بعد از دو سال، فراموشي گلايه از ماشين سازان به خاطر رویاروی با موفقیتی دور از انتظار

بعد از دو سال، فراموشي گلايه از ماشين سازان به خاطر رویاروی با موفقیتی دور از انتظار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دو سال قبل در چنین شبی، اول آذرماه ۱۳۹۵، در یک اعتراض مدنی نسبت به شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دلیل نادیده گرفته شدن حقوق صاحبان صنعت پلاستیک ایران (به ويژه بخش صنعت ماشين سازي) برای تامین نظر طرفهای آلمانی قرارداد نمایندگی "نمایشگاه ایران پلاست"، از مدیریت "ماهنامه صنایع پلاستیک" خداحافظی کردم.
همان شب، در حضور دو معاون وزیر (معاونین وزارت نفت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) بیانیه ای را که از قبل اماده کره بودم خواندم. قرائت این بیانیه در ساعت ۲۰:۲۹ دقیقه به پایان رسید و بعد اعلام کردم که البته من بیکار نخواهم ماند و برای اثبات این حرف از معاون محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (دكتر حسين انتظامي) درخواست کردم که دکمه ای را بر روی کامپیوتر من بفشارند. این اتفاق دقیقا ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه (ساعت ۱۸ به وقت اروپا) رخ داد. با انکه آن شب انتهای عصر یکشنبه ۲۲ نوامبر در اروپا بود، اما به دوستانی در اروپا قول داده بودم که راس ساعت ۱۸:۰۰ می توانند با ورود به سایت جهانی "پلیمر مدیا" آغاز کار حرفه ای جدید مرا شاهد باشند.
آن شب، نخستین شب اغاز به کار رسمی این سایت خبری، تحلیلی جهانی بود.

اینکه کسانی بفهمند که مفهوم آن اقدام و محتوای آن بیانیه چه بود، انتظاری بی مورد به نظر می رسید. کما اینکه همان صنعت ماشین سازی ایران هم در دوره بعدی ایران پلاست گرچه مطلع شدند که (شاید) به انتقام همان اقدام من، شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دوره بعدی ایران پلاست حتا از دادن غرفه به مالک و گردانندگان جدید "ماهنامه صنایع پلاستیک" هم خودداری کرد، اما به روی خود نیاوردند. اعتراض مدنی من اصولا به خاطر حمایت از صنعت ماشین سازی بود: صنعتی که انجمن آن را هم همین نگارنده به وجود آورده بود.
گلایه ای نبود و نیست، این فقط بیان بخشی از تاریخ این صنعت بود تا بگویم که هیچ یک از اینها نتوانست مرا از کار و تصمیم جدیدم باز دارد.
اینک در آستانه نخستین روز از آغاز سومین سال تاسیس سایت جهانی "پلیمر مدیا"، بر اساس آمار و ارقام موجود شاهد موفقیتی هستم که خود در آغاز هم انتظارش را نداشتم. گرچه می دانستم که نیروی عشق و ایمان و باور همواره نقش خود را به خوبی بازی می کند. هدف نهايي من هم جهاني كردن صنايع پلاستيك اين كشور است و اميد كه بتوانم در اين راه نيز مثل نخستين كارم در سال ١٣٦٤ موفق باشم.
امشب در راس ساعت ۲۰:۳۰ روز اول اذرماه آمار نشان می دهد که، سایت جهانی "پلیمر مدیا" به مدد همکارانی در خارج از کشور و یارانی در بخش صنایع داخلی، به موفقیت هایي دست يافته است كه آمار آن در زير ارايه خواهد شد. اما قبل از آن لازم مي دانم كه از اين مديران و شركت هاي داخلي كه پيش از آغاز اين كار (حتا بدون آنكه بدانند چه كاري است) درخواست بنده را بدون پاسخ نگذاشتند و همگي با پرداخت يك رقم مساوي ١.٢ ميليون توماني سرمايه زير ساخت اوليه را تامين كردنند. اين اسامي به ترتيب دريافت مبلغ بالا درج شده است:

 ١- شركت مشاوران هماهنگ يار (برادران عزيز تورج و شهرام صميمي)

٢- شركت كيمياران (جناب محمد تقي غياثي)

٣- شركت ماشين هاي تزريقي پارسيان (جناب محمد رضا شاكري)

٤- شركت همارشتن (جناب مهندس محسن صفايي)

٥- شركت ماشين هاي تزريقي سينگر (هرويك ياريجانيان)

٦- شركت پلاستيك كار (جناب هوشنگ پارسا) 

٧- شركت حمل و نقل پيام آسايش (جناب مرتضي مفاخري)

٨- شركت سني پلاستيك (جناب عيسا غريبي كليبر)

ترديدي ندارم كه اگر همكاري بعدي تعدادي ديگر از صاحبان صنايع داخلي و به ويژه جناب مهندس محمد احتياطي مديرعامل وقت شركت پتروشيمي اميركبير و جناب مهندس ميرساييان مديريت شركت تكنو سيستم ايران نمايندگي شركت آربورگ در ايران، و همچنين همكاري دوستان و همكاران سابقم در بيرون از ايران نبودُ قطعا امروز اين سايت در شرايطي قرار نداشت كه از كشورهاي آمريكا، كره جنوبي، تايوان، ايتاليا و چين آگهي هاي مستقيم و بي واسطه داشته باشد.

وجود يك شبكه خبري جهاني و سازمان دهي آن را مديون دوست ديرينه ام آقاي دكتر "كلاديو چلاتا"  هستم. اينك اين وبسايت با قراردادهاي دو جانبه همكاري با ١٠ كشور جهان و برخورداري از نمايندگي هاي مستقيم در ايتاليا، آلمان، تايوان و آمريكا، در ١٧٧ كشور جهان بيش از ١٠ كاربر دارد و خبرهاي آن در اين كشورها به تناوب ديده مي شود. ساير آمارها به شرح زير هستند:

 ١- متوسط بازديد روزانه: بيش از ١٠ هزار نفر (بيشترين تعداد در يك روز بيش از ٤٧.٢٠٠ نفر بوده است):

٢- متوسط بازديد ماهانه: بيش از ٤٦٠٠٠٠ نفر (بيشترين تعداد ٥١٥٠٠٠ نفر بوده است):

٣- مجموع بازديد از ابتدا تا به حال: ٩ ميليون و ٣٣٢.٨٦٩ نفر (تا ساعت ٢٠:٣٠ امشب):

٤- تعداد كاربران با آي پي انحصاري: ٣٢٩.٠٠٠ نفر:

٥- تعداد كل صفحات بازديد شده با مفهوم آماري بعد از ٤ نوبت روزآمد كردن سايت: ٢٥٦.٥٠٠:

٦- تعداد كشورهاي داراي بيش از ١٠ كاربر: ١٧٧ كشور كه بيشترين كاربر در آمريكا و كمترين در "پاپاوو گينه نو" هستند:

٧- ده (١٠) كشور نخست از نظر تعداد كاربر: آمريكا (٩٩.٨٤٧ نفر)، چين (٣٤.٠٨٩ نفر)، ايران (١٩.٣٦٤ نفر)، روسيه (١١.٦٤٢)، هندوستان (١١.٣٨٤ نفر)، آلمان (١٠.٦٦٨ نفر)، كانادا (١٠.٠٢٤ نفر)، اوكراين (٩.٢٨٣ نفر)، فرانسه (٨.٧٠٩ نفر) و برزيل با ٧.٢٧٨ نفر.

آمارهايي متعدد در رابطه با موفقيت هاي دور از انتظار سايت جهاني "پليمر مديا" وجود دارد كه به مرور به اطلاع خوانندگان عزيز خواهد رسيد. 

احمد علي ساعت نيا

چهارشنبه اول آذرماه ١٣٩٦

ساعت ٢٠:٣٠ تا ٢١:٣٠

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers