مروری بر روند معاملات پلیمرها در هفته ای که گذشت!

مروری بر روند معاملات پلیمرها در هفته ای که گذشت!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دیروز یکشنبه 19 شهریورماه 1396، بنا به رویه ای که دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی پتروشیمی در سال جاری پیش گرفته است، قیمت های جدید پایه مواد و محصولات پتروشیمی اعلام شد. به همین دلیل در این مطلب نگاهی شده است به روند معاملات پلیمرها در هفته ای که گذشت که نظر شما گرامیان را به مطالعه آن جلب می نماییم.

مجموع عرضه پلیمرها در هفته گذشته، ۵۲ هزارتن و تقاضای آن هم بالغ بر ۱۳۳هزار و ۱۰۴تن بود. به این ترتیب بیش از ۸۱درصد محصولات عرضه شده در هفته قبل توسط کارگزاران خریداری شدند، همچنین از ۷۵ گرید عرضه شده ۳۸ گرید با رقابت قیمتی مورد معامله قرار گرفتند.

در هفته گذشته روند حجم تقاضا نموداری افزایشی داشت،اما هم در عرضه ی کالا و هم در حجم معاملات، بورس کالا  اندک افتی نسبت به هفته ی پیشتر تجربه نمود. اکثر کارشناسان معتقدند کاهش حجم اندک معاملات با توجه به کاهش عرضه پلی پروپیلن های نساجی و همچنین پلی اتیلن سبک خطی رخ داده است

:پی وی سی بر خلاف حرکت بازار جهانی

پی وی سی با در اختیار گرفتن 17 درصد محصولات ارایه شده در بازار، بیشترین حجم را در میان سایر محصولات دارا بود. پلی اتیلن سبک خطی هم ۱۴ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داد.

این افزایش عرضه ی پی وی سی در حالی در بازار پلیمر کشورمان رخ داد که به دلیل طوفان "هاروی" و صدماتی که به تاسیسات تولیدکننده ی پی وی سی در تگزاس زده شده است، بسیاری از بازارها با کاهش شدید عرضه این ماده و افزایش قیمت آن مواجه شدند، از جمله در همین نزدیکی و در همسایگی کشور خودمان، ترکیه دچار کمبود عرضه ی فراوان پی وی سی بود که صنایع چرم مصنوعی و لوله و اتصالات پی وی سی این کشور را با مشکل مواجه نموده است

کاهش عرضه ها و جذاب ترین گروهها:

همانطور که در مقدمه مطلب گفته شد، عرضه ها با کاهش نسبی مواجه بود. در این میان، بیشترین کاهش عرضه نیز متعلق به پلی اتیلن های سنگین تزریقی با ۷هزارتن است، این گروه در هفته ای که گذشته اصولا عرضه ای نداشت. همچنین پلی اتیلن سنگین اکستروژه هم یک هزار و ۹۷۸ تن کاهش داشت .این در حالی است که جذابترین محصولات پلیمری در هفته ای که گذشت، پلی پروپیلن های شیمیایی و فیلم بودند. همچنین پلی پروپیلن های نساجی به دلیل کمبود عرضه آنها و رشد قیمت جهانی این محصولات در گروه جذابترین محصولات قرار رگرفتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers