کامپاندهایی جدید با ساختاری نوین از شرکت RTP؛ سبک و سخت!!!

کامپاندهایی جدید با ساختاری نوین از شرکت RTP؛ سبک و سخت!!!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

توضیح تصویر ) ابزارهای قابل حمل با دست یکی از امکانات فراوانی هستند که از ترکیبات RTP LT سود می برند و خواص تدارک دیده شده برای آنها (محصولاتی که در آنها کامپاندهای LT جایگزین شده اند) معادل کامپاندهای فایبرگلاس تقویت شده است، اما 5 تا 10 درصد وزن کمتری هم دارد. مانند همین دریل.

شرکت "Compounder RTP Co" یک سری از ترکیبات سبک و سخت ترموپلاستیک را توسعه داده است که وزن آنها، 5 تا 10 گرم از ترکیبات معمول پر کننده ها سبک تر است اما خواص مکانیکی معادل و میزان ضربه پذیری مشابهی با این ترکیبات معمول (Typical) دارد.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک؛ به گفته ی نمایندگان شرکت،محصول LT Compounds سریع ترین و ساده ترین راه برای کاهش وزن در قطعات ساخته شده با فایبر گلاس تقویت شده (glass fiber reinforcement )، بدون به خطر انداختن عملکرد یا نیاز به تغییرات در ابزارهای موجود می باشد. جیسون کافادر (Jason Kafader) مدیر تولید سازه در شرکت RTP می گوید: " کامپاندهای LT ما می تواند به صورت جایگزین ساده ای باشند، بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه های اضافی مرتبط با گزینه ها یا روشهای دیگر برای کاستن وزن باشد. "

کامپاندهای LT دارای تفاوت چشمگیری در تراکم و تنها تفاوت اندکی در استحکام کششی در مقایسه با مواد تقویت شده با فایبر گلاس استاندارد است. یا به دیگر بیان کامپاند LT در مقایسه با فایبرگلاس تقویت شده، تفاوت زیادی در چگالی و اختلاف ناچیزی در استحکام کششی دارد.

بر خلاف عوامل شیمیایی فوم، کاهش تراکم توسط ترکیبات LT به ضخامت دیواره وابسته نیست. علاوه بر این، قطعات زیبایی از نظر ظاهری با استفاده از کامپاندهای LT در دسترس تولید خواهد بود، در صورتیکه در مورد فوم الزاما همیشه اینطور نیست.

به غیر از همه ی موارد مذکور که از محاسن کامپاندهای جدید شرکت "Compounder RTP Co" موسوم به LT است، چون این ترکیبات جدید معمولا با ابزارهای موجود قابل به کار گیری هستند و نیاز به ابزار یا تکنولوژی جدیدی ندارند، برای تولید کننده انتقال از مواد دیگر به کامپاندهای LT می تواند انتقالی روان و اقتصای باشد.

کافادر می گوید: " کامپاندهای LT از شرکت RTP، بهترین جایگزین های سبک وزن هستند وقتی که هدف استفاده ی حداقلی از انرژی یا کمینه ی نیروی کار انسانی برای ساخت و استفاده محصول است." وی می افزاید: " این خصایص ، آنها را به ماده ای ایده آل برای کالاهای ورزشی،باتری، ابزاردستی، وسایل نقلیه ی تفریحی، کاربردهای دستی و سایر بازارها و کاربردهای مشترک برای کامپاندهای فایبرگلاس فشرده که می خواهند از مزیت کاهش وزن هم برخوردار گردند، بدل می نماید.

لازم به ذکرست که شرکت "Compounder RTP Co" که به کامپاندهای اختصاصی با خصایص ویژه اش معروف شده است، محصولLT Compounds خود را برای نخستین بار در جریان نمایشگاه NPE 2018 که کمتر از یک ماه قبل در اورلاندو، واقع در ایالات فلوریدای ایالات متحده ی آمریکا برگزار گردید، به نمایش گذاشت و با اقبالی که مسوولان این شرکت آنرا، عالی ارزیابی کردند، مواجه شد.

جدول) استحکام کششی و چگالی (تراکم) کامپاندهای سبک و سخت از RTP  در مقایسه با (به نسبت) با فیلدهای استاندارد گلاس نظیر پلی پروپیلن، نایلون 66 و PBT (پلی بوتیلن ترفتالات) مطلوب تر هستند

منبع: Plastics Today Website

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers