انعقاد یک قرارداد با کنسیرسیومی از ژاپن و کره/ افزایش 57 درصدی خوراک پتروشیمی

انعقاد یک قرارداد با کنسیرسیومی از ژاپن و کره/ افزایش 57 درصدی خوراک پتروشیمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

امروز 5شنبه، 22 تیرماه سال 1396 خورشیدی، قراردادی میان پالایشگاههای هشت گانه ی سیراف و کنسرسیومی متشکل از شرکتهای "دیلیم" و "هیوندای" از کره جنوبی و "چیودای" از ژاپن به ارزش تقریبی سه میلیارد دلار به امضا رسید.

در مراسم امضای این قراردادها که در محل ساختمان مرکزی شرکت دیلیم کره در شهر سئول پایتخت این کشور برگزار شد، علاوه بر سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی آقای حسن طاهریان ؛ مدیران عامل شرکت های هیوندایی، دیلیم، چیودای و همچنین مدیران پالایشگاه های هشتگانه سیراف از کشورمان حضور داشتند.

ارزش این قرارداد 3 میلیارد دلار اعلام شده که بر مبنای توافق امروز مقرر شده است 2 میلیارد آن توسط موسسات مالی و اعتباری کره ای «کی اگزیم» و «کی شور» و یک میلیارد آن توسط دو شرکت مالی و اعتباری «نکسی» و «کی بی» ژاپن تامین شود.

همچنین طول مدت اجرای این قرارداد 4 ساله اعلام شده که با اجرای آن 22 درصد به ظرفیت پالایشی و 57 درصد به خوراک پتروشیمی کشور افزوده می شود و از این حیث برای صنعت پتروشیمی ایران و طبعا صنایع پایین دستی آن بسیار مهم و مفید است.

بر اساس این گزارش، اجرای این قرارداد علاوه بر آنکه 13 میلیارد دلار درآمد ناخالص فروش خواهد داشت، 3 درصد نیز به تولید ناخالص ملی کشور می افزاید.

گفتنی است، این قرارداد دومین قرارداد مهم صنعت نفت است (از حیثت بزرگی عدد سرمایه گذاری ) که پس از انعفاد قراداد هفته گذشته بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی امضا می شود که البته همانطور که ذکر شد اجرایِ آن مزایایی برای صنایع پتروشیمی هم دارد و به ظرفیت پالایشی کشور نیز خواهد افزود.

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

________

____________________

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers