پیام میشل اوباما به مناسبت روز جهانی زن

پیام میشل اوباما به مناسبت روز جهانی زن

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

"بنیادِ تمدن اوباما" که بنیادی جهانی و غیر سیاسی است، پس از پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما تشکیل شده است و وظیفه اش، کمک به توسعه ی تمدن توسط مردمان هر سرزمینی و با توجه به زمینه های فرهنگی آن سرزمین است. این بنیاد به صورت یک طرفه، مووسس ماهنامه را به عنوان روزنامه نگاری بین المللی به عضویت خود در آورده است. ( و تا جایی که من مطلع هستم، ایشان نسبت به این موضوع نه مثبت و نه منفی، اقدامی انجام نداده اند و در حال بررسی موضوع هستند.)

دیروز، به مناسبت روز جهانی زن، خانم میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا، پیام شادباشی را برای زنان ایرانی از طریق ایمیلی به مووسس ماهنامه ارسال نموده اند که چون هیچ شائبه ی سیاسی، دخالت در امور داخلی کشور و در آن وجود... ندارد، اقدام به انتشار این پیام می نماییم. بدیهی است در غیر اینصورت، مووسس ماهنامه برابر اصولشان، اقدام به حذف این پیام می نمودند.

متن این ایمیل و پیام به شرح ذیل است:

سلام احمد، روز جهانی زن مبارک باد!

در هنگام بلوغ، والدین من همیشه یک پیام روشن برای من و برادرم داشتند. آنها می گفتند که برای آینده ی شما هیچ چیز بهتر از این نیست که تحصیلات خوبی داشته باشید. هیچ چیز.

گرچه هیچکدام از آنها درجه و تحصیلات دانشگاهی نداشتند، اما همیشه این موقعیت ها و فرصت ها برای ما فراهم می آوردند و به من اجازه دهید که به شما بگویم که تحصیلات من، همه چیز را برایم عوض کرد، درهایی را برای من باز کرد که هرگز تصور نمی کردم، و به من اجازه داد که موقعیت هایی را دنبال کنم که در رویاهایم بود.

برای من تحصیلات به معنی آزادی، پیشرفت و تحول است. شانسی که می تواند توانایی های من را تکمیل کند و صدای مرا به گوش جهان برساند.

این موضوع دل مرا می شکند که می دانم که میلیونها زن و دختر در سراسر جهان هستند که حتا شانس ورود به مدرسه را ندارند.

ما تاثیر منفی ای ناشی از ضرباتی که دختران تحصیل کرده در برخی جوامع می خورند، می دانیم و می دانیم که این ضربات نه فقط به خود و خانواده آنها، بلکه در جامعه و کشورشان مشاهده می شود. چه دخترانی که تحصیل نمی کنند و چه دخترانی که تحصیل می کنند و تحت تاثیری منفی قرار می گیرند.

دخترانی که به مدرسه می روند و بعدا ازدواج می کنند از نظر نرخ تولید فرزند، نرخ تولید کمتری دارند. مشکلات کمتری در ارتباط با موضوع زن بودنشان دارند. می توانند فرزندانشان را به خوبی حفاظت کنند و نسبت زنانی که تحصیل نکرده اند به مراتب بهتر می توانند جلوی ابتلا به ویروسهایی نظیر مالاریا و اچ ای وی را برای خودشان بگیرند.

دخترانی که تحصیل می کنند، حقوقهای بالاتری می گیرند. آنها به ازای هر سال بیشتری که تحصیل کرده اند، می توانند، ده یا بیست درصد حقوق بیشتری بگیرند.

فرستادن دختران و زنان به مدرسه می تواند نیروی کار و اقتصاد را در هر کشوری به شدت افزایش دهد. به همین دلیل است که زمانی که بانوی اول آمریکا بودم طرحی را اغاز کردم که کمک کند دختران بیشتری به مدرسه بروند و قبل ازترک کاخ سپید هم تصمیم گرفتم در بقیه عمرم روی این موضوع کار کنم.

می خواهم هر دختری در هر جای این جهانست، به همان صورت موقعیت تحصیل را داشته باشد که دختران من دارند و من نیاز دارم که به آنها کمک نمایم.

هر کدام از ما می توانیم نقشی در کمک به این دختران جوان در دنیا داشته باشیم تا تحصیلاتشان را ادامه بدهند و این روز بهترین زمان است که این تصمیم را بگیریم . شما هم می توانید،  برای به وجود آوردن موقعیت هایی که همه ی زنان بتوانند تحصیل کنند، به ما بپیوندید. من منتظر کمکها و نظرات شما هستم تا بتوانیم تحصیل دختران را در سراسر جهان به یک اقدام همیشگی تبدیل نماییم.

میشل

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers