9 درصد افزایش حجم تولید در هفت ماهه اول/ تولید 31 میلیون تن محصولات پتروشیمی

9 درصد افزایش حجم تولید در هفت ماهه اول/ تولید 31 میلیون تن محصولات پتروشیمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

امروز علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جمع خبرنگاران درباره ی وضعیت تولیدات محصولات پتروشیمی در هفت ماهه ی نخست سال توضیحاتی را ارایه کرد و از وضعیت جاری مجتمع های پتروشیمی کشور و تولیدات آنها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ابراز رضایت کرد. 

علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: خوشبختانه، انواع محصولات پتروشیمی با وجود اینکه بسیاری از مجتمع های تولیدی در حالت تعمیر و اورهال به سر می برند با وضعیت مطلوب از نظر کمیت و کیفیت تولید می شود. 

وی افزود: از نظر حجم تولید و از حیث حجمی، تولیدات امسال مجموعه های پتروشیمی کشورمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از 9 درصد رشد را تجربه نموده و به 31 میلیون تن رسیده است. 

وی با مثبت ارزیابی کردن وضعیت تولید پتروشیمی ها ادامه داد: در سال جاری یازده مجتمع پتروشیمی این توفیق را داشته اند که تولید بالای نود درصد را تجربه کنند و 23 مجتمع پتروشیمی دیگر در کل 110 درصد افزایش تولید را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته،  یعنی تا پایان مهرماه داشته اند. 

بساق زاده گفت: ما انتظار داریم تا پایان سال جاری شمسی رقمی حدود 54 میلیون تن محصولات پتروشیمی توسط شرکتهای پتروشیمی کشور تولید شود که اگر این میزان محقق گردد با هدف گذاری افزایش 5 درصدی حجم تولیدات در سال 1396 مطابقت خواهد داشت. 

وی تاکید کرد: پتروشیمی های غدیر،بوعلی سینا، اصفهان، کیمیا بندر امام، مروارید، کاویان1 و همچنین واحد M.E.G پتروشیمی مارون و فاز 1 پتروشیمی پردیس در طول 7 ماهه ی گذشته تعمیرات اساسی داشته اند ولی حالا جملگی با حداکثر توان در حال تولید هستند و مشکل خاصی از این حیث وجود ندارد. 

بساق زاده در انتها گفت: در مورد خوراک پتروشیمی ها نیز باید گفت، تولید اتان 11درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و فازهای پارس جنوبی در سال جاری هر چند به تدریج اما در کل گاز بیشتری را تولید کرده و در اختیار مجتمع های پتروشیمی قرار خواهند داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers