پیش بینی 2 میلیارد دلاری برای خط اعتباری صادرات

پیش بینی 2 میلیارد دلاری برای خط اعتباری صادرات

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت از پیش بینی 2 میلیارد دلار خط اعتبار خریدار برای بازارهای هدف صادراتی ایران خبر داد که بالاترین سهم از آن عراقی هاست. 

بر اساس خبر درج شده در سایت خبری خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرانا، «مجتبی خسروتاج» قایم مقام وزارت "صمت" و رییس کل سازمان توسعه تجارت در گفتگو با این خبرگزاری گفته است: " این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و در قالب بسته مشوق های صادراتی، پیش بینی شده که به خریداران کالاهای ایرانی در کشورهای مختلف قدرت می دهد تا بتوانند محصولات و تولیدات ایرانی را به صورت مدت دار 6 ماه، یکساله و 2 ساله (بسته به نوع کالا) خریداری کنند.

به گفته این مقام مسوول، در برخی از کشورها به دلیل اعتبار صادراتی بالاتر ایران، اعتبار خریدار در ارقام بالاتری خواهد بود تا با نیاز و ظرفیت مشتریان منطبق بوده و پاسخگوی نیاز ظرفین باشد؛ در همین رابطه جدولی تهیه شده که سهم هر کشور از این خط اعتباری در آن مشخص شده است.

مجتبی خسروتاج همچنین گفته است: از این 2 میلیارد دلار پیش بینی شده، بالاترین سهم متعلق به عراقی هاست، زیرا بالاترین ظرفیت صادرات کالاهای ایرانی به این کشور وجود دارد.

خسروتاج خاطرنشان کرد: اینکه چه میزان از این رقم می تواند به کشورهای هدف صادراتی اختصاص یابد، بسته به تقاضای مشتریان در این کشورهاست و با درخواست آنان رابطه مستقیم دارد.

حضور عربستان در بازار عراق
رئیس کل سازمان توسعه تجارت همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص برنامه ریزی عربستانی ها برای حضور پرقدرت تر در بازار عراق و کنار زدن ایران، تصریح کرد: جهان امروز جهان رقابت است و همه شرکت ها و فعالان اقتصادی باید آماده مواجهه و رویارویی با رقبا باشند.

خسرو تاج تاکید کرد: اینکه فلان کشور بخواهد حضور قوی و پر رنگ در بازاری داشته باشد، نباید بر حضور شرکت های بزرگ ایرانی خدشه ای وارد کند، زیرا همواره باید پیش بینی انواع و اقسام رقیبان و استراتژی های آنها در بازار را داشته باشیم.

پیشتر رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در عراق به ایرنا گفته بود: استفاده ایران از فرصت های اقتصادی و تجاری به یک بازمهندسی در روش ها و فرایندها برای موفقیت در بازار عراق نیاز دارد.

عراق یکی از مهمترین بازارهای صادراتی کشور است، به طوری که جمهوری اسلامی ایران در 6 ماه نخست امسال با سه میلیارد و 170 میلیون دلار صادرات، به دومین مقصد صادراتی این کشور تبدیل شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers