2 پیشنهاد جدید Honywell UOP برای همکاری با ایران/ ایران آماده همکاری با آمریکایی ها

2 پیشنهاد جدید Honywell UOP برای همکاری با ایران/ ایران آماده همکاری با آمریکایی ها

امتیاز کاربران
ضعیفعالی پس از اینکه برجام امضا شد و در همهمه و هیاهوی ورود علنی هیات های خارجی بازرگانی به ایران، بحث همکاری با شرکتهای پتروشیمی آمریکایی مطرح شد و هر از گاهی اخباری از مذاکرات نمایندگان این شرکتها  با طرف ایرانی به صورت آرام و مخفیانه  منتشر می شد اما حالا معاون وزیر نفت به صورت علنی اعلام کرده است که غولهای پلیمری و پتروشیمی آمریکایی علاقه مندی خود به حضور در بازار ایران را اعلام نموده اند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه ایران محدودیتی برای ورود شرکت‌های آمریکایی در صنعت پتروشیمی اعمال نکرده است، اعلام کرد: شعبه اروپایی شرکت Honywell UOP آمریکا 2 پیشنهاد جدید برای همکاری با صنعت پتروشیمی ایران ارائه کرده است.

به نقل از انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی، مرضیه شاهدایی درباره احتمال مشارکت و سرمایه گذاری شرکت‌های آمریکایی در صنعت پتروشیمی ایران در دوران پسا برجام، گفت: ما در ایران و در شرکت ملی صنایع پتروشیمی هیچ محدودیتی برای ورود شرکت‌های آمریکایی در صنعت پتروشیمی نداریم و در این راستا هیچ مصوبه ای نداریم.

وی با بیان اینکه برخی از شرکت های آمریکایی دارای بهترین تکنولوژی مدرن و روز هستند، افزود:  در دوران تحریم شرکت های آمریکایی برای ورود به ایران، انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی موانع عمده ای داشتند، اما اکنون وضعیت تغییر کرده است و روند مناسبی برای بازگشت آنها به صنعت پتروشیمی ایران آغاز شده است.

 معاون وزیر نفت با اشاره به آغاز مذاکرات شرکت UOP هانیول آمریکا با شرکت‌های پتروشیمی ایران، اظهار داشت: شرکت Honywell UOP در گذشته در هیچ زمینه‌ای از جمله ارائه انتقال دانش فنی با ایران همکاری نداشت اما هم اکنون روی تکنولوژی MTO برای تبدیل متانول به الفین و تبدیل متانول به MEG (اتیلن گلایکول) از مسیر شعبه اروپایی خود آماده همکاری با صنعت پتروشیمی ایران شده است.

 شاهدائی با ذکر این نکته که در صورتی که شرکت های آمریکایی برای انتقال تکنولوژی از خود تمایل نشان دهند هیچ مشکلی برای آنها از سوی ما وجود ندارد، اظهر داشت: این برای ما بسی مایه ی شادمانی است که از یک سو مقدمات انتقال بهترین و به روزترین تکنولوژی های روز را به صنعت پتروشیمی فراهم آوریم و از سوی دیگر با این کار یا سرمایه گذاری های احتمالی موجب توسعه و ارتقای صنعت مذکور شویم.

لازم به ذکرست که بیژن زنگنه وزیر نفت هم هفته گذشته و در حاشیه امضای قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی در جمع خبرنگاران، تاکید کرده بود: وزارت نفت هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی اعمال نکرده است.

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

________

____________________

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers