همایش بین المللی تولید ظروف یکبار مصرف به کار خود پایان داد

همایش بین المللی تولید ظروف یکبار مصرف به کار خود پایان داد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دومین روز همایش "تولیدات ظروف یکبار مصرف" موسوم به BDP2017، امروز چهارشنبه 10 آبان ماه سال 1396 شمسی در تالار مشاهیر مرکز همایشهای پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار شد.

برنامه با حدود 20 دقیقه تاخیرآغاز شد. در ابتدا عده ی زیادی به سالن برگزاری همایش نیامده بودند، اما هر چه زمان گذشت به تعداد حضار افزوده شد. در ساعت 9 و 20 دقیقه مراسم با قرائت آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد. سپس سرکار خانم " فرهنگی زاده " که اجرای مراسم را عهده دار بودند،  از نخستین سخنران خواستند تا مطالب خود را به سمع و نظر مخاطبان برساند.

 مطابق برنامه مهندس حمید حامد موسویان، استاد دانشگاه و مدیرمسوول ماهنامه ی صنایع پلاستیک به جایگاه رفتند و با ارایه ی اسلایدهایی درباره ی موضوع " افزودنی های پی وی سی در کاربردهای پزشکی و بهداشتی بایو پلاستی سایزرها در فرمولاسیون پی وی سی" به تفصیل توضیح دادند. 

پس از مهندس حمیدحامد موسویان، نوبت به سرکار خانم عاطفه نجاتی رسید تا درباره ی " بررسی پلی اتر اتر کتون (Peek) به عنوان پلاستیک زیست سازگار" سخنرانی نمایند.

نکته ی قابل ذکر در مورد روز دوم، حضور افراد متخصص در سالن بود. به وجهی که همگی به دقت مطالب مطروحه را دنبال می کردند و با اینکه تعداد نفرات حاضر نسبت به روز نخست مقداری کاهش داشت، اما افراد حاضر جملگی هدفمند بودند و می دانستند برای چه هدفی در همایش مشارکت نموده اند. در واقع به زبان ساده می توان گفت، مشارکت کننده ی کور در میان حضار روز دوم دیده نمی شد و این از حجم و نوع سووالات انتهای جلسه بیشتر و بیشتر مشخص شد.
در ادامه نیز مطابق برنامه سرکار خانم سارا طبرشی، مهندس ایمان فیض آبادی در جایگاه قرار گرفتند. موضوع صحبت خانم طبرشی مدیر کنترل کیفیت خاتم پلیمر، " آماده سازی کامپوزیت های نوین زیست تخریب پذیر بر پایه ی پلی اتیلن/نانوکلی/ نشاسته و میزان مهاجرت" بود. اما موضوع سخنرانی مهندس فیض آبادی، مدیر توسعه ی محصول شرکت رامو کاملا متفاوت بود. در واقع سخنرانی آقای فیض آبادی با عنوان " طراحی صنعتی محصولات یکبار مصرف مبتنی بر اصول طراحی پایدار" در میان تمام سخنرانی ها، متمایز از سایر ارایه هایی که بود که در دو روز همایش حضار شاهد آن بودند، خاصه آنکه ایشان با پویایی و حرکت در روی سن به شکل خاصی مطلب خود را به دست دادند که بسیار جالب بود. ( به دلیل نور یاد صفحه نمایش و خاموش بودن چراغها تصویر صورت این سخنران واشح نیست)

در قسمت دوم همایش ابتدا سرکارخانم صالحه صنیعی نیا، مسوول آزمایشگاه خاتم پلیمر به سخنرانی پرداخت. موضوع سخنان وی، " استفاده از جاذب اکسیژن در بسته بندی مواد غذایی برای افزایش طول عمر این مواد" بود. ایشان نیز نظیر سایر افرادی که به سخنرانی پرداختند با استفاده از اسلایدهای پاورپوینت به عنوان مکمل سخنانشان، به ایضاح کامل موضوع مدنظرشان پرداختند. 

 سخنران بعدی سرکار خانم مهندس هلن عبداللهی فر بودند. سخنرانی ایشان که از روز اول به روز دوم منتقل شده بود، در مورد " تهیه مواد پلی استایرن زیست تخریب پذیر بر پایه نشاسته " مطالب خود را به سمع و نظر حضار رساندند. لازم به ذکرست، سرکار خانم عبداللهی فر، مدیر واحد مهندس کرمان خودرو هستند. 

آخرین نفری که یک Presentation را به اطلاع حضار رساند، سرکار خانم مهندس آناهیتا کاووسی بودند. ایشان از دانشگاه آزاد واحد شیراز در همایش مشارکت جسته بودند. موضوع سخنرانی یا ارایه ی ایشان نیز " مطالعه بر روی سیلکو اولفین کوپلیمر زیست سازگار و کاربردهای آن" بود. 

پس از پایان سخنرانی ها، آقایان مهندس ساعت نیا، دکتر ارومیه ای، مهندس آل آقا، مهندس موسویان برای پاسخ به پرسشها و نیز ارایه ی جمع بندی کلی از همایش به روی سن و پشت میز رفتند. ابتدا سووالات مطرح شد. تعدد سووالات و نیز چالشی بودن آنها، باعث شد تا مدت زمانی که برای این بخش از برنامه در نظر گرفته شده بود، به دراز انجامیده و از حد تعریف شده ی اولیه اش خارج شود. اما سووالات فنی و نیز سووالاتی درباره ی انجمن، سایر تشکل ها، انتقادات و پیشنهادات به مجریان برگزاری BDP 2017 نشان داد، علی رغم کاهش جزئی در کمیت نفرات حاضر، کیفیت علمی و دانش صنعتی حضار بسیار بیشتر از روز گذشته بود. در این بخش آقای مهندس ساعت نیا، به بیان برخی سختی ها و مشکلاتی که در راه انجام برگزاری این همایش در سر راه ایشان قرار داشته اند اشاراتی کردند، اما در عین حال گفتند ترجیح می دهند که بیشتر این ناگفته ها، ناگفته باقی بماند. همچنین جناب آقای دکتر سمیعی، دبیر علمی همایش با چند سووال بیشترین تعداد سووالات را از هیات پاسخ دهنده داشتند که در جای خود بسیار جالب بود. آقای قاسمی، از سخنرانان روز نخست همایش ظروف یکبار مصرف مواردی به عنوان انتقاد مطرح کردند که برخا مورد تایید گروه پاسخ دهنده قرار گرفت و بعضا با برخی از آنها موافقت نسبی وجود داشت. البته نسبت به انتقادات ایشان، در مواردی هم مطالبی در مخالفت بیان شد.

از نکات جالب امروز، حضور یکی دیگر از ماشین سازان نامدار کشور، جناب آقای مهندس علی معین فر در جلسه ی همایش بود. ایشان نیز به عنوان یکی از اعضای تاثیر گذار هیات مدیره ی انجمن صنایع همگن پلاستیک تهران، در بخش پرسش و پاسخ به بیان نکاتی در مورد اهمیت تشکل ها و نقش آنها پرداختند.

در انتها نیز، از سوی انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف و به دست آقایان آل آقا، لطیفی، امیربیگلو لوح های تقدیری به تمامی سخنرانان دو روز همایش اعطا شد.

جلسه پرسش و پاسخ همایش در روز دوم بسیار داغ و طولانی بود، بطوریکه حضار نیز گاها مجبور به پاسخگویی شدند.

 پس از این بخش، عکسهای یادگاری و دسته جمعی و همچنین رد و بدل کردن اطلاعات بین افراد حاضر پایان بخش اولین دوره ی همایش بینالمللی ظروف یکبار مصرف؛ پلیمر و فوم (BDP 2017) بود. سپس حضار برای صرف ناهار راهنمایی شدند و به این شکل این همایش دو روزه با موفقیت به کار خود پایان داد.

 در پایان می بایست از زحمات بی دریغ مهندس ساعت نیا، انجمن ظروف یکبار مصرف، سرکار خانم هاشمی، سرکار خانم فرهنگی زاده که برای برگزاری مناسب این همایش زحمات زیادی را تقبل کردند، سپاسگزاری نمود.

 

برنامه زمان بندی نخستین کنفرانس بین المللی "تولیدات یکبار مصرف و فوم" منتشر شد

فراخوان ارایه مقاله برای نخستین کنفرانس بین المللی ظروف یکبار مصرف در ایران

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers