از مذاکرات با Shell چه خبر؟

از مذاکرات با Shell چه خبر؟

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، «مرضیه شاهدایی» درباره آخرین وضعیت گفتگوها بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شل انگلیس، گفت: هم اکنون گفتگوها در دو تا سه محور دنبال می شود که محور اصلی مذاکرات ساخت یک مجتمع GTL در ایران است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  تصریح کرد: تاکنون مذاکرات متعددی با این نمایندگان ارشد این شرکت انگلیسی داشته ایم، بعضی از این جلسات حتی در تهران انجام شده و پیشنهاد آنها ساخت یک مجتمع GTL است. وی افزود: آنها (شل) تجربه ساخت مجتمع GTL در قطر را دارند و به همین دلیل بر ساخت چنین مجموعه ای در ایران نیز مصر هستند. البته در کنار ساخت واحد GTL در مورد سایر پروژه هایی که در صنعت پتروشیمی ایران قابلیت سرمایه گذاری دارند، تحقیق کرده اند اما هنوز نظر قطعی خود را اعلام نکرده اند.

 معاون وزیر نفت اظهار داشت: گفتگو با شرکت شل و سایر شرکت های بین المللی برای نهایی کردن قراردادهای سرمایه گذاری و انتقال دانش در صنعت پتروشیمی کشور ادامه دارد و امیدواریم به زودی قراردادهای سرمایه گذاری جدیدی در صنعت پتروشیمی امضا شود.

علاوه بر اظهارات خانم شاهدایی، حسین علیمراد مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم در حاشیه برگزاری نمایشگاه نفت تهران از انجام مذاکراتی با شرکت شل انگلیس برای اجرا و انتقال تکنولوژی طرح‌های تبدیل متانول به اتیلن در صنعت پتروشیمی خبر داده بود.

این درحالی است که «هانس نایکهامپ» رئیس دپارتمان ایران در شرکت شل انگلیس در حاشیه برگزاری کنفرانس IPF در تهران با معرفی اولیور تورل به عنوان مسئول شل در مطالعات داخل ایران، اعلام کرده بود: مذاکرات و مطالعات نهایی برای احداث یک واحد GTL و سرمایه گذاری مستقیم در صنایع پتروشیمی ایران مطابق با تفاهم نامه امضا شده با NPC   آغاز شده است.

گفتنی است پتروشیمی مارون نیز پیشتر از همکاری با شرکت شل و دو شرکت ایتالیایی خبر داده بود. رحیم شریف موسوی مدیرعامل شرکت پتروشیمی مارون اخیرا از عقد قرارداد مهندسی با شل انگلیس خبر داده و گفته بود: به دنبال ساخت دو طرح تولید اتیلن اکساید بوده که برای بخش مهندسی این دو طرح با شرکت‌های شل هلند و دو شرکت ایتالیایی از جمله تکنی مونت مذاکره داشتیم که در مرحله عقد قرارداد هستیم.

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

________

____________________

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers