تحلیلی بر قیمت های پایه جدید محصولات پلیمری/افزایشی محدود در اکثر محصولات

تحلیلی بر قیمت های پایه جدید محصولات پلیمری/افزایشی محدود در اکثر محصولات

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

مقایسه فی مابین قیمت پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۲۸ خرداد ماه و ۱۱ تیرماه نشان می دهد که اکثر کالاها و گریدها با افزایش قیمت ولو محدود روبه رو شده اند، ذیلا قیمت های پایه در این دو تاریخ را، در گروه های اصلی محصولات پلیمری را مقایسه نموده ایم.

با یک نگاه کلی به لیست قیمت های پایه مواد پلیمری منتشره در 11 تیرماه و مقایسه ی آن با قیمت های پایه ی 28 خرداد ماه سال جاری، متوجه خواهیم شد که بیشترین افزایش قیمت متعلق به گروه "استایرن بوتادین رابرها" یعنی استایرن بوتادین رابرهای تیره و روشن با 2.7 و 2.5 درصد رشد است، این کالاها به ترتیب با 127 و 124 تومان افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شده اند.

در رتبه دوم، بیشترین افزایش قیمت ها پلی استایرن های معمولی و مقاوم با 0.7 درصد رشد قرار دارند، این کالاها به ترتیب 36 و 38 تومان نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشتند. پلی پروپیلن نساجی و شیمیایی نیز با 0.7 درصد افزایش نسبت به دو هفته قبل قرار روبه رو شدند. پلی اتیلن سنگین اکستروژن نیز 0.7 درصد نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشت، این کالا از رقم 4هزار و 120 تومان به 4 هزار و 149 تومان رسید.

همچنین پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز نسبت به دو هفته قبل 0.6 درصد رشد قیمت داشتند، به طوری که گرید 781 با 22 تومان، گرید 785 با 21 تومان، گرید 831 با 23 تومان و گرید 825 نیز با 22 تومان رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

پی وی سی ها نیز با افزایش 0.4 درصدی نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند، به طوری که گرید57، 60 و70  به میزان 16 تومان و گرید 65 نیز 15 تومان رشد قیمت داشتند.

کمترین رشد قیمت ها هم متعلق به پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی با 0.1 درصد رشد است، این کالاها با 6 و 7 تومان افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی قیمت دلار با رشد 0.8 درصدی نسبت به دو هفته قبل به رقم 3 هزار و 754 تومان رسید.

اخبار مرتبط:
اعلام قیمت پایه مواد پلیمری تا 18 تیرماه+دانلود+ جدول مقایسه ای

 

با ما در کانال تلگرام اخبار را در لحظه تجربه کنید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

________

____________________

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers