همکاری GreenMantra و Sun Chemical برای توسعه پلیمرها از ضایعات پلی استایرن

همکاری GreenMantra و Sun Chemical برای توسعه پلیمرها از ضایعات پلی استایرن

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

از تلفیق فن آوری دو کمپانی GreenMantra و Sun Chemical قرارست که شرایطی برای توسعه ی پلیمرها از ضایعات پلی استایرن ایجاد شود. پلی استایرن از جمله ی پلیمرهایی است که بیش از 95 ذرصذ آن بازیافت نشده و وارد طبیعت می شود.  

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، کمپانی GreenMantra یک شرکت فن آوری پاک یا سبز و در حال رشد سریع است که تولیدات پلیمری با ارزش بالا را از زباله های پلاستیک تولید می کند، و به تازگی و در آخرین روزهای سال 2017 شرکت نامدار و شناخته شده ی Sun Chemical که به عنوان بزرگترین تولید کننده ی جوهر چاپ در جهان شناخته می شود، قراردادی را برای تولید پلیمرها از ضایعات پلی استایرن بازیافت شده برای استفاده در فرمولاسیون جوهر با این شرکت به امضا رسانده است.

این قرارداد شامل فرایند ثبت اختراع جدید GreenMantra برای تبدیل زباله های پلی استایرن به پلیمرهای سودمند تخصصی Sun Chemical در ساخت فرمول جوهر می باشد. هدف نهایی از تبدیل زباله های پلی استایرن به برخی پلیمرهای تخصصی مورد نیاز فرمولاسیون تولید جوهر این است که پلیمرهای استایرن پایدار را به عنوان جایگزین برای مواد سوخت فسیلی در برخی از کاربردهای جوهر ایجاد کرده و به کار برند و به این ترتیب، ضمن کاهش در هزینه ها، وفاداری به اصول اقتصاد چرخشی ( استفاده از ضایعات به عنوان مواد اولیه) از مصرف سوخت های فسیلی و در نتیجه ی آن، گرمتر نمودن زمین جلوگیری نمایند.

"دومنیک دی موندو"، مدیر ارشد پژوهشی و توسعه کسب و کار شرکت GreenMantra، در این باره گفت:" تیم دانشمندان ما در آزمایشگاه با استفاده از تکنولوژی و فرآیند مختص شرکت GreenMantra جهت دستیابی به پلیمرهای استایرن مناسب (هر دو حالت سخت و فوم ) از ضایعات پلی استایرن برای تولید جوهر و سایر کاربردها به موفقیت بزرگی دست یافته اند." وی افزود: ما به دنبال کار با کارشناسان شرکت Sun Chemical هستیم تا این مواد را از حالت آزمایشگاهی خارج کرده و برای استفاده در ابعاد تجاری، تطبیق داده و توسعه دهیم.

به عنوان بخشی از پروژه توسعه ترکیبی، GreenMantra یک کارخانه آزمایشی را در مجتمع تولیدی خود در برنتفورد(Brantford) اونتاریو(Ontario) با ظرفیتی معادل 1000 تن در سال تولید، ایجاد خواهد کرد. این کارخانه، یک منبع کافی از مواد تبدیل شده برای آزمایش در جوهر و دیگر کاربردهای عملی ارایه می دهد. همچنین به نظر می رسد که این امکان برای فروش تجاری اولیه نیز کفایت نماید. در ابتدای سال جدید، مرکز فناوری توسعه پایدار کانادا (SDTC) اعلام کرد که مبلغ 2،2 میلیون دلار به عنوان بودجه برای ساخت و ساز ساختمان طرح آزمایشی(Pilot Plant) این پروژه تخصیص داده است.

کوآسی، ریاست مجموعه و مدیر اجراییGreenMantra می گوید: " این همکاری باشرکت معظمSun Chemical یک پیشرفت هیجان انگیز و یک گام بزرگ و مهم برای شرکت GreenMantra است و تلاش های مداوم ما برای توسعه محصولات تجاری قابل اعتماد و با ارزش از ضایعات پلاستیکی را افزایش خواهد داد. فن آوری پلی استایرن جدید ما، همراه با تخصص و تجربه Sun Chemical در صنعت جوهر، به تولید محصولات جدید و مناسب زیست محیطی کمک می کند، در حالی که با استفاده مجدد از مواد ضایعاتی ساخته شده است.

راسل شوارتز، مدیر فناوری Sun Chemical، گفت: "این کار بخشی از تلاش های مداوم Sun Chemical برای توسعه محصولات جوهر جدید است که قوانین زیست محیطی را بیشتر رعایت نموده و برای محیط زیست بیشتر مفید خواهد بود. " وی افزود: "ما معتقدیم که این پلیمرهای جدید ممکن است خواص فیزیکی بیشتری را در کاربردهای جوهر انتخابی به وجود آورند، در حالیکه پلی استایرن آن را نیز از چرخه ی ضایعات تهیه نموده ایم و این نیز خود کمک دیگری به طبیعت خواهد بود."

پلاستیک پلی استایرن در فرم جامد و فوم در مواد غذایی و بسته بندی محصولات، محصولات مصرفی و بسیاری از کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. پلی استایرن در حالیکه به علت استفاده ی فراوان در کاربردهای گوناگون یکی از ضایعاتی است که از نظر انباشت زباله، خیلی سریع رشد می کند اما در عین حال یکی از کمترین میزان بازیافت در میان تمام پلاستیک ها را با تخمین 95 درصد دفن در خاک و یا سوزاندن، داراست و کمتر از 5 درصد آن بازیافت می شود. با همکاری اخیر میان دو شرکت گرین مانترا و سان چمیکال و همکاری هایی از این نوع، امید است که میزان بیشتری پلی استایرن بازیافت شده دوباره به چرخه ی تولید و مصرف بازگردد و به این ترتیب از ورود آن به طبیعت، هر چه بیشتر جلوگیری شود.

منبع: AZOM

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers