جزئیاتی از کاهش قریب الوقوع تعرفه چند محصول برای صادرات به ترکیه

جزئیاتی از کاهش قریب الوقوع تعرفه چند محصول برای صادرات به ترکیه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

رضا محتشمی پور رییس دفتر توسعه صنایع پایین دستی (تکمیلی) پتروشیمی در مورد آخرین توافقات صورت گرفته میان مسوولان ایران و ترکیه برای کاهش و بهبود تعرفه محصولات صادراتی صنایع پتروشیمی ایران به این کشور گفت: خوشبختانه درسفری که به تازگی به این کشورهمسایه داشتیم مقام های این ترکیه برای کاهش تعرفه ها اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: ابتدا و قبل از سفر ما، حدود 10 قلم از محصولات جهت کاهش تعرفه ی کمرگی از سوی طرف ترک به ما ارایه شده بود، که بعدتر و در جریان مذاکرات 5 محصول دیگر به این فهرست افزوده شد و نهایتا، در مجموع 15 محصول می تواند شاهد کاهش تعرفه باشند.

مسوول ارشد دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی ادامه داد: محصولات PETبطری، PETالیاف ، TdI، پلی پروپیلن کو پلیمر و نیز پلی استایرن، 5 محصولی بود که در طی مذاکرات به فهرست کاهش تعرفه ها افزوده شد و این محصولات با توجه به افزایش تولید در کشور در این فهرست قرار گرفت و مورد تایید ما قرار گرفت. 

محتشمی پور با بیان این که محصولاتی مانند پلی اتیلن ، متانول و اوره پیشتر در این فهرست قرار گرفته بود گفت: مذاکره ها میان دو کشور ادامه دارد و امید است که با توافق های آتی بتوانیم رشد صادرات به کشور ترکیه را شاهد باشیم.

لازم به ذکرست مرضیه شاهدایی، مدیر عامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی و قایم مقام فعلی وزیر نفت در روزهای آخر کاری خود در پتروشیمی از این کاهش تعرفه ها به صورتی کلی  سخن گفته بود. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers