گزارش آنلاین از معارفه قایم مقام وزارت نفت و مدیر عامل پتروشیمی

گزارش آنلاین از معارفه قایم مقام وزارت نفت و مدیر عامل پتروشیمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در آیین معارفه مرضیه شاهدایی، قائم مقام وزیر نفت و نیز معارفه ی مدیر عامل جدید پتروشیمی آقای نوروز زاده که در حال برگزاری گفت: 

خانم شاهدایی بهترین گزینه برای قائم مقامی بودند و حضور ایشان در این پست، بار سنگینی از دوش بنده بر می‌دارد. البته، یکی از اهداف انتصاب خانم شاهدایی تعهد به دستور رئیس جمهوری، مبنی بر استفاده دست کم سی درصدی از بانوان در پست های بالای مدیریتی بوده است.

وی با اشاره به تعهد دیگر ریاست جمهور در ارتباط با به کار گرفتن جوانان گفت: اصل جوانگرایی باید مورد توجه قرار گیرد البته این بدان معنا نیست که با تجربه ها نباشند بلکه از آنها باید در جایگاه خود استفاده شود.

وی در ادامه با تقدیر از عملکرد مرضیه شاهدایی در مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: اگر به قائم مقام نیاز نداشتم بدون شک مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تغییر نمی کرد، اما با توجه به کمک در این بخش از خانم شاهدایی دعوت کردم که ایشان هم پذیرفتند.

در ادامه مراسم خانم شاهدایی قایم مقام وزرات نفت، وی با تشکر از حسن اعتماد آقای زنگنه نسبت به خود، به عنوان مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صادرات پتروشیمی ها طی ۲۰ ماه گذشته از نظر حجم و ارزش با رشدی ۱۱ درصدی مواجه بوده است.

شاهدایی ادامه داد: امیدارم بتوانم ثابت کنم که شایسته این پست هستم.

همچنین همین جا لازم می دانم که از تمامی همکاران پتروشیمی که در دوران مسوولیتم با من همکاری کردند، قدردانی می‌کنم.

 وی در ادامه به دوران مسوولیتش در پتروشیمی گفت: همیشه تلاش کردم در چارچوب وظایف کار کنم اما با محدودیت‌های روبه‌رو بودم که امید می‌رود این محدودیت‌ها حل شود.

شاهدایی افزود: با شرکت‌های خارجی از جمله لینده، شل، باسف و... تفاهم‌نامه همکاری امضا شده که کارهای آن در حال انجام است. اینها از افتحارات دوران کاری من در پتروشیمی است و همچنین گفت :جوانگرایی و توجه به زنان در این صنعت در دوران مدیریت بر پتروشیمی به طور جدی مورد توجه قرار گرفت و من تمام سعی ام را کردم تا بانوان و جوانان  کارها را در پتروشیمی در دست بگیرند و امیدوارم که در پست جدید هم به همین ترتیب عمل کنم.

 

در ادامه مراسم سیدرضا نوروزاده به عنوان مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی برگزار شد. وی در این مراسم گفت: اعطای فرصت خدمت به مردم از الطاف الهی است و باید زمان را طوری برنامه ریزی کنیم که خدمتگزار مردم باشیم.

وی با اشاره به ذخایر غنی هیدروکربوری کشور، پتروشیمی را یکی از مستعدترین زمینه های پیشرفت در کشور ارزیابی نمود و اظهار داشت: ارزش بزرگ این صنعت صد البته نیروی انسانی فهیم، تحصیلکرده و دانای آن است. ما باید بدانیم بدون تکیه بر خرد جمعی و اجماع نقطه نظرات همه ی مدیران نمی توانیم به رشد دلخواه دست یابیم

وی با اشاره به ظرفیت 60 میلیون تن در سال پتروشیمی در حال حاضر به برنامه ی ششم توسعه اشاره کرد و گفت: این ظرفیت باید به 170 میلیون تن در سال برسد.

وی سپس به سه اولویت در شرکت ملی صنایع پتروشیمی اشاره کرد و گفت: تامین خوراک بین بخشی، توسعه ی صادرات و تامین نیازهای صنایع پایین دستی پتروشیمی موارد کلان و اساسی است که در اولویت صنعت پتروشیمی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه به آشنایی و فعالیت در کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: پس از بازدید از زیر ساخت ها با همکاری سایر مدیران و همکاری آنها تلاش خواهیم کرد تا بار سنگین پتروشیمی را به سر منزل مقصود برسانیم

وی به دوران آقای هاشمی رفسنجانی با عنوان آغاز دوران خصوصی سازی و سازندگی اشاره کرد و گفت طبق اصل 44 قانون اساسی باید خصوصی سازی را به بهترین وجه به انجام برسانیم و من خوشحالم که به دنبال مدیرانی توانمند و در کنار آنها نظیر مهندس زنگنه، به این مهم خواهم پرداخت.  

عکس یادگاری وزیرنفت، مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیران ارشد خانم در حاشیه مراسم معارفه

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers