مدیرعامل توتال فردا در تهران / ماموریت پاتریک پویان در تهران چیست؟

مدیرعامل توتال فردا در تهران / ماموریت پاتریک پویان در تهران چیست؟

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

«پاتریک پویان» مدیرعامل توتال فرانسه، فردا صبح با جت اختصاصی خود به تهران خواهد آمد تا قرارداد نهایی توسعه فاز 11 پارس جنوبی را با شرکت ملی نفت ایران امضا کند اما با توجه به جمیع اخبار منتشره به نظر نمی رسد این تنها ماموریت مدیر عامل توتال فرانسه در تهران باشد.

مطابق شنیده ها و مستنداتی که وجود دارد، تهران هفته ی گذشته ی میزبان دو مقام ارشدِ دیگر توتال بوده است. بر اساس این اطلاعات «سرجی لورک» معاون مدیر نفت و پتروشیمی و «ژان ژاک موسکونی» معاون ارشد توتال در بخش پالایشگاهی توتال فرانسه در هفته گذشته به صورت آرام در تهران حضور به هم رساندند و با خانم «مرضیه شاهدائی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و نیز جمعی از مدیران این صنعت دوری از گفتگو را جهت نهایی کردن قرارداد ساخت یک مجتمع معظم پتروشیمی آغاز نموده و به نیمه راه رسانده اند. از همین رو به نظر می رسد یکی دیگر از ماموریت های آقای مدیرعامل، ادامه ی مذاکرات در همین زمینه علاوه بر امضای قرارداد توسعه ی فاز یازدهم پارس جنوبی باشد.

به نظر می رسد که پیرو مذاکرات مذکور میان مدیران پتروشیمی ایران و شرکت توتال فرانسه، هیچ بعید نیست به زودی شاهد عقد یکی از بزرگترین قراردادهای توسعه تاریخ 50 ساله صنعت پتروشیمی ایران باشیم.

کافی تنها به خاطر بیاوریم، مدیرعامل توتال وقتی درباره ی تحریم ها و ترس از تحریم از وی سووال شد چه پاسخ داد: «ایران ارزش این ریسک را دارد» این اظهار نظر در کنار سایر شنیده ها این گمان را تقویت می کند که جناب آقای مدیرعامل فردا تنها برای نهایی کردن قرارداد توسعه ی فاز 11 پارس جنوبی جت شخصی اش را به تهران نخواهد آورد.

گفته شده است، این قرارداد که مذاکرات ابتدایی آن در هفته ی گذشته صورت پذیرفته است شامل سرمایه گذاری مستقیم توتال فرانسه برای طراحی و ساخت چند مجتمع عظیم تولید محصولات پلیمری در جنوب ایران است.

 


با ما در تلگرام خبرها را در لحظه تجربه کنید

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers