تکذیب بررسی مجدد نرخ خوراک/حل وضعیت بغرنج نرخ خوراک بین مجتمعی با تک نرخی شدن ارز

تکذیب بررسی مجدد نرخ خوراک/حل وضعیت بغرنج نرخ خوراک بین مجتمعی با تک نرخی شدن ارز

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

بررسی مجدد تغییر نرخ خوراک پتروشیمی در شورای رقابت از سوی دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران  تکذیب شد.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران گفت: در نشست شورای رقابت بحث تک نرخی کردن خوراک مجتمع های پتروشیمی مطرح نیست و این موضوع صرفا جریان سازی رسانه‌ای است.

وی گفت: بر اساس شکایتی که مجتمع پتروشیمی انتخاب از پتروشیمی پارس درباره قیمت گذاری خوراک خود بر مبنای ارز آزاد انجام شده، قرار است شورای رقابت به این شکایت رسیدگی کند و اصلا بحث تغییر نرخ ارز خوراک مجتمع‌های پتروشیمی مطرح نیست.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نرخ و قیمت خوراک بین مجتمعی در قالب نرخ تسعیر ارز دولتی محاسبه می‌شود که ظاهرا پتروشیمی پارس قیمت فروش خوراک به پتروشیمی انتخاب را بر مبنای نرخ ارز آزاد محاسبه می‌کند، اظهار داشت: بر این اساس قرار است که شورای رقابت به این موضوع رسیدگی کند.

رییس شورای رقابت:
حل وضعیت بغرنج نرخ خوراک بین مجتمعی با تک نرخی شدن ارز

ریس شورای رقابت با دشوار خواندن تعیین نرخ خوراک پتروشیمی هایِ بین مجتمعی، این امر را بسیار بغرنج دانست.

وی افزود: برخی تولید کنندگان خوراک خود را از طریق بازار بورس و با نرخ آزاد می‌خرند، اما برخی دیگر بین مجتمعی و با نرخ دلار مبادله‌ای تهیه می‌کنند.این سووال ایجاد می کند که چرا باید یک چنین اختلافی در تعیین خوراک پتروشیمی ها وجود داشته باشد و برخی بتوانند با قیمت های پایین تر خوراک خود را تهیه کنند.

وی یادآور شد:این در حالی است که قرار بود زمانی که این شرکت‌های تولیدی تشکیل می شوند فعالیت آنها با نرخ ارز آزاد باشد از این رو هر گونه تغییر نرخی به ضرر برخی از آنها تمام می‌شود.در جلسه روز گذشته شورا پیشنهاد دادیم تا صاحبنظران مربوطه از وزیر اقتصاد تا وزیر صمت، مدیران بورس و صنایع پتروشیمی دور هم گرد آمده و در جلسه کارشناسی موضوع را مورد بحث قرار دهند.

ریاست شورای رقابت در انتها تنها راهکار حل این مشکل را تک نرخی شدن ارز دانست و گفت: البته اگر طبق وعده رئیس بانک مرکزی نرخ ارز به زودی تک نرخی شود، تمام این مشکلات به زودی برطرف خواهد شد.

با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

________

____________________

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers