اولین تاسیسات بازیافت TetraPak در جهان

اولین تاسیسات بازیافت TetraPak در جهان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

گروه صنعتی AMUT در همکاری با یک استارت آپ ایتالیایی، برای اولین بار اقدام به احداث تاسیسات بازیافت تتراپک کرده است که از اواخر 2018 راه اندازی می شود. 

در سپتامبر 2018، اولین تاسیسات برای بازیافت POAL در حال بهره برداری برای تولید Ecoallene خواهد بود.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، POAL (یک پلی اتیلن + آلومینیوم) ساخته شده از بسته بندی مواد غذایی است (که معمولا با نام کارخانه ی سازنده ی آن، یعنی TetraPak شناخته می شود.(

Ecoallene ، یک ماده ی سبز جدید است که ویژگی اصلی آن بازیافت آن برای همیشه است. به این معنا که همواره قابل بازیافت است. همچنین رنگ کردن آن آسان است و حاوی برخی از ذرات آلومینیومی است که کمی براق می شوند. زمنیه های اصلی کاربرد آن نیز عبارتند از خودروسازی، ساختمان و ابزار عمومی و کلی.

Ecoallene یک patent (ثبت اختراع ) ایتالیایی است و شرکت Ecoplasteam حق و مجوز استفاده از این پتنت را داراست.

شرکت AMUT که از دهه ی هشتاد میلادی، در مهندسی و تولید فناوری های پردازش و بازیافت مواد پلاستیکی مشارکت فعال دارد، در این پروژه ی پیشگام به همکاری با شرکت Ecoplasteam پرداخته است.

بنابر همین همکار شرکت Ecoplasteam می تواند 7.000 تن زباله از این زباله ی خاص را که به طور عمده از بخش پلی کامپوزیت هاست، بازیافت نماید. (تا کنون تنها سلولزها قابل بازیافت بودند.)

AMUT، هر دو تکنولوژی را برای رفتار با POALو شستسو و خط اکستروژن را برای تبدیل مواد نهایی به شکل گلوله را در نظر گرفته است. این دو شرکت توانسته اند که مشکلات پیچیده ای را که بسیاری از مواد زائد به هنگام دفع ایجاد می کنند، مرتفع سازند : فرآیندی که همیشه باعث مشکلات و هزینه های بالای مدیریتی در زمینه دفن زباله ها و تاسیسات مربوط به زباله ها می شود.

با این کارخانه ی جدید AMUT همچنین این بخش از مواد، که معمولا بازیافت نمی شوند پس از یک درمان مناسب، به تاسیسات Ecoplasteam منتقل می شوند تا به Ecoallene تبدیل شوند.

عملکرد کارخانه

مواد ورودی، به صورت مخلوط باطله، از کارخانجات کاغذ پس از انجام فرآیند بازیافت سلولز TetraPak می آیند. این مواد از طریق مراحل پیشرفته مورد پردازش قرار می گیرند و با استفاده از یک سری تجهیزات مخصوص به منظور کاهش وجود الیاف کاغذی شسته می شوند.

هنگامی که مواد تمیز می شود، آن را با یک سیستم دوز گرانشی مخلوط، فیلتر می کنند و سپس توسط خط اکسترودر، گرانوله و در نهایت هم درون کیسه های بزرگ قرار می دهند.

Ecoallene ، تبدیل به یک ماده ی خام برای اکسترود یا تزریق شده و یک پلیمر استاندارد می شود. Ecoallene ، همچنین می تواند رنگ شده و یا مواد افزودنی به آن اضافه شوند برای کاربردهای مختلف به کار برده شود، درست مانند هر پلیمر عادی و استاندارد دیگری.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers