خبر تکمیلی/ الکتریسته ساکن، علت آتش سوزی در انبار کاسپین پلاستیک آریا

خبر تکمیلی/ الکتریسته ساکن، علت آتش سوزی در انبار کاسپین پلاستیک آریا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دیروز در خبر " سریال ادامه دار آتش سوزی در مراکز نفتی و صنعتی" وعده کردیم، که اخبار دقیق تکمیلی را به استحضار شما مخاطبان گرامی برسانیم. حال با اطلاعاتی که دیشب به دستمان رسیده است، می توانیم با جزئیات بیشتری از آتش سوزی کارخانه "کاسپین پلاستیک آریا" که توسط برادران حقگو اداره می شود و از واحدهای خوشنام صنعت یکبار مصرف کشور می باشد، سخن بگوییم.

امیدواریم سایر همکارانمان در سایر رسانه ها نیز به جای گمانه زنی فقط به خاطر درج سریع تر خبر، از صحت و سقم وقایع و حوادث اطمینان حاصل نموده و سپس اخبارشان را مطرح سازند تا بدینوسیله، از ایجاد مشکل برای صنعتگران زحمت کش کشورمان که همواره در سختی ها و مضایق، بزرگترین خدمتگزاران این مُلک بوده اند، جلوگیری شود. متاسفانه، دیروز همانطور که در خبر ما هم آمده است، ادعاهایی از سوی برخی سایت ها که بدون توجه به اصول روزنامه نگاری نسبت به انتشار خبرها اقدام می کنند، مطرح شد که ذیل همین عنوان (ادعا) توسط ما نیز نقل شد. این رسانه ها "جرفه های جوشکاری" روی سقف را علت آتش سوزی در شرکت کاسپین پلاستیک آریا عنوان کرده بودند که مدیر روابط عمومی این شرکت در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه ی صنایع پلاستیک این ادعا را از پایه کذب دانسته و رد کرد. 

وی در مورد علت آتش سوزی به خبرنگار ماهنامه ی صنایع پلاستیک گفت:در مرحله ی نخست حفظ جان عزیزان و کارگران همکار ما چیزی بود که برای ما اهمیت داشت و خوشبختانه این آتش سوزی، آسیب جانی در بر نداشته است. تنها یکی از کارگران آسیب دیده است که حال عمومی وی نیز مناسب و ثابت گزارش شده ست.

وی در ادامه و در ارتباط با علت آتش سوزی افزود: بر خلاف شایعات مطرح شده، آتش سوزی نه به علت سهل انگاری در جوشکاری روی سقف که به علت  الکتریسیته ساکن موجود در رول های ورق رخ داده است. این مقام مسوول اظهار کرد: آتش سوزی در سالن مواد اولیه و محصولات کارخانه رخ داده است و هیچگونه صدمه ای به دستگاهها، ماشین آلات و خط تولید نداشته ایم و از همین رو از همین امروز، تولید از سر گرفته شده و پس از سه الی چهار روز دوباره محصولات ما راهی بازارها خواهد شد. 

برای مشاهده ی فیلم های مرتبط با وضعیت حال حاضر خط تولید کارخانه ی کاسپین پلاستیک آریا، به کانال تلگرام ماهنامه صنایع پلاستیک به آدرس https://t.me/PIMetelegram مراجعه فرمایید. این فیلمها دیروز و امروز به صورت اختصاصی برای ماهنامه ارسال شده اند. 

ضمن اینکه از نکات جالب در آتش سوزی دیروز، اعزام یک فروند هلی کوپتر نجات برای جا به جایی مصدومان احتمالی بود. 

خبری که لحظاتی پیش به دست ما رسید، حکایت از دیدار دکتر شاه کرمی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز از کارخانه ی کاسپین پلاستیک آریا دارد. 

 

تصاویر زیر از آسیب هایی که به سالن انبار محصولات شرکت کاسپین پلاستیک آریا وارد آمده است، پرده بر می دارد که لحظاتی پیش به دست ما رسیده است.

 

با تشکر ویژه از جناب آقای شهاب آقایان به خاطر همکاری و پاسخگویی در شرایط بحرانی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers