حمایت وزیر و قائم مقام وزیر صمت از صادرات / رونمایی از بسته 2 میلیاردی حمایت از صادرات

حمایت وزیر و قائم مقام وزیر صمت از صادرات / رونمایی از بسته 2 میلیاردی حمایت از صادرات

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

شریعتمداری پس از جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واحدهای صادرات گرا، سرداران و سربازان خط مقدم اقتصاد ایران هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت واحدهای صادراتی را سرداران و سربازان خط مقدم اقتصاد ایران دانست و با اشاره به تلاش‌های دولت برای اختصاص ده هزار میلیارد تومان تسهیلات منابع بانکی برای نوسازی صنعت کشور، گفت: باید تسهیلاتی در قالب بودجه سال 1397 تصویب شود تا شرکت های بزرگ صادر کننده ایجاد شوند.

وی واحدهای صادراتی کشور را سرداران و سربازان خط مقدم اقتصاد ایران توصیف کرد و افزود: اگر آتش تهیه درستی برای واحدهای صادراتی کشور تدارک ببینیم، می‌توانند درعرصه صادرات همه بازارهای جهانی را فتح کنند، پس حمایت از این واحدها برای گسترش فعالیت‌های تولیدی می تواند یکی از مهمترین کمک های دولتی به این ها به شمار آید.

شریعتمداری در پایان گفت: قانون بودجه سال 97 باید به نحوی نوشته شود تا به منابعی که برای صادرات کشور تخصیص داده می شود، دست اندازی نشود و از تعرض مصون بنماند تا بتوانند برای صادرات که آینده کشور در گرو جهش آن است، سرمایه گذاری شوند.

پیش بینی 2 میلیارد دلار خط اعتبار خریدار برای بازارهای هدف صادراتی

خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت؛ ضمن اشاره به احتصاص 2 میلیارد دلار برای بازارهای هدف صادراتی گفت: این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و در قالب بسته مشوق‌های صادراتی پیش بینی شده است که به خریداران کالاهای ایرانی در کشورهای مختلف قدرت می دهد تا بتوانند محصولات و تولیدات ایرانی را به صورت مدت دار 6 ماه، یک ساله و 2 ساله (بسته به نوع کالا) خریداری کنند.

در برخی کشورها به دلیل اعتبار صادراتی بالاتر ایران، اعتبار خریدار در ارقام بالاتری خواهد بود تا با نیاز و ظرفیت مشتریان منطبق شود و در همین پیوند جدولی تهیه شده که سهم هر کشور از این خط اعتباری در آن مشخص شده است.

در 2 میلیارد دلار پیش بینی شده، بالاترین سهم متعلق به عراقی ها است، زیرا بالاترین ظرفیت صادرات کالاهای ایرانی به این کشور وجود دارد. 

اما به طور کلی، اینکه چه میزان از این رقم می تواند به کشورهای هدف صادراتی اختصاص یابد، بسته به تقاضای مشتریان در این کشورها است و با میزان تقاضا رابطه مستقیم دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers