بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


 مهندس نعمت زاده صبح امروز در سفری یک روزه ی خود به عسلویه با همراهی تعدادی از مسوولان محلی و استانی از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان بازدید کرد.

 منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان درشهرستان پارسیان از توابع استان هرمزگان واقع شده است و مساحت آن حدودا ده هزار هکتار برآورد می شود.همچنین این منطقه ی ویژه تحت نظارت و مدیریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اداره می شود.

فلسفه ی احداث این منطقه ویژه ی «انرژی بر» احداث و پشتیبانی از صنایعی است که انرژی بری بالایی دارند. صنایع فولاد، آلومینیوم، پتروشیمی از این دست صنایع به شمار می روند.

در حال حاضر، تولید برق به میزان 4300 مگاوات و آب به میزان 750 هزار متر مکعب در روز و بندری با ظرفیت بارگیری سالانه 40 میلیون تن انواع کالا به عنوان صنایع پیشتیبان، در این منطقه ی ویژه ی انرژی بر منظور گردیده و در دسترس قرار دارد.

لازم به ذکرست با مشخص شدن برنده مناقصه، عملیات اجرایی "بندر پارسیان" نیز حداکثر تا یک ماه آتی آغاز خواهد شد. برای این بندر چهار پست اسکله شروع به کار کرده ولی در نهایت ظرفیت آن قرار است به 19 پست اسکله افزایش یابد.

همچنین نکته ی دیگری باید بدان اشاره کرد این است که در طرح جامع مصوب این منطقه برنامه ریزی برای تولید 18 میلیون تن در سال از جمله انواع محصولات پتروشیمیایی، 4 میلیون تن محصولات فولادی، 3 میلیون تن آلومینا و 600 هزار تن آلومینیوم به عنوان صنایع اصلی در نظر گرفته شده است.

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

________

____________________

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers