گشایش سومین دوره کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاند

گشایش سومین دوره کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

آیین افتتاحیه ی سومین دوره ی کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری با حضور تعدادی از مقامات دولتی و بسیاری از فعالان بخش خصوصی انجام شد.

به گزارش وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، امروز دوشنبه 16 بهمن 1396 سومین دوره ی کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری، در پژوهشگاه صنعت نفت با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز به کار کرد.پس از تلاوت قرآن، سرود ملی نواخته شد و بعد از آن آقای موید دبیر کنفرانس برنامه ی کنفرانس و نمایشگاه و کلاسهای جانبی را برای حضار قرائت نمود.

در این مراسم چهره های نام آشنایی چون آقای دکتر نوروز زاده مدیر عامل پتروشیمی،آقای دکتر سلطانی نایب رییس اتاق ایران، آقای محتشمی پور از دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی و آقای صحاف امین رییس انجمن ملی پلاستیک، دبیر انجمن ملی پلاستیک و ... حضور به هم رسانده بودند.

اولین سخنران آقای دکتر پدرام سلطانی نایب رییس اتاق ایران بود. ایشان با قرار گرفتن پشت تریبون سخنان خود را با موضوع "نقش گسترش صنایع پایین دستی در توسعه ی صنایع کشور " به انجام رساند. وی در سخنان خود، با انتقاد از واردات بی رویه، گفت: «ما 3 برابر مواد اولیه ای که به جهان صادر می کنیم از جهان واردات داریم که اصلا به نفع صنایع داخلی نیست.» وی سپس به اشتغالزا بودن صنایع پایین دستی پتروشیمی نقبی زد و گفت، هر یک میلیون تن محصول پلیمری تولید شده توسط پتروشیمی ها که در داخل مصرف شود، می تواند باعث ایجاد شغل برای 35 هزار نفر در سطح کشور بشود.

سخنرانان بعدی ریاست محترم دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی بودند که با موضوع " راهکارهای حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی" به سخنرانی پرداخت. مهندس محتشمی پور خواستار همکاری میان پتروشیمی و صنایع تبدیلی برای تامین  دانش فنی شد.  وی از بسته ای سخن گفت برای حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی تهیه شده است و از جزییات آن برای حضار سخن گفت و سپس به مزاح خطاب به دکتر سلطانی گفت:«البته این خلاف برخی از خواسته های دکتر سلطانی است.» وی سپس به بیان نکته ای در ارتباط با قضاوت عادلانه در ارتباط با پتروشیمی ها سخن گفت و افزود: شما معمولا از پتروشیمی هایی گله دارید، که بیشترین تولید خود را راهی بازار داخل و تامین نیاز داخل صنایع پایین دستی می کنند، و نقد شما متوجه شرکتهای پتروشیمی که فقط دو درصد محصولشان در داخل عرضه شده و بقیه صادر می شود، نمی شود که این روند درستی نیست. وی در این ارتباط از پتروشیمی شازند نام برد و گفت این پتروشیمی بیش از 80 درصد از تولیدات خود را در بازار داخل عرضه می کند و با این حال نسبت به کارکرد آن اعتراضات زیادست.

پس از آقای محتشمی پور نوبت به سخنرانی آقای دکتر سرکار رییس ستاد ویژه فناوری نانو رسید تا سخنرانی خود را با موضوع " نقش فناوری های نوین در توسعه ی بنگاههای اقتصادی" ارایه نماید.  وی در سخنان خود، نسبت به تامین نیاز بازار داخلی ایران توسط شرکتهای دارای تکنولوژی های نوین اظهار خوشبینی نمود و گفت: این بازار توسط شرکتهای داخلی تامین نیاز خواهد شد و ما از این نظر هیچ نگرانی نداریم. وی افزود:  باید نگاهمان جهانی و صادرات محور باشد و  به نظرم آینده ی خوبی در انتظار بنگاههایی است که از تکنولوژی های نوین در تولیدات خود بهره می برند.

وی در فراز دیگری از سخنانش افزود: شرکتهایی که نتوانند خود را  با ابزار فناوری نانو به روز کنند، در این حیطه امکان حیات طولانی مدت نخواهند داشت و به زودی از بازار رقابت حذف می شوند.

سخنران بعدی آیین افتتاحیه ی سومین دوره ی نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاند سرکار خانم مهندس کیمیایی، رییس گروه پتروشیمی وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که  به ارایه ی گزارشی از میزان تولیدات و مصرف مواد پلیمری و پتروشیمی در نه ماهه ی نخست سال 1396 پرداخت.

خانم مهندس کیمایی در خصوص سامانه توانمندی های صنایع داخلی و انتشار فهرستی شامل چند واحد تولیدی توضیح داد: این قانون به سال 1391 باز می گردد و ما از سال گذشته آغاز به ثبت چند واحد تولیدی برای راه اندازی سامانه کردیم.

خانم کیمیایی در سخنانش از انجمن ها خواست با ورود به سامانه نسبت به ورود و تکمیل اطلاعات واحدهای تابع خود اقدام نمایند.

پس از خانم مهندس کیمیایی نوبت به آقای مهندس صحاف امین رسید تا در جایگاه سخنرانان قرار بگیرند. موضوع سخنرانی ایشان " مشکلات تامین مواد اولیه برای صنایع پایین دستی پتروشیمی " بود. ایشان تحت تاثیر جلسه مطبوعاتی دیروز که تقریبا به تشریح دقیق این معضل گذشته بود، بار دیگر به بیان نکاتی در ارتباط با توزیع مواد اولیه پرداختند و سپس با اشاره به شعار سال، اظهار نمود: در بخش پایین دستی پتانسیل اشتغالزایی چیزی بیش از 5 برابر بخش بالادستی است اما متاسفانه از این پتانسیل استفاده نمی شود.

در پایان چلسه افتتاحیه، از ساعت 12.30 دقیقه تا ساعت 13.30 تنفس جهت پذیرایی و نیایش اعلام شد و کنفرانس و نمایشگاه مطابق برنامه ی اعلام شده، پس از استراحت دوباره از سرگرفته خواهد شد. همچنین چند کارگاه نیز در برنامه ی اعلام شده توسط مسوولان ستاد اجرایی نمایشگاه و دبیرخانه ی انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند، در نظر گرفته شده است که همگی از ساعت 13.30 دوباره شروع به کار خواهند کرد.

سومین دوره ی کنفرانس و نمایشگاه بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری طی  روزهای 16 و 17 بهمن ماه، در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد. ضمنا در سومین دوره ی این رویداد، ضمن برگزاری کلاسهای آموزشهای و جلسات سخنرانی، نمایشگاه جانبی نیز از صبح امروز و با آغاز افتتاحیه ی مراسم آغاز به کار کرده و آماده ی مشارکت علاقه مندان است.

برای مشاهده تصاویر و اطلاعات بیشتر، می توانید به کانال تلگرام ماهنامه مراجعه نمایید که مراسم افتتاحیه این نمایشگاه را به صورت آنلاین(بر خط) و همزمان پوشش داد. (برای ورود به کانال روی علامت آیکون تلگرام کلیک نمایید.)

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers