هشتمین دوره کنفرانس-نمایشگاه بین المللی Biopolymers و Bioplastics ها در تگزاس

هشتمین دوره کنفرانس-نمایشگاه بین المللی Biopolymers و Bioplastics ها در تگزاس

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

هشتمین دوره ی کنفرانس و نمایشگاه بین المللی پلاستیک ها و پلیمرهای زیستی یا 8th International Conference and Exhibition on Biopolymers and Bioplastics در تاریخ 15 و 16 اکتبر  سال 2018 میلادی مقارن با 23 و 24 مهرماه سال آتی (1397 شمسی) در شهر لاس وگاس واقع در ایالات نودا  کشور آمریکا برگزار خواهد شد.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، شعار و موضوع محوری و اصلی هشتمین دوره ی کنفرانس و نمایشگاه بین المللی بیوپلیمر و بیوپلاستیک عبارت است از "برنامه های کاربردی و خصوصی سازی بیو پلیمرها: یک بحث جهانی."

Biopolymers and Bioplastics 2018 کنفرانس و نمایشگاهی بین المللی است برای تلاش جهت کشف راه های مختلف برای استفاده ی بهینه از منابع طبیعی، به شکلی که آینده ی بشر با حفظ این منابع، با مخاطرات کمتری مواجه شود. 

این کنفرانس به دنبال تحقق وعده ی یک فردای بهتر برای فرزندانمان است و طی جلسات آن قرارست که چشم انداز فعلی برای تحقیقات در حال رشد در زمینه ی مواد اولیه ی زیستی مورد بررسی و واکاوی محققان قرار گیرد. از همین رو از طیف عمده ای از دانشمندان، محققان، صنعتگران و حتا علاقه مندان به محیط زیست دعوت می شود تا در این کنفرانس و نمایشگاه حضور فعال داشته باشند و مزایای استفاده از مواد زیست پایه را به جهانیان، هر چه بیشتر و بهتر نمایش دهند.

این کنفرانس و نمایشگاه قصد دارد تا بحث در ارتباط با بیوپلیمرها و بیوپلاستیکها را به عنوان یک موضوع در سطح افکار عمومی و نیز متخصصان جا انداخته و در برابر مضراتی که مدام در ارتباط با پلاستیکها مطرح می شود یک جایگزین مناسب ارایه دهد. جایگزینی که مسوولان کنفرانس معتقدند، آینده ی حتمی بشر است و هیچ راه گریزی از این آینده (یعنی جایگزینی مواد زیست پایه با مواد مشتق نفتی) وجود ندارد.

پیش بینی می شود کنفرانس های Bioplastics و Biopolymers  از نقطه نظر کیفی، یکی از بهترین کنفرانس های علمی باشند که سالانه در ایالات متحده آمریکا برگزار می شود.

جلسات علمی کنفرانس بین المللی  Bioplastics و Biopolymers در سال 2018 بر روی موضوعات پر حرارتی نظیر Biomaterials و Biopolymers، مواد شیمیایی سبز،تکنولوژی های زیستی سبز، صنعتی سازی مواد و تکنولوژی های سبز، اقتصاد چرخشی یا چرخه ای، بررسی امکان ترکیب تکنولوژی های نانو و میکرو بر اساس ارگانیزم های طبیعی و زیستی جهت تولید مواد اولیه ی صنایع گوناگون و ...  تمرکز خواهد نمود.

مسوولان کنفرانس اعلام کرده اند که صنعت بسته بندی به صورت خاص مورد توجه این کنفرانس است و جلسات متعددی در این باره برگزار خواهد شد. علت هم اینست که هیات علمی این کنفرانس و نمایشگاه معتقدست که صنایع بسته بندی یکی از صنایعی است که پتانسیل استفاده از  مواد زیستی به صورت وسیع را دارد و اگر قرارست که این مواد، به صورت عمومی در تمام صنایع جایگزین شوند هیچ صنعتی به اندازه ی صنعت بسته بندی، پتانسبل آغاز راه این جایگزینی را ندارد. 

گفته می شود که بیشترین حجم مواد زیستی که تا به حال در جهان تولید شده اند در صنعت بسته بندی به کار رفته اند، اما هنوز با نقطه ی ایده آل فاصله ی فراوانی وجود دارد، به ویژه در مورد قاره های آسیا و آفریقا، وضعیت چندان دلگرم کننده نیست.هر چند در اروپا و آمریکا به علت فرهنگ سازی، جایگزینی مقرون به صرفه ی بیوپلاستیک و بیوپلیمر به جای پلاستیک و پلیمر و ... وضعیت بسیار بهتری را از این حیث دارا هستند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers