چاپ سه بعدی با سلولز رقیب جدی پلیمرهای فعلی

چاپ سه بعدی با سلولز رقیب جدی پلیمرهای فعلی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

محققان دانشگاه ام.آی.تی موفق شدند سلولز را جایگزین پلیمرهایی نمایند که در حال حاضر  از آنها برای چاپ سه بعدی استفاده می شود. مهمترین ویژگی چاپ سه بعدی با استفاده از سلولز زیست تخریب پذیری و قابلیت بازیافت آن است.

پیش از این تلاش هایی برای استفاده از سلولز در چاپ سه بعدی انجام شده است اما تمام آنها با مشکلات بزرگی روبرو شدند. برای مثال نمونه های تولید شده قبلی در برابر گرما مقاومت بسیار پایینی داشته و به خاطر وجود پیوندهای هیدروژنی بین مولکول های سلولز تغییر شکل سریعی در آن به وجود آمده و حالت چسبناکی به خود می گرفتند. برای جلوگیری از این اتفاق محققان دانشگاه ام.آی.تی،از استات سلولز در آزمایش های خود استفاده کردند. در ساختار مولکولی این نوع از سلولز میزان پیوندهای هیدروژنی تا حد زیادی کاهش می یابد و به همین دلیل مقاومت محصول تولید شده به شدت بالاست . در حال حاضر محققان همین دانشگاه موفق شدند با استفاده از اضافه کردن رنگ ضد میکروبی به استات سلولز، ابزار جراحی ضد میکروبی را با استفاده از چاپگر سه بعدی تولید کنند.

لازم به ذکرست که سلولز در طول تاریخ پر استفاده ترین ماده ی طبیعی برای چاپ محسوب می گردیده زیرا کاغذ از جنس سلولز  می باشد.

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers