نگاهی به قیمتهای پایه جدید محصولات پتروشیمی/ PVC ها در صدر

نگاهی به قیمتهای پایه جدید محصولات پتروشیمی/ PVC ها در صدر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دیروز 26 تیرماه 1396 دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی پتروشیمی، قیمت های پایه ی جدید محصولات پتروشیمی را اعلام کرد. بر اساس قیمت های منتشرشده ی جدید که تا 1 مرداد ماه مبنای مبادلات در بازار بورس کالای ایران خواهند بود، نگاهی انداخته ایم به این قیمت ها و تفاوتشان نسبت به قیمت های پایه ی هفته های قبل که ذیلا تحلیل و گزارش آنرا از نظر می گذارنید.

در قیمتهای منتشر شده ی دیروز، بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به پی وی سی گرید ۷۰ به میزان ۲ درصد نسبت به  هفته گذشته است. قیمت این کالا از ۳ هزار و ۵۷۲ تومان به ۳ هزار و ۶۴۴ تومان رسید.

در رتبه های بعدی هم گرید پی وی سی ۶۰ با ۱.۹ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل قرار دارد، این کالا از رقم ۳ هزار و ۴۱۴ تومان به ۳ هزار و ۴۷۸ تومان رسید.

پی وی سی ۵۷ و ۶۵ هم با ۱.۷ درصد رشد نسبت به هفته قبل روبه رو شد. در ادامه پلی استایرن معمولی با ۱.۵ درصد افزایش قیمت به رقم ۴ هزارو ۸۹۱ تومان رسیده است.

همچنین استایرن بوتادین رابرهای روشن و تیره نیز با ۱.۱ درصد افزایش قیمت در رده های بعدی قرار دارند، این کالاها به ترتیب ۵۶ و ۵۲تومان گران شدند.

پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری هم نسبت به هفته گذشته با ۱.۱ درصد رشد روبه رو شدند. همچنین پلی اتیلن سنگین بادی، تزریقی، دورانی و پلی پروپیلن های شیمیایی هم با ۰.۰۶ درصد افزایش نسبت به هفته قبل روبه رو شدند.

در همین حال پلی پروپیلن های نساجی به میزان ۰.۶ درصد نسبت به قبل افزایش قیمت داشتند. در گروه پلی اتیلن ها، پلی اتیلن های سنگین اکستروژن و فیلم نیز ۰.۵ رشد قیمت داشتند.

در گروه پلی اتیلن ها، در هفته جاری پلی اتیلن سبک فیلم نیز روندی منفی داشت، به طوری که با ۰.۰۵ درصد کاهش نسبت به هفته قبل به رقم ۴ هزار و ۱۱۸ تومان رسید.

در محاسبه قیمت پایه محصولات پلیمری، نرخ دلار نیز با افزایش ۰.۱ درصدی به رقم ۳ هزار و ۷۷۳ تومان رسید.

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers