تولید گرید جدید Modified MDI در پتروشیمی کارون برای نخستین بار در خاورمیانه

تولید گرید جدید Modified MDI در پتروشیمی کارون برای نخستین بار در خاورمیانه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


برای نخستین بار در خاورمیانه با تولید محصول جدید و ویژه پلیمری در پتروشیمی کارون عملا صنعت پتروشیمی ایران روی دست تولید محصولات مشابه شرکت‌های DOW و Huntsman آمریکا، BASF آلمان بلند شد.

به گزارش وبسایت صنایع پلاستیک به نقل از روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس، برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی ایران محصول جدید و اصلاح شده MDI (متیل دی فنیل دی ایزوسیانات) با نام تجاری LMDI B در مجتمع پتروشیمی کارون تولید و به بازار عرضه شده است.

بر اساس اعلام شرکت پتروشیمی کارون، وجود این گرید خاص در تولید انواع «پری‌پلیمرهای پایه اتری و استری» از جمله پری‌پلیمرهای مورد نیاز زیره کفش و فوم‌های HR دارای کاربردهای متعدد و متنوعی بوده و با تولید این گرید برای نخستین بار در خاورمیانه، زنجیره ارزش پری‌پلیمرها در صنایع پتروشیمی ایران تکمیل شد.

پیش از این گرید LMDI از خارج از کشور وارد می شد که تولید کنندگان میان دستی صنعت پلی یورتان را با دشواری‌هایی مواجه کرده و سبب خروج ارز زیادی از کشور شده است.

کاربردهای محصول LMDI شامل (زیره کفش، کفپوش‌ها، چسب‌ها و سیلانت‌ها، الاستومرها، پوشش‌ها، سپر خودرو، تایرها، کالاهای تفریحی، کالاهای مکانیکی و ...) است.

گرید LMDI B تولیدی پتروشیمی کارون معادل گرید Isonate ۱۴۳L شرکت DOW آمریکا، گرید Lupranat MM۱۰۳ شرکت BASF آلمان، گرید Wannate CDMDI ۱۰۰ شرکتWanhua چین، گرید Desmodur CD-S شرکت Covestro آلمان و گرید Suprasec ۹۵۶۱ شرکت Huntsman آمریکا است.

این محصول از خانواده پلی کربودایامید بوده و به عنوان متیل دی فنی دی ایزوسیانات اصلاح شده شناخته می شود. محصول مذکور ویسکوزیته پایینی دارد، در دمای اتاق مایع است. این محصول نسبت به ایزوسیانات خام دارای انعطاف بیشتری بوده زنجیره پلی کربودایامید به تثبیت پلیمر در برابر تخریب هیدرولیتیک کمک می کند.

از آنجا که این محصول می تواند به تنهایی یا در ترکیب با پری پلیمرها استفاده شود، عملکرد بالاتر آن سبب ارتقای زمان تخلیه (Demolding Time) نسبت به پریپلیمرهای خطی معمول می شود. ترکیب منحصر به فرد از محتوای MDI اصلاح شده، کربودایامید موجود و حالت مایع این محصول سببِ راحتیِ حمل و نقل، سهولت پردازش و نگهداری بهتر خواصِ فیزیکی بالا در شرایط دشوار آب و هوا و شرایط محیطی می گردد.

گفتنی است، پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه بوده که با ظرفیت اسمی 80 هزار تن ایزوسیانات (TDI و MDI) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر قرار گرفته است.

واحد MDI (متیل دی فنیل دی ایزوسیانات) به عنوان فاز دوم توسعه پتروشیمی کارون دو سال قبل با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد و با بهره برداری از این واحد جدید، دو محصول مهم و استراتژیک شامل MDI مونومیریک و MDI پلیمریک به سبد تولید محصولات پتروشیمی ایران افزوده شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers