نامه وزیر بهداشت به وزیر نفت جهت تامین مواد اولیه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

نامه وزیر بهداشت به وزیر نفت جهت تامین مواد اولیه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

وزیر بهداشت در نامه ای به وزیر نفت، بیژن نامدار زنگنه تاکید کرد که مواد اولیه ی بیش از 1000 تولیدکننده ی تجهیزات پزشکی شامل پلی اتیلن، پی پروپیلن و پی وی سی می باشد که توسط پتروشیمی های کشور تولید می شود. وی با اشاره به این موضوع خواستار، اجرای اصول اقتصاد مقاومتی در رابطه با تامین نیاز مواد اولیه ی این حدودا هزار بنگاه تولیدکننده ی تجهیزات پزشکی شد.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به بیژن نامدار زنگنه - وزیر نفت با بیان اینکه تسهیل در استفاده از مواد اولیه پتروشیمی تولید داخل از مصادیق اقتصاد مقاومتی و در راستای جلوگیری از خروج ارز از کشور می‌باشد، اظهار داشت: قریب به ۱۰۰۰ تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور فعالیت می‌کنند که مواد اولیه حدود ۴۰۰ واحد تولیدی عمدتا از پلیمرهایی نظیر گرانول (پلی وینیل کلراید)، گرانول (پلی پروپیلن) و گرانول (پلی اتیلن) تولید داخل تشکیل می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وزیر بهداشت در این نامه تاکید کرده است: با توجه به سیاست‌های جاری کشور در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ایرانی، اولویت این وزارتخانه، تامین مواد اولیه تجهیزات پزشکی از تولیدات داخلی (پتروشیمی) می‌باشد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers