باطری پلیمری با قابلیت بالای جذب انرژی

باطری پلیمری با قابلیت بالای جذب انرژی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

پژوهشگران و محققان دانشگاه " Massachusetts-Amherst" نوعی جدیدی از مواد غیرسنتی (non-Traditional) را توسعه داده اند که در ذخیره و سپس دفع حرارات بسیار قدرتمند عمل می کند و شاید در آینده بتوان از آن به عنوان باتری یا یک ماده ی موثر در ساخت باتری استفاده کرد.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک، این ماده که پلیمری است که به نام AzoPMA موسوم شده است، توانایی جذب 100 برابر بیشتر انرژی حرارتی را نسبت به آب داراست. نام گذاری این ماده از روی "ازوبنزن متاکریلات" صورت پذیرفته است و توانایی نگهداری و آزاد کردن انرژی حرارتی بسیار زیاد بر اساس دو نمونه تغییر شکل ساختار خود در برابر گرما را داراست. به این مفهوم که هنگامی که مواد گرم شوند، مولکول ها از ساختار انرژی بسیار بالایی برخودار می گردند که همین امر در ذخیره ی انرژی حرارتی تاثیر دارد(ساختار مولکولی آن به شکل انرژی بالایی تبدیل می شود و به طور موثر گرما را ذخیره می کند.) و در حالت دوم وقتی خنک شوند، به ساختار کم انرژی خود باز می گردند و سپس آن انرژی حرارتی (گرمایی) که را که ذخیره کرده اند، اگر نیاز باشد آزاد می نماید.

این باتری حرارتی با پیشرفت بیشتر گرما را ذخیره و سپس تحت شرایطی آنرا آزاد خواهد کرد و شیوه ی عملکرد این پلیمر می تواند تحول شگرف در انرژی خورشیدی، باتری های سنتی قدرتمند، گوشی های هوشمند و مدارهای الکتریکی ایجاد نماید.

عدم امکان احتراق یکی دیگر از ویژگی های مهم AzoPMA یا باتری های ساخته شده توسط این پلیمر است. در آینده مواد AzoPMA همچنین ممکن است به عنوان مواد غیر قابل احتراق در کوره های خورشیدی استفاده شوند تا خطر آسیب بدن انسان را از گازهای دودکش بویلر در مناطق روستایی کاهش دهد. علاوه بر این موضوع ، این مواد را می توان به عنوان یک باتری بزرگ استفاده کرد. همچنین با توسعه ی چنین سیستمی در آینده، می توان برف و یخ را آب کرد بدون آنکه نیاز به استفاده از تجهیزات الکترونیکی باشد.

منبع: وب سایت دانشگاه ماساچوست

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers