تغییر رویکرد اروپا برای مقابله آلودگی‌های پلاستیکی/ همایش BDP جایی برای بیان حقایق!!

تغییر رویکرد اروپا برای مقابله آلودگی‌های پلاستیکی/ همایش BDP جایی برای بیان حقایق!!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

در حالیکه تنها 6 روز تا آغاز کنفرانس "BDP" یا " ظروف یکبار مصرف زیست تخریب پذیر و فوم" باقی مانده است، خبری را مشاهده کردیم که شاید درج آن جهت اطلاع مسوولان ذی ربط بی ضرر نباشد. در حالیکه در کشور ما مسوولان در سالی که «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نامیده می شود، با تصویب قوانین ضد ظروف یکبار مصرف، در حال آسیب رساندن به تعداد قابل توجهی از مشاغل پایدار هستند، در اروپا و پس از یک دوره ی طولانی آزمودن این شیوه، مسوولان به این نتیجه رسیده اند که جریمه ی محصولات پلاستیکی یکبار مصرف را حذف نمایند!! و به جای آن فرهنگ استفاده از پلاستیکها را بالاتر ببرند و به تقویت ساختارهای بازیافت پذیر محصولات پلاستیکی بروند. همایش مذکور، می تواند گام مثبتی در راستای اطلاع رسانی پیرامون حقایق در این حوزه باشد.

متن خبر را با عنوان " تغییر رویکرد اروپا برای مقابله آلودگی‌های پلاستیکی " را مطالعه بفرمایید: 

اتحادیه اروپا جریمه محصولات پلاستیکی یک بار مصرف را با هدف افزایش اطلاع‌رسانی عمومی نسبت به آسیب‌های ناشی از مصرف پلاستیک‌ها برای اقیانوس‌های جهان حذف کرده است.

"فرانس تمیرمن" معاون اول رییس کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره گفت: اخذ مالیات، روشی پایدار و با دوام برای مقابله با آلودگی‌های پلاستیکی نیست اما تغییر در روشِ تولید و مصرف پلاستیک‌ها به مراتب تاثیرگذارتر است.

وی تاکید کرد: تنها رویکرد پایدار در این زمینه، تولید پلاستیک‌های قابل بازیافت و حذف میکروپلاستیک‌ها است و بدون شک اخذ مالیات نمی‌تواند روشی موثر برای حذف تولید میکروپلاستیک‌ها از این چرخه باشد.

معاون رییس کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین افزود: این کمیسیون با تولیدکنندگان همکاری می‌کند تا به اعمال تغییرات در محصولات و بسته‌بندی‌ها کمک شود.

تیمرمن روش اعمال جریمه و مالیات برای استفاده از پلاستیک‌های یک بار مصرف را رد کرد و خواستار کمپین آگاهی بخشی عمومی در مورد مشکلات ناشی از پلاستیک‌ها و تغییر عادات مصرف‌کنندگان شد.

در حال حاضر تنها حدود شش درصد زباله‌های پلاستیکی در اتحادیه اوپا بازیافت می‌شود زیرا انواع مختلفی از پلاستیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و بازگرداندن آنها به شکل چند منظوره به طوری که پلاستیک‌های نو از این قابلیت برخوردارند، مشکل است

لازم به ذکرست برای مشارکت در همایش ظروف یکبار مصرف و فوم  می توانید به آدرس وبسایت همایش مراجعه و در فرصت باقی مانده اقدام به ثبت نام کنید.:
http://bdpiran.com

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers