معاملات پلیمری بورس در هفته گذشته؛ آرامش نسبی بازار ناشی از تعطیلات عید فطر

معاملات پلیمری بورس در هفته گذشته؛ آرامش نسبی بازار ناشی از تعطیلات عید فطر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

حجم معاملات محصولات پلیمری در هفته ای که گذشت به ۳۴ هزار و ۹۷۱ تن رسید.

به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، حجم عرضه ها ۶۰ هزار و ۹۳۹ تن و تقاضای آن هم بالغ بر ۷۲ هزار و ۶۲۹ تن بود.

بازار محصولات پلیمری در هفته گذشته متاثر از تعطیلات عید فطر با آرامش روبه رو بود و حجم عرضه ها نیز کاهش یافت.به این ترتیب در کل بیش از ۵۷ درصد از محصولات عرضه شده توسط کارگزاران خریداری و ۲۳ گرید از ۸۲ گرید عرضه شده با رقابت قیمتی معامله شدند.

بیشترین کاهش عرضه مربوط به گروه پلی اتیلن سنگین بادی با ۳ هزار تن بود، همچنین گروه پلی اتیلن سبک فیلم نیز کاهشی معادل ۲ هزار و ۵۰۲ تن داشت، پلی اتیلن سبک خطی نیز ۲ هزار و ۵۷ تن کاهش داشت. گرید پلی اتیلن سنگین تزریقی نیز با کاهش یک هزار و ۲۳۰ تن روبه رو شد.

بیشترین افزایش عرضه نیز مربوط به گروه پلی پروپیلن شیمیایی و با ۲۷۲ تن بود، بعد از این گروه  پلی استایرن با ۲۰۰ تن قرار داشت.

در همین حال تقاضا نیز در هفته ای که گذشت به میزان ۱۷ هزار و ۲۲۰  تن کاهش داشت. به گفته کارشناسان بازار بخشی از این کاهش تقاضا مربوط به کاهش عرضه ها است و بخش دیگر آن به تعطیلات عید فطر مربوط می شود.

بیشترین تقاضا مربوط به گرید پلی پروپیلن شیمیایی ZR۲۳۰C و بیش از ۱۳ هزار تن بود، پلی پروپیلن شیمیایی ZB۳۳۲C نیز با بیش از ۸ هزار تن تفاضا در رتبه دوم قرار داشت.

به این ترتیب در هفته ای که گذشت در صدر کالاهای جذاب در گروه محصولات پلیمری، پلی پروپیلن ها قرار داشتند، پلی پروپیلن شیمیایی ZB۳۳۲C و پلی پروپیلن شیمیایی ZR۲۳۰C از این کالاها بودند، رتبه های بعدی هم به پلی اتیلن سبک تزریقی ۱۹۲۲و PVC-E۶۸۳۲ و پلی اتیلن سبک فیلم تعلق داشت.

کالاهای دیگری همچون پلی استایرن انبساطی ۲۰۰ و۴۰۰، پلی پروپیلن نساجی HP۵۱۰L و پلی پروپیلن شیمیایی EP۵۴۸R نیز با رقابت به فروش رسیدند.

اضافه کردن نظر

هدف و تعهد خبری ما

facebook ic     هدف ما

هدف ماهنامه صنایع پلاستیک

تعهد خبری ما

اول) آگاهی صحیح تر و سریع تر، حق شماست. با ما باشید

دوم) اعتبار خبر و دقت را قربانی سرعت نمی کنیم. مطالب این تارنما پس از تایید از دو منبع موثق و مدیرماهنامه و یا سه منبع موثق انتشار می یابد..

سوم) نظرات شما برای ما قابل احترام و راهنمای ماست. آنها را در زیر اخبار درج کرده و یا برای ما بنویسید و به آدرس زیر بفرستید با ذکر اجازه انتشار یا بدون اجازه انتشار. 

info@pime.ir                        

Web Analytics 

شرکت اطلس ماشین پلیمر: عرضه کننده ماشین های تزریق پلاستیک

_

________

_________

نخستین همایش ظروف یکبار مصرف (کلیک کنید)

____________________

 

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers