9 درصد افزایش حجم تولید در هفت ماهه اول/ تولید 31 میلیون تن محصولات پتروشیمی

9 درصد افزایش حجم تولید در هفت ماهه اول/ تولید 31 میلیون تن محصولات پتروشیمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

امروز علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جمع خبرنگاران درباره ی وضعیت تولیدات محصولات پتروشیمی در هفت ماهه ی نخست سال توضیحاتی را ارایه کرد و از وضعیت جاری مجتمع های پتروشیمی کشور و تولیدات آنها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ابراز رضایت کرد. 

علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: خوشبختانه، انواع محصولات پتروشیمی با وجود اینکه بسیاری از مجتمع های تولیدی در حالت تعمیر و اورهال به سر می برند با وضعیت مطلوب از نظر کمیت و کیفیت تولید می شود. 

وی افزود: از نظر حجم تولید و از حیث حجمی، تولیدات امسال مجموعه های پتروشیمی کشورمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از 9 درصد رشد را تجربه نموده و به 31 میلیون تن رسیده است. 

وی با مثبت ارزیابی کردن وضعیت تولید پتروشیمی ها ادامه داد: در سال جاری یازده مجتمع پتروشیمی این توفیق را داشته اند که تولید بالای نود درصد را تجربه کنند و 23 مجتمع پتروشیمی دیگر در کل 110 درصد افزایش تولید را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته،  یعنی تا پایان مهرماه داشته اند. 

بساق زاده گفت: ما انتظار داریم تا پایان سال جاری شمسی رقمی حدود 54 میلیون تن محصولات پتروشیمی توسط شرکتهای پتروشیمی کشور تولید شود که اگر این میزان محقق گردد با هدف گذاری افزایش 5 درصدی حجم تولیدات در سال 1396 مطابقت خواهد داشت. 

وی تاکید کرد: پتروشیمی های غدیر،بوعلی سینا، اصفهان، کیمیا بندر امام، مروارید، کاویان1 و همچنین واحد M.E.G پتروشیمی مارون و فاز 1 پتروشیمی پردیس در طول 7 ماهه ی گذشته تعمیرات اساسی داشته اند ولی حالا جملگی با حداکثر توان در حال تولید هستند و مشکل خاصی از این حیث وجود ندارد. 

بساق زاده در انتها گفت: در مورد خوراک پتروشیمی ها نیز باید گفت، تولید اتان 11درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و فازهای پارس جنوبی در سال جاری هر چند به تدریج اما در کل گاز بیشتری را تولید کرده و در اختیار مجتمع های پتروشیمی قرار خواهند داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers