پرده برداری از جزئیات دو قرارداد جدید شل در صنعت پتروشیمی

پرده برداری از جزئیات دو قرارداد جدید شل در صنعت پتروشیمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 چند روز پس از انتشار خبر «اولین همکاری شرکت هلندی - بریتانیایی شل با پتروشیمی ابن سینا» به عنوان نخستین همکاری پسابرجامی این شرکت معتبر با ایران،حالا مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون از امضای 2 قرارداد جدید با این شرکت خبر داده است.

بنا به گفته ی رحیم شریف موسوی، یکی از این دو قرداد که با شل بسته شده است برای احداث یک واحد اتیلن اکساید و دیگری برای به روزرسانی واحد موجود اتیلن گلایکول پتروشیمی مارون می باشد.

وی که در حاشیه ی برگزاری مجمع عادی سالیانه ی پتروشیمی مارون سخن می گفت از امضای این دو قرارداد در راستای تحقق اهداف کلان این مجتمع پتروشیمی خبر داد.

وی افزود: بر این اساس قرارداد توسعه، رفع مشکلات عملیاتی و افزایش بهره وری واحد اتیلن گلایگول پتروشیمی مارون با شرکت شل امضا شده و منتظر مبادله این قرارداد هستیم.

موسوی ادامه داد: امضای قراردادی برای خریداری دانش فنی و انجام مهندسی ساخت یک واحد اتیلن اکساید با شرکت شل در دستور کار ما قرار دارد و افزود: این واحد اتیلن اکساید قرار است خوراک مورد نیاز واحد پایین دستی خود در پتروشیمی مارون به منظور تولید سالانه 61 هزار تن اتواکسیلات را تامین کند.

 این مقام مسوول همچنین با اشاره آغاز تولید آزمایشی از واحد تولید انواع کامپاند پلیمرهای مهندسی به ظرفیت تولید سالانه 15 هزار تن کامپاند پلیمر مهندسی، اظهار داشت: از چند هفته گذشته تولید آزمایشی در این واحد آغاز شده و به زودی تولید تجاری و با ظرفیت بالا هم در این واحد انجام خواهد شد.

وی همچنین در انتهای اضافه کرد که با توجه به برنامه ریزی انجام شده و افزایش ظرفیت خوراک مجتمع، مطالعات احداث یک واحد جدید تولید پلی اتیلن هم آغاز شده است.

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers