جزئیات ثبت رکورد تاریخی تولید در پلیمر آریا ساسول

جزئیات ثبت رکورد تاریخی تولید در پلیمر آریا ساسول

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اشاره به ثبت رکورد تاریخی در پلیمر آریا ساسول، اعلام کرد: سال 96 بیش از یک میلیون و 760 هزار تن محصول تولید شده که یک رکورد جدید در تاریخ ساخت و راه‌اندازی این مجتمع پتروشیمی است.

 به گزارش وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک مهندس «امیرحسین بحرینی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با اشاره به ثبت رکورد تاریخی افزایش تولید در مجتمع پلیمر آریا ساسول در سال 96، گفت: ظرفیت طراحی مجتمع پلیمر آریاساسول یک میلیون و 690 هزار تن تولید در سال شامل همه محصولات اصلی و جانبی است.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اعلام اینکه سال 96 برای نخستین بار فراتر از ظرفیت اسمی و طراحی شده پلیمر آریا ساسول محصول تولید شده است، تصریح کرد: تولید تجمعی در این مجتمع پتروشیمی تا پایان سال 1396 به بیش از یک میلیون و 760 هزار تن رسیده که فراتر از 100 درصد است.

این مقام مسوول، افزود: سال 1395، تولیدی معادل یک میلیون و 670 هزار تن در پتروشیمی آریا ساسول محقق شد که سال 96 با ثبت یک تولید بی سابقه عملا رکورد بالاترین تولید در این مجتمع پتروشیمی به ثبت رسیده است.

وی در تشریح مهمترین دلایل ثبت رکورد جدید تولید در پلیمر آریا ساسول هم توضیح داد: بزرگترین کاری که در سال 96 انجام شد، اجرای برنامه‌ریزی عملیاتی بر اساس پروژه‌های بهبود بوده است.

بحرینی با یادآوری اینکه در پلیمر آریا ساسول برنامه بلندمدت را به صورت سالانه برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در ادارات مختلف جزئی شده و در نهایت به منافع کارکنان گره خورده است، تاکید کرد: در شرکت پلیمر آریا ساسول، برنامه بلندمدت برای سال 2022 میلادی تدوین شده و بر اساس این چشم انداز، اهداف بلندمدت تعریف، سپس برنامه هر سال مشخص شده و اجرای آن در اولویت برنامه قرار گرفت.

به گفته این مقام مسوول در این راستا، در سال 1396 همه 41 دپارتمان سازمان، پروژه‌های بهبود را در راستای اهداف 2022 میلادی تدوین و تعریف کردند. در نهایت 996 پروژه در کل سازمان تعریف شد که 12 پروژه آیتم‌های حیاتی تعریف شد زیرا روی سودآوری، ایمنی، آینده و ریسک تاثیر مستقیم دارند و مدیرعامل خودش بر نحوه اجرای آنها مدیریت می‌کند و برای پیشبرد آنها ماهانه جلسه داشته‌ایم.

مدیرعامل پلیمر آریا ساسول با بیان اینکه سال 96 برای اولین بار واحد الفین به صورت مستمر 126 تن در ساعت اتیلن روی ظرفیت طراحی تولید کرده است، تبیین کرد: در پلیمر آریا ساسول به دنبال پایداری و استمرار تولید حداکثری هستیم و گلوگاه‌های تولید اتیلن را برطرف کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه سال 96 فراتر از ثبت یک رکورد جدید می توانستیم محصول تولید کنیم ولی مقاطع زمانی زیادی بوده که تولید پلیمر آریا ساسول کمتر از این مقدار بوده زیرا خوراک نداشتیم، افزود: با این وجود در ماه‌های بهمن و اسفند مستمر خوراک دریافت کردیم و مستمر تولید انجام شد درحالی که در واحدهای مشابه الفین در کشور چنین تولیدی محقق نشده است.

بحرینی، خاطرنشان کرد: از دیگر دستاوردهای سال 96 در پلیمر آریا ساسول را می‌توان ثبت رکورد بالاترین سود خالص ارزی و ریالی نام برد به طوری‌که تا پایان سال 1396 حدود 500 میلیون دلار سود ارزی خالص کسب شد و به رغم افزایش قیمت اتان این سود حاصل شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers