صندوق ضمانت،موسسه اعتبار سنجی، بانک ؛ سه ضلع حمایت از صنایع کوچک

صندوق ضمانت،موسسه اعتبار سنجی، بانک ؛ سه ضلع حمایت از صنایع کوچک

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 محمد حسین مقیسه به تشریح عملکرد "صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک" پرداخته و افزود:در مسیر ارائه خدمات به بنگاه های کوچک در تلاشیم تا از نظر کمی و کیفی پیشرفت کنیم و در سه ماهه اول امسال موفقیت های خوبی کسب کرده ایم. وی با اشاره به اینکه پیشرفت 100 درصدی برنامه ها در سال 96 هدف گذاری شده تصریح کرد:در سه ماه اول امسال از لحاظ مبلغ ضمانت نامه های صادر شده 102 درصد رشد داشته ایم. در این مدت 514 میلیارد ریال  ضمانت نامه صادر کرده ایم که این عدد در سال گذشته و مدت مشابه خود ۲۷۲ میلیارد ریال بوده است. از نظر تعداد نیز 83 فقره  ضمانت نامه در سال 96 صادر شده که در مقایسه با 71 فقره ضمانت نامه صادره درمدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است.

این مقام ارشد صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک مبلغ ضمانت نامه ها را در ارزیابی عملکرد این مجموعه موثرتر دانست و اظهار امیدواری کرد با توجه به عملکرد کنونی صندوق شاهد رشد 100 درصدی عملکرد این مجموعه تا پایان سال باشیم.
وی افزایش کیفیت ارائه خدمات به صنایع کوچک را یکی از اولویت های کاری در صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک عنوان کرد و افزود:در این راستا الکترونیکی شدن فرآیند صدور ضمانت نامه برای متقاضیان امسال به طور کامل اجرایی شد و از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری پرونده فیزیکی قبول نکرده ایم.
به گفته وی اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری و آموزشی در این زمینه انجام شده و منجر به رضایت ارباب رجوع، شفافیت و افزایش سرعت  انجام کار شده است.
مقیسه با اشاره به ضرورت توجه به اعتبار سنجی واحدهای کوچک صنعتی برای پرداخت تسهیلات اظهار کرد:در نظام تعیین اعتبار در همه کشورها صندوق ضمانت،موسسه اعتبار سنجی و بانک به عنوان سه ضلع حمایت از صنایع کوچک فعالیت می کنند که در ایران صندوق ها و موسسات اعتبار سنجی با هم اقدام شده اند.جالب این است که در کشوری مانند ژاپن که شرکت ها و موسسه های اعتبار سنجی فعالیت می کنند این موسسات با همکاری جوان خلاق و تحصیلکرده ایرانی به عنوان مشاور اداره می شود.
وی تاکید کرد: با همکاری و مشاوره همین جوانان خلاق طرح تاسیس نخستین شرکت اعتبار سنجی در کشور را تدوین کرده ایم و در صورت تصویب این شرکت امسال کار خود را آغاز می کند.
مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک ادامه داد: پیشنهاد کرده ایم صندوق های ضمانت سهامدار این موسسه باشندو گروه مشاوری که از ژاپن در این پروژه همکاری خواهند داشت نیز بخشی از سهام موسسه را در اختیار بگیرند.در چنین شرایطی اگر بانک صنایع کوچک نیز تاسیس شود این موسسه در کنار صندوق های ضمانت می تواند خدمات ارزنده ای به صنایع ارائه کند.
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

________

____________________

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers