تولید 7 ماهه پتروشیمی‌ها؛ گذر از مرز 31 میلیون تن

تولید 7 ماهه پتروشیمی‌ها؛ گذر از مرز 31 میلیون تن

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

رکورد تولید صنعت پتروشیمی ایران در هفت ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال با ثبت جهشی 9 درصدی از مرز 31.1 میلیون تن عبور کرد.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران، در طول هفت ماهه نخست امسال بالغ بر 31 میلیون و 100 هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری در ایران تولید شده که از رشدی 9 درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال برخوردار است.

بر این اساس در هفت ماهه نخست امسال با ثبت یک رکورد جدید در حالی تولید محصولات پتروشیمی ایران به بیش از 31 میلیون تن افزایش یافته که پیش بینی می شود در ادامه رکوردشکنی های تولید، این نرخ تا پایان امسال به 54 تا 55 میلیون تن افزایش یابد.

از سوی دیگر رکورد جدید تولید در صنعت پتروشیمی درحالی رقم خورده که در طول هفت ماهه نخست امسال به دلیل تعمیرات پالایشگاه های گاز خوراک کمتری به صنایع پتروشیمی کشور عرضه شده است.

در 217 روز نخست امسال همچنین حجم صادرات محصولات پتروشیمی ایران با 13 درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه پارسال به 13 میلیون تن و به ارزش بالغ بر 6 میلیارد و 540 میلیون دلار رسیده است.

میزان فروش داخلی هم در این مدت به بیش از 10 میلیون تن و به ارزش 20 هزار میلیارد تومان رسیده که از نظر تناژ عرضه در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایشی حدود 14 درصدی را تجربه می کند.

در هفت ماهه نخست امسال مجموع تناژ محصولات صادراتی، فروش داخلی و عرضه بین نجتمعی به رقم بی سابقه 23 میلیون تن به ارزش تقریبی 12 میلیارد دلار رسیده است.

علاوه بر این مهر ماه امسال شرکت‌های پتروشیمی شیمی بافت، ارومیه، خراسان، کربن ایران، آریا ساسول، قائد بصیر، لابه و خارگ بالاترین درصد تولید نسبت به ظرفیت نصب شده را در بین کل شرکت‌های پتروشیمی کشور به خود اختصاص داده اند.

اضافه کردن نظر

هدف و تعهد خبری ما

facebook ic     هدف ما

هدف ماهنامه صنایع پلاستیک

تعهد خبری ما

اول) آگاهی صحیح تر و سریع تر، حق شماست. با ما باشید

دوم) اعتبار خبر و دقت را قربانی سرعت نمی کنیم. مطالب این تارنما پس از تایید از دو منبع موثق و مدیرماهنامه و یا سه منبع موثق انتشار می یابد..

سوم) نظرات شما برای ما قابل احترام و راهنمای ماست. آنها را در زیر اخبار درج کرده و یا برای ما بنویسید و به آدرس زیر بفرستید با ذکر اجازه انتشار یا بدون اجازه انتشار. 

info@pime.ir                        

Web Analytics 

شرکت اطلس ماشین پلیمر: عرضه کننده ماشین های تزریق پلاستیک

_

________

_________

نخستین همایش ظروف یکبار مصرف (کلیک کنید)

____________________

 

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers