طراحی نوین لوله های هوا برای خودروهای نسل جدید

طراحی نوین لوله های هوا برای خودروهای نسل جدید

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

حدود 2 ماه قبل دفتر یک شرکت بزرگ آلمانی که تخصص اصلی آن ساخت فیلترهای هواست، بدون انتشار هر نوع خبری، در تهران گشایش یافت. تا آنکه، روز جمعه 18 اوت سال 2017 برابر با 27 مردادماه، گشایش دفتر شرکت "M+H" (مان + هامل) رسما با درج خبری در وبسایت همان شرکت، به اطلاع عموم رسید.

در همین رابطه گرچه بسیاری از رسانه های داخلی این خبر را نادیده گرفتند، اما از آنجا که به لطف وجود شبکه خبری جهانی سایت "پلیمر مدیا" تقریبا کلیه خبرهای مهمی که در رابطه با ایران در دنیا منتشر می شود، بر اساس یک قرار مشخص، در اختیار این سایت نیز قرار می گیرد، در نتیجه ما نیز اجازه داریم نسبت به انتشار حداکثر یک سوم این خبرها اقدام نماییم.

خبر گشایش دفتر شرکت معظم M+H که چند ساعت پس از انتشار در آلمان، ابتدا در سطح بین المللی، بر روی سایت جهانی "پلیمر مدیا" نیز منتشر شد (اینجا را کلیک کنید) مورد توجه هر دو تیم خبری فارسی و انگلیسی مجموعه "PIM" قرار گرفت و بررسی دقیق تر در مورد آن آغاز شد. خلاسه ای از حاصل این بررسی را در زیر می خوانید:

شرکت "مان+هامل" در بحبوحه جنگ دوم جهانی (1941) توسط دو صنعتگر آلمانی که از سال 1938 دست در کار صنعت نساجی بودند، به منظور کمک به صنایع حمل و نقل آلمان بنیان نهاده شد. این دو صنعتگر (آلفرد مان و دکتر اریش هامل) که می دانستند شرایط جنگی ممکن است بازار آنها را کساد کند، در واقع این شانس را هم داشتند که از فروش بخش فیلترسازی شرکت عظیم "Mahle" که کار اصلیش ساخت موتور و پیستون بود مطلع شده و آن را به تملک در آورند (برای مطالعه این تاریخچه جالب می توانید "اینجا" را کلیک کرده و از همان مسیر به سایر منابع هم دسترسی پیدا کنید).

توسعه شرکت "مان+هامل" از سال 1951 میلادی با طراحی و تصمیم به ساخت فیلترهای کاغذی آغاز شد که هنوز هم در بخش های گوناگون ادامه دارد. برای مطالعه تاریخ تاسیس و توسعه این شرکت "اینجا" را کلیک کنید.

تاسیس دفتر در ایران

دفتری که در ماه ژوئن در تهران تاسیس شد، در واقع سومین اصل خبر اینجا" دفتر این شرکت در خاور نزدیک است (پس از امارات متحده عربی و ترکیه) و با تاسیس آن مدیران شرکت یاد شده که ایران را یکی از بازارهای بسیار قدرتمند منطقه در آینده ای نه چندان دور ارزیابی کرده اند، قصد دارند با در اختیار گرفتن "بخشی از خدمات پس از فروش صنعت خودروسازی" جای پای خود را در منطقه خاورمیانه و خاور نزدیک، (در واقع برای کل صنعت حمل و نقل و هواسازی ایران) محکم نمایند.

یکی از بخش های بنیادین شرکت "مان+هامل" تولید انواع فیلترها و طراحی انواع مسیرهای "هوارسانی و هواکشی" است. به همین دلیل هم، شرکت یادشده علاوه بر وبسایت و بلاگ هایی که دارد، در طول هر سال تعدادی نشریات الکترونیک هم تولید و منتشر می کند، که یکی از آنها نیز مربوط به "صنعت خودرو" و "قطعات خودرو" است. (برای مطالعه و "دانلود" آخرین مجله الکترونیک این شرکت، لطفا "این منبع" را کلیک کنید).

طراحی لوله باد یک تکه

در همین رابطه و بر مبنای تیتر این خبر، یکی از حوزه های فعالیت این شرکت، بخش فیلترسازی، طراحی فیلتر و راههای عبور هوا در قسمت های مختلف خودروهای سواری است و در قلمروی این بخش، شرکت "مان+هامل" توانسته با طراحی یک لوله ی انتقال باد که به دلیل وجود چند خمیدگی معمولا آن را در قطعات مختلف تولید و سرهم بندی (مونتاژ) می کنند، تحولی تازه در تولید این قطعه برای صنایع خودروسازی را رقم بزند.

لوله ای که در تصویر مشاهده می کنید، یکی از چندین مجموعه ای است که این شرکت آلمانی برای کارخانه معروف و بسیار قدیمی آمریکایی "فورد" طراحی و تولید کرده است. این مسیر عبور هوا، قطعه ای یکپارچه است که برای تصفیه و انتقال هوای سرد درداخل موتور خودروی "C-MAX Focus" طراحی کرده است. گرچه از همین لوله در خودروهای Kuga & Transit Connect استفاده شده است.

لطفا برای مطالعه اصل خبر و دانلود مجله الکترونیک (ویژه قطعات خودرو) به "اصل خبر در اینجا" مراجعه کنید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers