تجزیه و تحلیل AMAPLAST از وضعیت واردات و صادرات ماشین آلات و تجهیزات صنایع پلاستیک ایتالیا در سه ماهه نخست سال 2018

تجزیه و تحلیل AMAPLAST از وضعیت واردات و صادرات ماشین آلات و تجهیزات صنایع پلاستیک ایتالیا در سه ماهه نخست سال 2018

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

اتحادیه AMAPLAST با توجه به داده های منتشر شده تجارت خارجی ایتالیا در سه ماه نخست سال 2018 نسبت به دوره ی مشابه در سال گذشته به این نتیجه رسیده است که واردات ماشین آلات و تجهیزات صنایع پلاستیک و لاستیک به ایتالیا، از رشد 26 درصدی برخوردار بوده است، این در حالیست که صادرات در همین موارد و همین بازه ی زمانی یک درصد کاهش را نسبت به سه ماهه ی نخست سال 2017 نشان می دهد. 

به گزارش گروه ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک، مرکز مطالعات آماری AMAPLAST، ( انجمن تجاری ایتالیایی و عضو کنفدراسیون صنعتی این کشور که به جمع آوری اطلاعات و حمایت از 170 تولید کننده ی ماشین آلات، تجهیزات جانبی و قالب سازان پلاستیک و پردازش لاستیک در ایتالیا می پردازد.) اعلام کرده است که داده های تجارت خارجی منتشر شده توسط ISTAT برای سه ماهه ی نخست سال 2018 را تجزیه و تحلیل کرده است. بر اساس این تجزیه و تحلیل و مقایسه با دوره ی مشابه در سال 2017، داده ها نشان از رشد 26 درصدی در واردات ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با صنایع پلاستیک و لاستیک به ایتالیا و کاهش یک درصدی در صادرات این قبیل کالاهای صنایع پلاستیک از مبدا ایتالیاست.

این آمار مبین دو نکته یا عامل مهم است: رشد قابل توجه و پایدار خرید از خارج کشور را نشان می دهد که خود بهبود پایدار در بازار داخلی را همانطور که در گزارش سال 2017 AMAPLAST آورده شده بود، اثبات می کند. آلساندور گراسی می گوید: " این واقعیتی است که سرمایه گذاری داخلی در مبادلات ایتالیایی ها در حال بازگشت به روند مثبت است و ما فقط می توانیم در این ارتباط خوشحال باشیم."

کاهش سرعت صادرات نباید تعجب برانگیز باشد، و ممکن است باید اینطور در نظر گرفت که صادرات در محدوده ی نوسان نرمال خود قرار دارد. پس از دو ماه اول رشد مثبت اقتصادی در ایتالیا، تقریبا انتظار می رفت که در ماه مارس با کاهش سفارش هایی که اعضا گزارش آنرا قبلا به ما داده بودند، مواجه باشیم.

به گفته ی این انجمن، واضح است که صحبت کردن در مورد کاهش صادرات به صورت کلی، با توجه به آمار سه ماهه ی منتشر شده، سخن گفتن پیش از موعد است و اعتباری ندارد، اگر چه باید اذعان کرد که این بخش شاهد رشد مداوم مثبت حداقل در هفت یا هشت سال گذشته (به استثنای یک دوره و شیب کوتاه مدت در سال 2013 ) بوده است، و بنابراین طبیعی است که اقتصاد این کاهش یک درصدی در صادرات سه ماهه را به صورت کلی یک فاز منفی در حد متوسط در کوتاه مدت تلقی کند.

در واسط ماه ژوئن 2018، اعضای AMAPLAST در مقایسه نیمه ی کنونی سال با همان دوره در سال گذشته، که بیش از نیمی (51 درصد) از گردش مالی پایدار خود را پیش بینمی می کنند، بهبود قابل توجهی را پیش بینی می کند. با توجه به سفارشات، 42 درصد از اعضا پیش بینی ثبات قابل توجهی را از شرایط دارند، در حالی که 41 درصد دیگر از اعضا انتظار افزایش در آمد را دارند.

پس از یکسال بسیار عالی با رشد دو رقمی در تمام شاخص ها، هنوز هم منطقی نیست که سال جاری با عملکرد مثبت در تولید و تجارت خارجی، با نرخ رشد نسبتا پایین تر نسبت به سال های اخیر در کل سال مواجه باشیم. این پیش بینی AMAPLAST است که باید منتظر ماند و دید آیا محقق می شود؟

منبع: Dr.Gupta

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers