سرانجام داد دوستان و رسانه ملی هم از قیمتها درآمد!

سرانجام داد دوستان و رسانه ملی هم از قیمتها درآمد!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

کمتر از یک ماه قبل هنگامی که از پیشی گرفتن دفتر صنایع تبدیلی برای تعیین قیمت مواد بر اساس نرخی بیش از بازار آزاد نوشتیم، به مدت چند روز تلفن پیچ شدیم که "حالا هم که فلانی رفته، شما هم دست از انتقاد بر نمی دارید؟ چه کار دارید به کار تعیین قیمت ها؟" هیچ چاره ای نداشتیم جز مشورت با مدیر پیشین، بنیانگزار، یا هرچه که شما دوست دارید وی را خطاب کنید" پاسخی که دادند این بود: "عزیزانم. اولا این تلفن ها  بیشتر از  ناحیه دلال ها و آتش افروزان "ملی پوش" آنهاست. طرحی که از بیش از دو قرن پیش در تشریح نظم نوین جهانی ارایه شده و قول آن هم در پشت اسکناس یک دلاری از 180 سال پیش داده شده، به روشنی اینست که تولید در کشورهای صاحب منابع زیرزمینی ممنوع، آنها مواد استخراج می کنند و به ما می دهند و ما هم تولید می کنیم. در نتیجه اطمینان داشته باشید که هر چه پتروشیمی های فقط پلی اولفین ساز ایرانی بیشتر مواد تولید کنند، هم قیمتها بالاتر می رود و هم کارخانه های بیشتری از کار و تولید باز خواهند ایستاد"

پرسیدیم که پس ما فقط نظاره گر باشیم؟ و ایشان پاسخ دادند :"فعلا بله. یعنی سعی کنید که کاتولیک تر از پاپ نباشید. و اطمینان داشته باشید که به زودی قیمت ها آنقدر بالا می رود که در یک حساب و کتاب سرانگشتی هزینه تمام شده یک روز نگهداری از جواز یک کارخانه نسبت به سود دلالی مواد دریافتی به ازای همان کارخانه آنقدر   بالاتر می رود که اندک اندک دم خروس از زیر لحاف پیدا شده و یکی یکی دست به اعتراض می زنند و در نهایت هم بولتن "ملی پوششان" ناچار می شود خودی نشان دهد و بگوید که ما هم بعله! اهل انتقادیم"

و امروز وقتی که مشاهده کردیم که ای بابا "پکیدن سایت دفتر صنایع پایین دستی" بهانه ای شده برای انتقاد از آنها بازهم از ایشان نظر خواستیم وگلایه کردیم که شما چرا حتا با نشریه ای که 30 سال و اندی خودتان سرپا نگاه داشتیدش حاضر به یک گفتگوی رو در رو در رابطه با این مشکل مواد نیستید؟ و مشاور ارشدمان گفتند" نه بی علاقه بودم و نه بی فکر. از سال 89 بارها به همه شما عرض کردم که دیگر انتشار رسانه های کاغذی فقط خیانت است به اهل صنعت و صاحبان آگهی ها وبا شما هم تا زمانی که علاقمند به جاپ کاغذی هستید مثل بقیه، حرفی ندارم. مشکل مواد هم موضوعی تازه نیست. بدبختانه ما باید با گرانترین و عقب افتاده ترین تکنولوژی های دنیا فقط مواد غیر صنعتی را تولید کنیم و نفت خاممان را بدون ارزش افزوده واقعی به موادی تبدیل کنیم که خیلی از کشورهای دنیا ندارند تا آنها آفتابه لگن اروپا و آمریکا و آفریقا را تولید کنند. به عبارتی نفت از ما، تصفیه از ما، گاز ترش و شیرین هم از ما و البته تحریم هم ازآن ما تا کارگران بیکار ترکیه و مالزی و ویتنام و بنگلادش بیکار نمانند و ماشین های فرایندی چینی هم به فروش حداکثری خود در این کشورها ادامه دهند."

البته ایشان حرفهایی متعدد زدند که ما جرات انتشارش را نداریم. شاید روزی ایشان را قانع کنیم که در رابطه با واقعیات تغییر موضع بسیار عجیب دفتر صنایع تکمیلی و مدیران آن که همواره مورد احترام "مدیر پیشین" ما بوده اند سخن بگویند. واقعیت جز این نیست که پیامی را که 33 سال پیش و بعدها به دفعات در ماهنامه صنایع پلاستیک مطرح شد، هیچکس جدی نگرفت و اینک می بینیم که شمارش معکوس نفس های حیاتبخش صنایع تبدیلی این صنعت آغاز شده است. آیا روزگاری نه چندان دور باید ظروف خانگی پلاستیک خودمان را هم از چین و ماچین وارد کنیم؟ مهندس ساعت نیا در آخرین پاسخ به تلخ گفت: "بله. طرح و نقشه راه جز این نیست اگر آقایان سردمداران تشکل ها به خود نیایند"!!!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers