عدم وجود منع قانونی هلدینگ خلیج فارس برای استفاده از مدیران بازنشسته

عدم وجود منع قانونی هلدینگ خلیج فارس برای استفاده از مدیران بازنشسته

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

عبدالرسول دشتی ریاست کل روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس اعلان کرد، که این هلدینگ و شرکتهای تابعه ی آن هیچ منعی برای بهره گیری از توان و تجربه مدیریتی برخی مدیران بازنشسته ندارد.

به گزارش وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، عبدالرسول دشتی رییس کل روابط عمومی هلدنیگ خلیج فارس در واکنش به مطالب مطرح شده در برخی سایت های مجازی اظهار داشت: هلدینگ خلیج فارس منعی برای ادامه همکاری و بهره گیری از توان و تجربه مدیریتی برخی از مدیران بازنشسته ندارد.

 وی تاکید کرد: همانگونه که بر اساس مصوبات دولت تصریح شده، شرکتهای دولتی موظف به اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هستند که در این بخشنامه به صراحت این موضوع تبیین شده است. برای نمونه در تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب 1395/3/4 مجلس شورای اسلامی، «به کارگیری افراد بازنشسته در دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و کلیه دستگاه هایی که بنحوی از انحاء از بودجه عمومی کل کشور استفاده می نمایند، ممنوع شده است».

این در حالی است که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های تابعه از سال 1392 خصوصی شده و بنا به تعاریف قانونی، شرکتی دولتی محسوب نشده و در نتیجه مشمول قوانین و مقررات حاکم بر شرکت های دولتی نبوده( ماده 4 قانون محاسبات عمومی کشور، ماده 4 قانون مدیریت خدمات کشوری) و از بودجه عمومی استفاده نمی کند، بلکه قانون تجارت بر شرایط اداری و ساز و کارهای سازمانی آنان حاکم است.

بدیهی است، شرکت های خصوصی مانند هلدینگ خلیج فارس در راستای تکالیف تعیین شده در مجامع عمومی خویش فعالیت می کنند و نمی توان به آن ها، نگاهی غیر از یک بنگاه اقتصادی داشت.

دشتی افزود: شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با در اختیار داشتن بیش از 27 هزار نفر نیروی انسانی شاغل در بخش های مختلف تولیدی، خدماتی و طرح-های در دست اجرا، تنها از خدمات تعداد معدودی از مدیران و مشاوران بازنشسته و مجرب به دلیل استفاده از توانمندی و دانش ارزشمند آنان بهره می گیرد تا با انتقال تجارب آنان و جانشین پروری، خلا  مدیران توانمند در نسل جدید پوشش داده شود. هرچند پیش ببنی و تربیت جانشین فرایندی بوده که حداقل یک دهه پیش لازم بود مورد توجه مدیران وقت پتروشیمی قرار گرفته و اجرایی شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers