افزایش قیمت محصولات پلیمری و پتروشیمی به دلیل جهش قیمت طلای سیاه

افزایش قیمت محصولات پلیمری و پتروشیمی به دلیل جهش قیمت طلای سیاه

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

"حسین رسول‌زاده"، مدیر بازرگانی خارجی شرکت تجارت صنعت هلدینگ خلیج فارس به روند صعودی قیمت محصولات پتروشیمی صادراتی ایران همسو با جهش قیمت نفت در بازار جهانی اشاره کرد و از افزایش حداقل  2 و حداکثر 5 درصدی قیمت محصولات پلیمری صادراتی در بازارهای منطقه ای و جهانی خبر داد.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس،"حسین رسول‌زاده" درباره تاثیر افزایش قیمت نفت به میزانی بیشتر از بشکه ای 55 دلار بر روی قیمت محصولات پتروشیمی صادراتی کشور، گفت: تقریبا از 3 ماه پیش تر تا کنون، میانگین قیمت محصولات پتروشیمی و پلیمری تولیدی ایران در بازار جهانی و منطقه ای روند تصاعدی در پیش گرفته است.

مدیر بازرگانی خارجی شرکت تجارت صنعت هلدینگ خلیج فارس با اشاره به افزایش 2 تا 5 درصدی قیمت محصولات پلیمری کشور، افزود: در حال حاضر و در شرایط فعلی نه تنها سقوط قیمت محصولات پتروشیمی در بازار کاملا متوقف شده بلکه شاهد هستیم، قیمت محصولات پلیمری روند تصاعدی نیز گرفته است.

این مسوول در تجارت خارجی هلدینگ خلیج فارس اضافه کرد: تنها عامل در افزایش یا کاهش قیمت محصولات پلیمری و پتروشیمی نوسان قیمت نفت نیست و در برخی از کشورهای جهان نوسانات آب و هوایی هم بر قیمت محصولات پلیمری و پتروشیمی اثرگذار بوده است. وی  برای مثال به فرا رسیدن فصل باران های موسمی در هند یا تعطیلات در برخی از کشورها نظیر چین به عنوان  عواملی اثرگذار در قیمتهای محصولات پتروشیمی، جز  نوسان قیمت طلای سیاه  اشاره کرد.  وی در این باره توضیح داد: مثلا قبل از فصل بارندگی در هند، تقاضا برای محصولات پتروشیمی به ناگهان افزایش زیادی می یابد و همین موضوع باعث می شود به دلیل محدودیت عرضه، قیمتها افزایش یابند. 

 

مدیر بازرگانی خارجی شرکت تجارت صنعت هلدینگ خلیج فارس با اشاره به وضعیت خوب صادرات محصولاتی همچون PVC به هند، خاطرنشان کرد: در شرایط وضعیت صادرات PVC پتروشیمی بندر امام به هند موقعیت بسیار مناسبی دارد. وی در عین حال اشاره کرد: البته این کشور (هند) در برخی از محصولات پتروشیمی حالا به خودکفایی رسیده است و دیگر وازدکننده ی این محصولات از ایران نیست. 

لازم به ذکرست، با افزایش قیمت نفت پس از توافق تاریخی اوپک و کشورهای غیر اوپکی به رهبری روسیه و ثابت ننگاه داشتن سقف تولید نفت، قیمت محصولات پتروشیمی نیز روندی افزایشی را تجربه نمودند و همین موضوع در بخش تجارت خارجی باعث ورود میزان بیشتری ارزش افزوده به صورت دلار به کشور شده است که در طول نیمه نخست امسال بیش از 1.2 میلیارد دلار بر آورد شده است. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers