رد پای پتروشیمی مارون در طرحهای تولید پلی پروپیلن

رد پای پتروشیمی مارون در طرحهای تولید پلی پروپیلن

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 مدیرعامل پتروشیمی مارون با اشاره به راه اندازی فاز اول پتروشیمی بوشهر تا پایان سال جاری از بازگشایی خط اعتباری 240 میلیون یورویی برای ساخت طرح تبدیل پروپان به پلی‌پروپیلن خبر داد.

"رحیم شرف موسوی" با تشریح شراکت پتروشیمی مارون در  ساخت پتروشیمی بوشهر گفت: پتروشیمی بوشهر که یکی از مهمترین و بزرگترین طرح های پتروشیمی کشور به شمار می رود، در حال عملیاتی شدن است. اما تا پایان سال جاری، فاز نخست آن شامل واحد شیرین سازی گاز، متانول و استحصال متان راه اندازی خواهد شد. 

مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون ادامه داد: طرح پتروشیمی مارون با استفاده از یک خط فاینانس چینی به ارزشد یک میلیارد و نهصد میلیون یورو در دست ساخت است، وی همچنین تاکید کرد: پتروشیمی بوشهر یکی از بزرگترین طرح‎‌‌های در دست اجرای صنعت پتروشیمی کشور در عسلویه به شمار می‌رود.

این مقام مسوول و ارشد پتروشیمی مارون، همچنین از مشارکت پتروشیمی متبوعش در طراحی و ساخت "پتروشیمی سلمان " خبر داد. وی افزود: پتروشیمی سلمان فارسی، یک طرح PDH با هدف تبدیل پروپان به پلی‌پروپیلن با ظرفیت 450 هزار تن در سال است.

وی گفت: برای ساخت پتروشیمی مارون یک خط اعتباری داخلی به ارزش 240 میلیون یورو از سوی بانک صادرات گشوده شده است. موسوی یادآور شد: هر چند هم اکنون عملیات خاک‌برداری و ایجاد تأسیسات زیربنایی طرح پتروشیمی سلمان در حال اجراست اما نهایتا این طرح جهت تبدیل پروپان به پلی پروپیلن طراحی و آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون اگر تمام قول های داده شده اجرایی شوند و منابع مالی مطابق برنامه تامین شوند پیش بینی می شود که این طرح تا پایان سال ۱۳۹۸  در مدار بهره‌برداری قرار بگیرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers