اولین قرداد پسابرجامی شل در صنعت پتروشیمی ایران رقم خورد

اولین قرداد پسابرجامی شل در صنعت پتروشیمی ایران رقم خورد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

سرانجام ده ماه پس از امضای اولین تفاهم نامه های همکاری میان شرکت هلندی-بریتانیایی شل و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اولین قرداد بین این دو شرکت به امضا رسید.محتوی این قرارداد در قالب فروش لایسنس و انجام مهندسی پایه احداث یک واحد تولید اتیلن اکساید در صنعت پتروشیمی ایران می باشد.

بر پایه ی اخبار واصله، شرکت صنایع پتروشیمی ابن سینا همدان و شل انگلیس قراردادی به منظور فروش دانش فنی (لایسنس) و مهندسی پایه احداث یک واحد 120 هزار تنی تولید اتیلن اکساید به امضا رساندند. حتا گفته شده است نشست مقدماتی برای برنامه ریزی های اولیه نیز در آمستزدام هلند برگزار شده است و این پروژه به زودی کلید خواهد خورد و قرارداد اجرایی می شود.

هر چند این نخستین قرارداد رسمی شل پس از امضای برجام در حوزه ی پتروشیمی است، اما این شرکت با پتروشیمی ایران بیگانه نیست و در گذشته در سه پروژه ی پتروشیمی در ایران سابقه ی همکاری با شل وجود دارد.به این ترتیب که شرکت شل تاکنون در ساخت واحد 443 هزار تنی تولید اتیلن گلایکول پتروشیمی مارون، واحد 553 هزار تنی منو، دی و تری اتیلن گلایکول پتروشیمی مروارید و واحد 443 هزار تنی منو، دی و تری اتیلن گلایکول پتروشیمی فرساشیمی سابقه مشارکت در صنایع پتروشیمی ایران را داشته است.

در انتها لازم به ذکرست که پتروشیمی ابن سینا همچنین علاوه بر امضای قرارداد خرید لایسنس و انجام مهندسی پایه با شرکت شل، قراردادهای مشابه دیگری برای خرید لایسنس و مهندسی پایه با شرکت «سولزر» سوئیس برای واحد اتانول آمین، گلایکول اتر و شرکت «باس» سوئیس برای واحد اتو اکسیلات امضا کرده است که نشان از خیز بلند مدیران این شرکت برای گسترش فعالیت های پتروشیمی ابن سینا در دوران پسا برجام است.

اخبار مرتبط:

از مذاکرات با شل چه خبر؟

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

________

____________________

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers