روند افزایشی پلی استایرن ها در چین

روند افزایشی پلی استایرن ها در چین

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

قیمت های مرتبط با پلی استایرین برای هفتمین بار متوالی در طی یک ماه گذشته در بازار چین ( و به تبع آن سایر بازارهای شرق آسیا) روندی افزایشی داشته و در آستانه شکستن رکورد قیمت قرار گرفته اند. به گزارش منابع و رسانه های پلیمری، قیمت‌های محصولات وارداتی به بازارچین، به بالاترین سطح خود از نیمه‌ی دوم ماه فوریه رسیدند.

در بازار داخلی چین، قیمت‌ها برای پلی استایرن معمولی در محدوده ای معادل 1490 تا 1520 دلار قرار گرفتند؛ همچینین قیمت های برای پلی استایرن های مقاوم در هر تن به رقمی معادل 1590 تا 1650 دلار رسیده است.

در مقایسه‌ی هفتگی، بازه‌ی قیمت‌های GPPS شاهد افزایش‌های 20 تا 170 دلاری و بازه‌ی قیمت‌های پلی استایرن مقاوم نیز شاهد افزایش‌های 80 تا 110 دلاری در هر تن بوده‌اند.

تولیدکنندگان تایوانی نیز به صورت هفتگی در نرخ‌های پلی استایرن خودافزایش‌های 40 تا 50 دلاری در هر تن داشته اند و تولیدکننده‌ای در کره‌ی جنوبی نیز قیمت‌های پلی استایرن مقاوم ماه اکتبر خود را نسبت به آخرین قیمت ارائه شده حدود 200 دلار افزایش داده است. 

منابع نزدیک به تولیدکنندگان تایوانی طوفان هاروی را علت اصلی این افزایش دانسته و معتقد هستند: «طوفان هاروی تاثیر قابل توجهی روی بازار آسیا گذاشته است چراکه آمریکا یکی از عرضه‌کنندگان مهم استایرن در این منطقه است.»

در داخل چین، قیمت‌های پلی استایرن معمولی و پلی استایرن مقاوم به ترتیب شاهد افزایش‌های هفتگی حدوداً 110 تا 115 و 60 تا 116 دلاری در هر تن بوده است. منبعی نزدیک به یک تولیدکننده‌ی چینی بیان داشت: «چین به واردات استایرن وابستگی  شدید دارد و به همین علت، مشکلات مربوط به عرضه اتیلن پس از طوفان هاروی روی تولید استایرن نیز تاثیری مستقیم خواهد گذاشت. بر همین اساس انتظار می رود که قیمت ها در ماه های سپتامبر تا اکتبر نیز روندی افزایشی داشته باشند.» 

برای آینده ی نزدیک آنچه قابل پیش بینی است روند افزایشی قیمت پلی استایرین هاست. چرا که رشد قیمت ها در  صنایع بالادستی، همچنان رشدی تصاعدی را تجربه می کنند و تقاضا در بازار نیز در همین راستا گام بر می دارد و بسیار بالاست. برخی از معامله گران با افت قیمت ناچیز در پایان هفته ی گذشته فکر کردند که قیمت پلی استایرن ها به زودی اصلاح خواهد شد، اما به نظر نمی رسد تا زمانی که این قیمت ها در بازار آمریکا که بزرگترین صادرکننده ی پلی استایرن به چین است، اصلاح نشود چنین اتفاقی در شرق آسیا نیز رخ دهد و کاهش مختصر هفته ی گذشته نیز یک اتفاق بیش نبوده است.

به نظر می رسد، به علت رشد جهانی قیمت پلی استایرن ها، این فقره در کشور ما نیز با رشد قیمت در هفته های آتی همراه باشد. 

مخاطبان گرامی برای دریافت آخرین اطلاعات به روز از بازارهای جهانی و تحولات آنها می توانید به سایت جهانی "پلیمر مدیا" مراجعه نمایید. 

اضافه کردن نظر

هدف و تعهد خبری ما

facebook ic     هدف ما

هدف ماهنامه صنایع پلاستیک

تعهد خبری ما

اول) آگاهی صحیح تر و سریع تر، حق شماست. با ما باشید

دوم) اعتبار خبر و دقت را قربانی سرعت نمی کنیم. مطالب این تارنما پس از تایید از دو منبع موثق و مدیرماهنامه و یا سه منبع موثق انتشار می یابد..

سوم) نظرات شما برای ما قابل احترام و راهنمای ماست. آنها را در زیر اخبار درج کرده و یا برای ما بنویسید و به آدرس زیر بفرستید با ذکر اجازه انتشار یا بدون اجازه انتشار. 

info@pime.ir                        

Web Analytics 

شرکت اطلس ماشین پلیمر: عرضه کننده ماشین های تزریق پلاستیک

_

________

_________

نخستین همایش ظروف یکبار مصرف (کلیک کنید)

____________________

 

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers