرن در صنعت ساخت و ساز، به عنوان مواد بازیافتی استفاده خواهد کرد.

طبق گفته ی Total، انتظار می رود که محصول نهایی با مشخصات مشابه پلی استایرن ساخته شود.

در سال های گذشته، کل آزمون های انجام شده فن آوری بازیافت پلی استایرن در حد آزمایشگاهی بوده است، و این پروژه تمام جنبه های تولید در مقیاس وسیع و صنعتی را مورد تحقیق و تایید قرار می دهد.

هدف این پروژه تولید 4000 تن محصول با حداقل 20 درصد پلی استایرن بازیافت شده تا سال 2019 است.

علاوه بر این، Placoplatreشرکت تابعه ی Saint-Gobain در زمینه جمع آوری و بازیافت پلی استایرن (EPS) کار خواهد کرد.

این شرکت که مواد ساختمانی و عایق ها را تامین می کند، عایق بندی هایی را که در آنها از EPS استفاده شده است، را از محل های ساختمانی جمع آوری می کند و سپس مواد آنرا در بازتولید یا تولید دوباره مورد استفاده قرار می دهد.

همچنین هدف Placoplatre از مشارکت در این طرح محیط زیستی در اقتصاد چرخه ای، ترویج استفاده از مواد خام بازیافتی نیز می باشد.

این شرکت از سال 2017 در زمینه توسعه راه های دفع زباله های ساختمانی EPS با شرکت توتال همکاری می کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers